„Nevėžis“ namie neprilygo „Šiauliams“ (komentarai)

2009-02-11 19:39
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ koresp.
„Šiaulių“ komanda įtvirtino savo pozicijas kovoje dėl trečiosios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vietos. Šiauliečiai trečiadienį išvykoje 80:71 (20:20, 23:16, 13:16, 22:21) nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“ komandą ir turi geriausias galimybes užimti trečią vietą reguliariajame sezone.

Šiauliečiai po 12 mačų turi 9 pergales, kėdainiečių sąskaitoje – tiek pat pergalių, tačiau jie žaidė rungtynėmis daugiau. Be to, „Šiauliai“ laimėjo abejas tarpusavio rungtynes, todėl užimtų aukštesnę vietą, jei abi komandos surinktų po lygiai pergalių.

Antano Sireikos auklėtiniai mačą savo naudai perlaužė antro kėlinio pabaigoje. Jie atsilikinėjo 30:36, kai po Sireikos minutės pertraukėlės spurtavo 13:0 ir įpusėjus mačui turėjo 7 taškų persvarą.

Trečiajame kėlinyje „Nevėžis“ toliau strigo varžovų gynybos gniaužtuose ir po Andriaus Šležo tritaškio svečiai pirmąkart įgijo dviženklę persvarą – 55:44.

Toks skirtumas komandas skyrė iki ketvirto kėlinio vidurio, tačiau „Nevėžio“ ekipa nebuvo linkusi nuleisti rankų. Po tritaškį pataikę Povilas Šakinis ir Benas Veikalas priartino šeimininkus iki 60:64.

Gintaras Kadžiulis pataikė vieną baudą, tačiau tada Šakinis dar kartą iššovė iš toli ir „Nevėžio“ deficitas tebuvo du taškai – 63:65.

Kėdainiečiai vėliau turėjo dar dvi progas labiau priartėti, tačiau tolimi metimai skriejo pro šalį. Likus žaisti kiek mažiau nei pustrečios minutės Gintaras Kadžiulis smeigė tritaškį ir padidino savo komandos pranašumą iki saugaus 7 taškų (72:65).

„Nevėžis“: Povilas Šakinis 20 (6 atk. kam.), Benas Veikalas 13 (5 atk. kam.), Valdas Dabkus 11.

„Šiauliai“: Andrius Šležas 21 (8 atk. kam.), Gintaras Kadžiulis 16 (6 rez. perd.), Gintautas Vileita 14.

[image=5976 left]Antanas Sireika („Šiaulių“ vyr. treneris): „Buvo labai gražios rungtynės žiūrovams. O treneriams sunkios, nes labai atkaklios. Kėdainiai šiuo metu gerai žaidžia, yra geroje sportinėje formoje ir mūsų vyrams reikėjo kaip reikiant paprakaituoti. Aš likau patenkintas jų kovingumu ir dvasia – manau, kad tai buvo pagrindiniai pergalės faktoriai.

Antro kėlinio pabaigoje žaidėjams pasakiau, kad priešininkai išėjo kita sudėtimi ir mes turėjome keisti žaidimą. Elementarus dalykas. Visur krepšinyje elementarūs dalykai – jeigu žaidėjai darys taip, kaip treneriai sako, tai treneriai sėdės koją ant kojos pasidėję. Rungtynių pabaigoje kelis kartus sakiau, kad duotų kamuolių Andriui Šležui ar Stofhonui Hannah, šie sumetė baudas ir laimėjome“.

[image=9083 left]Gintaras Leonavičius („Nevėžio“ vyr. treneris): „Šiandien visas rungtynes žaidėme banguotai: varžovai gerai sužaidžia atkarpą, tada mes gerai. Iš noro laimėti darėme labai daug elementarių klaidų. Gynyboje klydome – iš arti dengėme žaidėją ir nepagalvojome, kad žaidėjas gali pakeisti kryptį ir atsidengti. Iš pažiūros tai smulkmena, tačiau mums tai kainavo bent 10 taškų. Tie taškai ir buvo „Šiaulių“ naudai. Labai norėjome nugalėti „Šiaulius“, tačiau mums nepavyko dėl grubių gynybos klaidų. Ir puolimas ne pats geriausias buvo“.