Vilniaus „Sakalai“ sėkmingai pradėjo kovą dėl patekimo į SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Iššūkio taurės finalinio ketverto varžybas – jie išvykoje 85:83 (16:27, 26:23, 17:23, 26:10) palaužė Liepojos „Lauvas“ ekipos žaidėjus.

Rungtynes geriau pradėjo aikštelės šeimininkai – jie perėmė iniciatyvą, spurtavo 8:0, o po pirmojo ketvirčio buvo įgiję jau 11 taškų pranašumą – 27:16.

Antrasis kėlinukas prasidėjo kova taškas į tašką – toks jis išliko iki pat didžiosios pertraukos. Visgi, „Sakalų“ ekipai pavyko šiek tiek priartėti prie varžovų – po 20 žaidimo minučių jie atsilikinėjo 8 taškais – 42:50.

Trečiajame ketvirtyje iniciatyvą į savo rankas susigrąžino aikštelės šeimininkai – geriau sužaidę šį kėlinuką prieš lemiamas 10 minučių jie turėjo 14 taškų pranašumą – 73:59.

Tačiau toks skirtumas nenumalšino vilniečių kovingumo – lemiamą ketvirtį jie pradėjo spurtu 14:2 ir sumažino varžovų persvarą iki 2 taškų – 73:75. Per likusį rungtynių laiką nė vienai komandai nebepavyko perimti mačo kontrolės į savo rankas, tačiau geriau finišavę „Sakalų“ žaidėjai sugebėjo iškovoti dramatišką pergalę 85:83.

Atsakomosios šios poros rungtynės vyks šį šeštadienį, Vilniuje.

„Sakalai“: Arnas Labuckas 16 (8 atk. kam.), Laurynas Samėnas 15, Vytautas Šarakauskas 14, Arvydas Šikšnius 13.

„Lauvus“: Raimonds Vaikulis 19, Arturs Stalbergs 17 (6/15 dvitaškių metimų), Curtisas Nashas 15.