Lenkijos moterų krepšinio rinktinė laimėjo paskutinį kvalifikacinio turnyro etapą ir po daugiau negu tris savaites trukusių varžybų įrodė esanti stipresnė už kitas devynias ekipas ir pateko į Europos čempionato finalinį etapą, penktadienį prasidėsiantį Turkijoje.

Lenkės antradienį (08.30) Bursoje (Turkija) po ypač atkaklių rungtynių, kurių nugalėtojoms išaiškinti prireikė ir pratęsimo, 64:61 (21:16, 16:9, 9:13, 7:15, 11:8) nugalėjo Ukrainos rinktinę ir užėmusios pirmąją vietą grupėje pateko į Europos pirmenybes.

Po dviejų kėlinių lenkaitės buvo įgijusios 12 taškų persvarą, tačiau per anksti patikėjusios pergale, vos neišleido jos iš rankų. Ukrainietės, kurių trenerės asistente dirba 1997ųjų Europos čempionė Dalia Kurtinaitienė, pavijo lenkes ir per paskutinę rungtynių ataką išlygino rezultatą.

Per pratęsimą aikštelėje vyko „nervų karas“, kurį nedidele persvara laimėjo Lenkijos krepšininkės.

Lenkija: E.Trzesniewska 12 taškų (7 atkovoti kamuoliai), A.Karpinska 11, A.Bibrzycka 11, A.Wielebnowska 10.
Ukraina: I.Maščenka 13 (6 kld.), M.Chabarova 13, O.Šliachova 10 (9 atk. kam.).

2

Primename, jog kvalifikacinio etapo kovas trijose grupėse 10 komandų pradėjo rugpjūčio 7 dieną. A grupėje lenkėms ir bulgarėms pasidalijus po 3 pergales ir vieną pralaimėjimą grupės nugalėtoją ir kelialapio į antrąjį kvalifikacinių varžybų etapą Lenkijos rinktinei lėmė geresnis taškų skirtumas per tarpusavio susitikimus.

B grupėje buvo dar painesnė situacija. Italija, Slovakija ir Belgija iškovojo po 2 pergales ir patyrė tiek pat nesėkmių. Kad grupės nugalėtojomis tapo Slovakijos krepšininkės, lėmė įmestų ir praleistų taškų skirtumas.

Užtikrintai grupės varžybas laimėjo tik ukrainietės. Jos pogrupyje pralaimėjo tik Izraelio krepšininkėms ir pelniusios 5 pergales nesunkiai užėmė pirmąją vietą bei buvo laikytos vienomis antrojo etapo favoričių.

Daugelis krepšinio specialistų kritikuoja tokią varžybų sistemą. Anot jų, jokia komanda negali išlaikyti puikios sportinės formos visą mėnesį. Daugelio ekspertų vertinimu, po daugiau negu tris savaites trukusių ypač atkaklių kvalifikacinio etapo kovų, pavargusios lenkaitės bus Europos pirmenybių autsaiderės.

Lenkijos krepšininkės Europos moterų čempionate rungtyniaus A grupėje kartu su Čekijos, Latvijos, Vokietijos, Graikijos ir Prancūzijos komandomis.

Pirmąjį pirmenybių susitikimą lenkės penktadienį (09.02) žais su Latvijos rinktine.