Lietuvos moterų rinktinė išlydėta į Europos čempionatą

2005-08-27 21:27
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ koresp.

Šeštadienį (08.27) Kaune į Turkijoje vyksiantį Europos moterų krepšinio čempionatą buvo palydėta Lietuvos moterų krepšinio rinktinė. Taip pat lietuvės sužaidė ir paskutinį draugišką susitikimą su „Dinamo Kursk“ komanda iš Rusijos. Pergalę 81:54 (20:12, 18:15, 24:19, 19:8) iškovojo aikštelės šeimininkės.

Susitikimo pradžią geriau pradėjo viešnios iš Rusijos. Jos pirmavo 5:0, 7:2, tačiau po minutės pertraukėlės į aikštelę sugrįžusios aikštelės šeimininkės laimėjo atrkarpą 20:5 ir antrojo kėlinuko pradžioje po Jurgitos Kaušaitės taiklaus dvitaškio įgijo dviženklį pranašumą (22:12).

Vis dėlto rusės nesutriko ir be atsako pelniusios 10 taškų išlygino rezultatą (22:22), tačiau kaip parodė tolimesni įvykiai, tai buvo paskutinis jų priartėjimas.

Vėliau iniciatyvą galutinai perėmė lietuvės ir vis didino skirtumą. Baigiantis trečiajam kėliniui po dviejų taiklių Sandros Valužytės baudų Lietuvos rinktinės pranašumas padidėjo iki 20 (57:37) taškų, o mačo pabaigoje jis pasiekė ir 27 taškų ribą (81:54).

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Sandra Valužytė 16, Eglė Šulčiūtė 16, Lina Brazdeikytė 13, Rima Valentienė 9 (3/4 tritaškių), Jurgita Kaušaitė 8, Aušra Bimbaitė 7, Vita Kuktienė 5, Vaida Zagurskytė 3, Ela Briedytė 2, Irena Baranauskaitė 2 (7 atk. kam.).

Rima Margevičiūtė per 11 aikštėje praleistų minučių taškų nepelnė.

Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Algirdas Paulaustas po rungtynių tinklapiui „BasketNews.lt“ teigė, jog džiaugiasi, jog per šį susitikimą nesusižeidė nė viena žaidėja. Beje, Rusijos krepšininkės per šias rungtynes žaidė ganėtinai grubiai – tik įpusėjus pirmajam kėliniui rusės jau buvo prasižengusios 9 kartus, o viso jos taisykles pažeidė 29 sykius.

Paklaustas, ar buvo patenkintas šiomis rungtynėmis, A.Paulauskas tvirtino, kad solidžiai aikštelėje atrodė tik labiau patyrusios krepšininkės – tai matėsi ir per pirmąją rungtynių pusę, kuomet žaidimas svyravo tarsi ant svarstyklių: „Kai aikštelėje nebūdavo patyrusios įžaidėjos, mūsų žaidimas buvo chaotiškas“, – prisipažino strategas.

Nors praėjusią savaitę po laimėto turnyro Latvijoje A.Paulauskas buvo paskelbęs galutinį rinktinės dvyliktuką, jį teko pakoreguoti. Redą Aleliūnaitę kamuoja Achilo sausgyslės uždegimas, todėl ji į Turkiją nevyks. Krepšininkę pakeis Rima Margevičiūtė.

Su komanda dėl ligos treniruotis negali ir Iveta Marčiauskaitė. Ji sportuoti pradės pirmadienį, o antradienį kartu su komanda išvyks į Turkiją.

Pirmąsias čempionato rungtynes lietuvės penktadienį (09.02) žais su Ispanijos krepšininkėmis.