Baltijos krepšinio lygos (BBL) antrajame divizione šiandien (03.22) pergales iškovojo abi lietuvių komandos. Panevėžio "Panevėžys" po pratęsimo įveikė Liepojos "Livu alus", o Alytaus "Alita" -  Talino "Pirita BM".

Tik paskutiėmis pratęsimo sekundėmis "Panevėžys" 93:91 (14:17, 22:23, 23:22, 19:16, 15:13) įveikė Liepojos "Livu alus", savo gretose turintį tris krepšininkus iš Lietuvos.

Panevėžiečiai pirmajame kėlinyje rėmėsi tritaškiais metimais, nes per pirmąsias 20 sekundžių dvi pražangas užsidirbo ir ant  atsarginių suolelio turėjo atsisėsti Freemanas McKamey. Nors latviams iš toli atakuoti nesisekė, tačiau pirmąjį ketvirtį jie laimėjo 17:14. Liepojos klubui 15 taškų iš 17 pelnė lietuviai.

Sužaidus pusantros minutės antrajame kėlinyje ir rezultatui esant 20:19 sugedo švieslentė. Sekretoriatas, pasitaręs su ekipų treneriais, nusprendė pratęsti rungtynes, o likęs laikas iki atakos ar ketvirčio pabaigos buvo skelbiamas per garsiakalbius.

Sužaidus keturias minutes panevėžiečiai pirmavo 31:27, tačiau tada svečiai spurtavo 11:2 (33:38). Liepojos ekipa 4 taškų pranašumą (40:36) išlaikė iki didžiosios pertraukos.

Po didžiosios pertraukos ir toliau vyko atkakli kova ir po 3,5 minutės rezultatas buvo lygus (46:46). Vėliau latviai vėl atitrūko (52:46). Nors "Panevėžys" 7-ąją minutę pirmavo 55:54, tačiau ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidę svečiai prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 62:59.

Paskutiniojo kėlinio viduryje "Livu alus" turėjo 4 taškų pranašumą (70:66). Iki ketvirčio pabaigos likus 2 minutėms, įvyko nesusipratimas tarp "Panevėžio" ekipos bei sekretoriato, po kurio panevėžiečių atsarginis suolelis buvo nubaustas technine pražanga. Tuo pasinaudodami svečiai atitrūko 75:68.

Būdami tokioje situacijoje aikštės šeimininkai nepasimetė. Jie per 1 minutę ir 15 sekundžių po tikslaus Tomo Gaidamavičiaus tritaškio išlygino rezultatą 75:75, tačiau netrukus tolimu šūviu atsakė Benas Walkeris (75:78). Iki susitikimo pabaigos likus 4 sekundėms du baudos metimus prametė tas pats B.Walkeris, o antrąjį tritaškį iš eilės pataikęs T.Gaidamavičius išplėšė pratęsimą.

Pratęsimo metu panevėžiečiai nesustojo ir per pusantros minutės išsiveržė 81:78, tačiau latviai nepasidavė ir, daugiausia Nerijaus Lisausko dėka, lygino rezultatą (81:81, 83:83). Tuomet iniciatyvos ėmėsi Gediminas Navickas, pelnęs 4 taškus iš eilės (88:84), bet iki kėlinio pabaigos likus 20 sekundžių "Livu alus" jau buvo priekyje 89:88.

Po sėkmingo T.Gaidamavičiaus žaidimo panevėžiečiai išsiveržė 91:89, tačiau likus 5 sekundėms ir vėl rezultatas susilygino. Pratęsimo metu likus 2 sekundėms prie baudų metimo linijos stojo G.Navickas. Krepšininkas relizavęs 2 baudų metimus užtikrino "Panevėžio" pergalę.

Iškovoję 7-ąją pergalę panevėžiečiai turnyrinėje lentelėje pakilo į antrąją vietą. Tiek pat pergalių ir pralaimėjimų turi ir Liepojos "Livu alus".

Panevėžio "Panevėžys": F.McKamey (21 tšk., 12 atk. kam.), T.Gaidamavičius (21 tšk., 4 rez. perd.), G.Navickas (16 tšk., 6 rez. perd.), G.Jankauskas (11 tšk., 8 atk. kam.), E.Ežerskis (9 tšk.).

Liepojos "Livu alus": Valdas Dabkus (27 tšk., 5 atk. kam.), Nerijus Lisauskas (20 tšk., 20 atk. kam.), Benas Walkeris (15 tšk., 5 atk. kam.), Valdemaras Savostjanovas (13 tšk.).

Alytaus "Alita" - Talino "Pirita BM" 89:71 (19:20, 15:10, 28:18, 27:23). Alytaus ekipa tapo nepavejama antrojo diviziono B grupėje, turėdama 11 pergalių.
Žygimantas Jonušas (24 tšk., 6 atk. kam.), Marius Pociukonis (20 tšk., 7 rez. perd.), Andris Umbraško (12 tšk., 8 atk. kam.) / Ilveris Priitas (20 tšk., 9 atk. kam.), Laimonas Čičinis (18 tšk., 4 rez. perd.), Indrekas Rumma (9 tšk., 6 atk. kam.).

"Audentese Ulikool" - "Rakvere PK" 70:77 (19:17, 23:22, 17:22, 11:16).
Reinaras Hallikas (21 tšk., 6 atk. kam.), Marko Riisas (17 tšk.), Raido Rossas (16 tšk.) / Jasonas Colemanas (19 tšk., 8 atk. kam.), Ardo Armpalu (16 tšk.), Priitas Lokutshievskis (12 tšk.), Saulius Raziulis (10 tšk., 5 rez. perd., 9 kld.)

Rygos "Falco" - Gulbenės "Bumerangs ASK" 94:96 (19:23, 27:27, 26:15, 22:31).
Jarvis Mitchellas (24 tšk., 6 rez. perd.), Edgaras Teteris (22 tšk.), Damonas Barettas (15 tšk., 7 atk. kam.) / Jurijus Aleksejevas (22 tšk., 7 atk. kam.), Maris Snikis (19 tšk., 13 atk. kam.), Raimondas Gabranas (16 tšk., 11 rez. perd.)

2005-03-23 18:16
Saunuoliai Panevezieciai...Gaidamavicius gera pabaigoj suzaide...Lisauskas 20pts ir 20 reboundu...cia irgi geras rezultatas-vertas demesio...
2005-03-23 00:50