Moterų krepšinio rinktinė sutriuškino Maskvos srities komandą

2005-08-19 22:56
Rokas Buračas,  „BasketNews.lt“ spec. korespondentas, Ryga

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo turnyrą Latvijoje. Pirmosiose rungtynėse mūsiškės, besirengiančios rugsėjo pradžioje prasidėsiančiam Europos čempionatui, 90:54 (24:15, 20:12, 30:9, 16:18) sutriuškino Maskvos srities „Dinamo“.

Rusės pirmavo tik susitikimo pradžioje (6:2, 8:4). Vėliau Algirdo Paulausko auklėtinės spurtavo ir po Linos Brazdeikytės dvitaškio pirmavo 19:11. Nemažindamos apsukų, merginos toliau didino pranašumą ir po penkių iš eilės Elos Briedytės taškų antrojo kėlinio viduryje įgijo 20 taškų persvarą – 38:18.

Ketvirto kėlinio gale lietuvių persvara kelis kartus pasiekė 41 taško ribą (80:39, 86:45) ir rusės skirtumą kiek sušvelnino tik dvikovos pabaigoje.

Lietuvėms taškus pelnė: Iveta Marčiauskaitė 20 (11 atkovotų kamuolių), Sandra Valužytė ir Aušra Bimbaitė po 11, Eglė Šulčiūtė 9, Vita Kuktienė 8, Ela Briedytė ir Lina Brazdeikytė po 7, Reda Aleliūnaitė 6 (8 atk. kam.), Rima Valentienė 3, Vaida Zagurskytė 2 (5 rezultatyvūs perdavimai).

„Dinamo“ gretose rezultatyviausiai žaidė: Yaima Peillion Boulet 14 taškų (8 atk. kam.), Julia Ivlieva 10.

Lietuvos rinktinei šioje dvikovoje negalėjo padėti Jurga Kaušaitė. Ji laukia po kelionės į Ispaniją „pasiklydusio“ bagažo. Visgi antrosiose turnyro rungtynėse ji jau turėtų rungtyniauti.

Po dvikovos Lietuvos rinktinės treneris A.Paulauskas tinklapiui „BasketNews.lt“ teigė, kad turi priekaištų savo auklėtinėms: „Atrodo paimi minutės pertraukėlę, pakalbi, tačiau jos grįžta į aikštelę ir vis tiek elgiasi savaip“.

Treneris peikė komandos gynybą dvikovos pradžioje, tačiau visgi pažymėjo, kad jau turnyre Ispanijoje rinktinės žaidimas pradėjo kilti teigiama kreive.

„Žaidimas po truputį gėrėja. Labai teigiamai nuteikė paskutinė turnyro Ispanijoje dvikova, kai po pratęsimo įveikėme ispanes“, – „BasketNews.lt“ sakė A.Paulauskas.

Antrosiose turnyro rungtynėse lietuvės šeštadienį susitiks su Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkėmis, kurios pirmajame mače buvo priverstos pripažinti Latvijos krepšininkių pranašumą – 73:83 (22:19, 15:21, 21:19, 15:24).

2005-08-20 20:14
Stiprios tos jugų bobos, jei latvių krepšininkai jas tik 10 taškų padarė ;)
2005-08-20 15:33