Moterų rinktinė nusileido Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkėms

2005-08-21 01:38
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas, Ryga

Europos moterų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė turnyre Latvijoje patyrė pirmąją nesėkmę. Šeštadienį (08.20) lietuvės 63:67 (18:23, 13:19, 18:12, 14:13) pralaimėjo Serbijos ir Juodkalnijos rinktinei.

Net 12 Lietuvos rinktinės krepšininkių klaidų per pirmąsias dešimt mačo minučių (viso lietuvės suklydo 20 kartų, – Red.) leido serbėms išsiveržti į priekį, o pasyviai žaidusios tautietės varžovių krepšiui pernelyg dažnai negrasė.

Antrajame kėlinuke varžovės buvo įgijusios 12 taškų pranašumą ir nors lietuvėms pavyko jį sumažinti iki 5, ketvirčio pabaigoje Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkės susigrąžino turėtą dviženklę persvarą – ilsėtis jos išėjo pirmaudamos 11 taškų skirtumu (42:31).

„Galėčiau pasakyti, jog pirmoje rungtynių pusėje niekas nedėjo jokių pastangų – visos žaidėjos miegojo“, – tinklapiui „BasketNews.lt“ paklausus apie susitikimo pradžią kategoriškas buvo vyriausiasis rinktinės treneris Algirdas Paulauskas. Jis pridūrė, jog per pirmąsias dvidešimt minučių jo auklėtinės gynysi „baisiai“.

Po pertraukos į aikštelę grįžusios lietuvaitės sumažino varžovių persvarą iki 5 taškų (42:47, 47:52), o po Ivetos Marčiauskaitės dvitaškio komandas jau skyrė 3 taškai (49:52). Vis dėlto po minutės pertraukėlės Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkės spurtavo 9:0 ir vėl susigrąžino dviženklę persvarą (61:49).

Lietuvos rinktinės viltys buvo atgijusios po dviejų iš eilės Eglės Šulčiūtės tolimų metimų kuomet serbių persvara sumenko iki 6 taškų (55:61), tačiau iš po krepšio taškų nepelnė Ela Briedytė, o varžovės į tai atsakė tolimu metimu.

Lietuvės dar bandė gelbėtis prasižengdamos, tačiau susitikimo baigčiai tai neturėjo jokios įtakos.

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Eglė Šulčiūtė 15 (4/7 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 1/1 baudų), Iveta Marčiauskaitė 14 (7/9 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 6 atk. kam.), Irena Baranauskaitė 9, Rima Valentienė 9 (0/1 dvitaškių, 3/6 tritaškių), Sandra Valužytė 7 (4 kld.), Lina Brazdeikytė 6 (6 rez. perd., 4 kld.), Aušra Bimbaitė 3.

Vaida Zagurskytė ir Ela Briedytė nepasižymėjo.

Nuotr. BasketNews.lt
Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinei padėti negalėjo Reda Aleliūnaitė-Jankovska. Vyriausiasis komandos treneris Algirdas Paulauskas krepšinio tinklapiui „BasketNews.lt“ teigė, jog krepšininkė pasitempė Achilo sausgyslę, todėl nenorėta rizikuoti jos sveikata: „Neaišku, kaip gis patempimas, todėl jos į aikštelę neleidome, nors vakar (penktadienį (08.19), – Red.) ji žaidė gana gerai“.

Strategas pridūrė, jog įtakos susitikimo baigčiai turėjo tai, kad per penktadienį (08.19) vykusį mačą buvo iškovota lengva pergalė bei tai, jog rungtynių dieną lietuvės neturėjo treniruotės.

A.Paulauskas svarstė, jog galbūt rungtynių eiga būtų pakrypusi kita linkme, jeigu aikštelėje būtų pasirodžiusios R.Aleliūnaitė-Jankovska bei Jurgita Kaušaitė, kuri dar nesulaukė savo bagažo. Tiesa treneris čia pat prisiminė posakį, jog „žuvis pūva nuo galvos“ ir prisipažino, jog susitikimo pradžioje jis eksperimentavo.

Per kitas šeštadienį (08.20) vykusias rungtynes Latvijos rinktinė 104:58 (29:17, 23:16, 26:15, 26:10) sutriuškino Maskvos srities „Dinamo“ ekipą.