„Žalgirio“ skolos gali užkirsti kelią į Eurolygą

2009-04-16 13:47
Šarūnas Mazalas, Alfa.lt

Kauno „Žalgirio“ klubo skolos šį sezoną išaugo nežmoniškai.

Tai gali privesti prie bankroto, o kitą sezoną legendinės Lietuvos komandos gali nelikti Eurolygos varžybose.

Taip pripažino „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas, ketvirtadienį atskleidęs klubo skolas.

Praėjusiais metais „Žalgirio“ įsiskolinimai siekė 5 mln. litų, o po šio sezono skolos sieks apie 20 mln. litų.

„Iki šiol nežinojome tų skolų, – Alfa.lt portalui tvirtino Motiejūnas. – Anksčiau sakiau, kad visiems skolas atskleisime, kai tik jas žinosime. Apžvelgėme situaciją, pakalbėjome su žaidėjais, susidėliojome taškus ir dabar viskas aišku.“

Motiejūno tikinimu, šiemet buvo planuojama surinkti 28 mln. litų biudžetą. Skoloms išaugus 15 mln. litų, galima daryti išvadą, kad surinkta tik apie 13 mln.

„Situacija labai bloga, o kaip iš jos išlipti – neaišku, – tikino „Žalgirio“ vadovas. – Pagrindinis darbas dabar – susimažinti skolas.“

„Žalgirio“ klubas skolingas bankams, dabartiniams ir buvusiems žaidėjams, jų agentams bei tiekėjams.

„Idealiausia būtų, jei jie atsisakytų tų pinigų“, – vylėsi Motiejūnas, pasidžiaugęs buvusių žalgiriečių Loreno Woodso ir Willie Deane‘o žingsniais.

Amerikiečiai „Žalgirį“ paliko dar sezono pradžioje, nors turėjo dvejų metų sutartis. Abu krepšininkai galėjo reikalauti kontrakte numatytų pinigų, bet keliolika kartų susimažino tai, ką klubas jiems buvo skolingas.

Šiuo metu vyksta keturi teisminiai procesai, kuriuose buvę žaidėjai siekia atgauti „Žalgiryje“ uždirbtus pinigus. Prisiteisti juos siekia Marko Popovičius, Goranas Jurakas, Ratko Varda ir Vilmantas Dilys.

Kalbėdamas apie įsiskolinimus šiuo metu „Žalgiryje“ rungtyniaujantiems žaidėjams, Motiejūnas atskleidė, kad daugiau uždirbantiems krepšininkams algos vėluoja apie pusmetį, mažiau uždirbantiems skola yra minimali.

„Žalgirio“ klubo milijoninės skolos verčia galvoti ir apie bankroto galimybę.

Vis dėlto bankroto atveju būtų galima įkurti naują įstaigą, kuri perimtų legendinio „Žalgirio“ vadžias.

Motiejūnas įsitikinęs, kad šį sezoną Kauno komandai pavyks baigti.

„Viskas priklauso nuo žaidėjų, – atskleidė klubo vadovas. – Jie pasakė, kad baigs sezoną. Jie nori žaisti, nes jaučia įsipareigojimą prieš žmones, kurie aukojo pinigus jų neturėdami.“

Vis tik komandos lyderių kitam sezonui išlaikyti veikiausiai nepavyks. „Kaip galėtume jų prašyti likti, jei nebūsime atsiskaitę?“ – retoriškai klausė Motiejūnas.

Turėdami žemo lygio sudėtį ir nesurinkę reikalaujamo 6 mln. eurų biudžeto, „Žalgirio“ krepšininkai gali būti išmesti iš Eurolygos varžybų, nors turi A lygos licenciją, garantuojančią vietą elitiniame turnyre.

„Pagal tai, ką turime dabar, neatrodo, kad surinksime tą biudžetą, – atskleidė Motiejūnas. – Tačiau net ir jo neturėdami galėtume varžytis Eurolygoje, bet tam reikia rodyti gerus rezultatus. Vis dėlto kaip davė tą licenciją, taip ją gali ir atimti.“


Rodyti komentarus
1 2  »
2009-04-19 23:11
net nežinau, ko reikia, kad 15 mln. skolų susidarytų... arba čia tiesiog bandymas nafiko darbelius nuslėpti, nes jeigu neklystų, tai ir sezono pradžioje figūravo tokie skaičiai (tiktai tuomet tai neigta)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2009-04-18 19:52
piktas
Aš nesuprantu iš kur dabar šitos kalbos apie kažkokias tariamas Žalgirio skolas!? Čia kas - kažkokia nesveika masinė psichozė? Kryptinga, aktyvi, šlykšti kažkieno propaganda ir provokacija Žalgirio atžvilgiu? Taip, suprantu, dabar krizė ir sunkus laikotarpis visoms komandoms, bet kodėl kiti klubai nešmeižiami, o tik Žalgiris? Kai apie Rytą, kurio nieks nemyli ir negerbia, tai laikraščiai kaip susitarę tik teigiamai rašo, o kai apie Žalgirį, kuris visame pasaulyje mylimas ir gerbiamas, tai kuo šlykščiau ir juodžiau.

Ką? Motiejūnas apie 20 milijonų Žalgirio skolas sakė? Iš kur tu, Lenkijos priemiesčio klerke, gali žinoti ką Motiejūnas sakė? Mažiau skaityk savo laikraščio propagandos. Jiems gi nėra nieko švento! Žalgiris va Lietuvai nepriklausomybę iškovojo, o jie Žalgirį tik šmeižia ir šmeižia!

Jūs logiškai pagalvokite - iš kur pas Žalgirį gali būti skolų, jei šitiek pinigų suaukojome! Kauniečiai aukojo! Lietuva aukojo! Amerika aukojo! Net Afganistanas ir tas aukojo!

Ką? Popovičius Žalgirį į teismą padavę? Nešnekėk nesamonių, Popovičius negalėjo į teismą kreiptis, mat jis yra Žalgirio patriotas. Gal negirdėjote kaip dainavo "Vi-i-i-isi Kauno Žalgirio fanai!"? Bet netgi jeigu ir netyčia likom jam skolingi, negi negalojo nurašyti skolų jau vien dėl to, kad Žalgiris Eurolygą laimėjo?!

Klausyk, baik tu, po galais, minėti tuos televizijos pranešimus apie Žalgirio skolas, nes aš tikrai jais netikiu. Jonelio kėslai pikti ir įtaka didelė, tad jis gali visus papirkti. Netgi jei netyčia po pereito sezono Žalgirio skola ir siekė 5 milijonus, tai kas dar šį sezoną 15 pripiešė, ką? Va, matai, ir pats įsitikinai, kad išsilakščius legionieriams, taip negalėjo atsitikti! Todėl nereikia apie mus taip blogai galvoti. Mes ne paranojikai! O tik ištikimai laikomės žalgirietiškai kaunietiškos linijos.

Ir iš vis, žurnaliste, tu manęs nenervink. Netgi jeigu ir Motiejūnas patvirtintų kažkokias menamas Žalgirio 20 milijonų skolas, tai negi manai, kad dabar mums, Žalgirio fanams reikės avinais vaikščioti, kad šitiek laiko kovėmės prieš laikraštį dėl šmeižto apie Žalgirio skolas? Šitiek įdirbio įdėta ir viskas veltui? Na jau ne!!! Tuomet reikalausime Motiejūno atsistatydinimo, kad parsidavė Joneliui ir ėmė šmeižti Žalgirį!
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-17 21:18
Zalgirio fanas
Zmones! Netikekit! Nera jokiu skolu!

Plet, sitiek metu laikrastis Zalgiri del skolu smeize, o dabar net Motiejunas laikrascio prisiskaites eme Zalgiri smeizti! Reikalausime Motiejuno atsistatydinimo!
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-17 10:44
zalgiris laikosi tik ant kvailu zmoniu: pralosineja jau 10 metu viska is eiles o zmones kaip ejo i rungtynes stebeti pralosimu ant 30pts taip eina ir viskas jiem gerai nes jie myli savo komanda. o paciai komandai giliai px ant zalfaniu. per 10 metu zalgiris nieko nepasieke - tik nugalejo Lietuvos Ryta - cia buvo didziausios pergales. WOW LIETUVOS RYTA!
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-17 08:57
>Gintarazas
Apie kokia tu dar reputacija cia kalbi ?!? Apie tai, jog pries 10 metu Z laimejo Eurolyga? Gal uzteks gyventi praeitimi ir atsimerkus pamatyti realia dabartine situacija.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2009-04-17 08:53
Manau, kad zalgiriui neverta skelbti bankroto, nes tokiu atveju tik patys sau susigadins reputacija, kuri ir taip jau kabo ant plauko. Pagalvokit: zalgiris paskelbia bankrota ir jo visos skolos kaip ir pradingsta. Bet tokiu atveju nukentetu buve zalgirio zaidejai, bankai ir tiekejai, nes jie taip ir neatgautu savo uzdirbtu pinigu. Tada skaitom, kad zalgiris vel atsikuria per naujo, bet jam jau reikes ieskoti nauju tiekeju, nauju banku ir tokiu zaideju, kurie nebijos rizikuoti negauti atlyginimo. Nes tie patys tiekejai ir bankai, jau abejoju ar prasides su zalgiriu, nes klubas juk jiems liko skolingas milijonus, kuriu jau jie niekada neatgaus. Kas gales garantuoti, kad ir atsikures zalgiris neissvaistys pinigu, nes juk visa zalgirio valdzia tai liks ta pati, kuri yra ir dabar? Vienu zodziu geriau jau po bisky atidavineti skolas, nei kad subankrutuoti ir uzsideti sau juoda deme visam gyvenimui.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2009-04-17 07:33
lr
parduokim licenzija rusams, apmokėsim skolas!!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2009-04-17 00:19
surinko 13M, 5M paaukojo miestas, iseina surinko 8M. nesamone o ne valdyba. surenka 8M o nuperka zaidejus uz 30M :) LOL kazko cia nesuprantu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 22:29
zaliaibalta
ka jus cia rytieciai kaikurie svaigstat... suaukit visu pirma o tada komentuokit.

na gaila kad cia taip su zalgiriu vyksta, bet nepraraskim vilties, tikrai lietuvos zmones neleis pranykti zalgiriui ;)
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 21:55
zalgiris tikrai nedinks as tau tikiu
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 21:35
To anonimas ,, nu va, stai ir atsispindi ryto fanai 13 metu ;D zalgiris toks ir anoks ;D i save paziurek zvairi.. aisku nesakau kad visi tokie rytfaniai, bet tokiu daug ;)
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 21:32
Logiska
butu, kad zalgiris lostu Eurocupe. Bent pergales skoni, gales pajust.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 21:05
he
o as sakiau kad maciulis su jankunu ryte los!=D
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 20:59
jonas uz zalgity
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 19:53
kur sabas?tili kaip muse barsciuos usikapstes
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 19:48
Nu ka nebus jo rytas Eu laimes:D:D O siaip tokia komanda kaip garbes komanda ismesti is tokiu varzybu butu didele negarbe ...
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 19:44
to nekavenskas man atrodo net tu nesidžiaugsi jei Žalgiris žlugs,nes tada ir Rytui bus pyzda..komandos yra tarsi priklausomos viena nuo kitos.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 19:24
Anonimas
zalgiris loxu komanda, greiciau tegu bankrutuoja, Rytas ultras!!!
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 19:22
draggo
to nekavenskas Butu labai gera suzinoti,kad toki dauna kaip tu nukirto gatveje kokie narkotos :))
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2009-04-16 19:03
nekavenskas
puikios naujienos. tikiuosi z.k. bankrutuos
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 39

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas