„Neptūnas“ vėl suklupo po pratęsimo (komentarai)

2009-05-07 20:05
Domas Lukauskas, „BasketNews.lt“ koresp.

Klaipėdos „Neptūnui“ ir vėl pritrūko jėgų. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo serijos antrose rungtynėse klaipėdiškiai namuose po pratęsimo 93:101 nusileido „Šiaulių“ krepšininkams ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0-2.

Pirmosios rungtynės Šiauliuose po pratęsimo baigėsi rezultatu 101:93 šeimininkų naudai.

Savų sirgalių palaikomi uostamiesčio krepšininkai jau rungtynių pradžioje susikrovė dviženklę persvarą. Sužaidus mažiau nei 3 minutes, po Martyno Mažeikos dvitaškio, komandas skyrė 10 taškų (13:3). Tačiau kėlinio pabaigoje Saulius Kuzminskas įmetė 4 taškus,  Andrius Šležas pridėjo taiklų baudos metimą, o svečių deficitas sumažėjo iki vieno taško – 19:20.

Antrame kėlinyje „Neptūno“ ekipa spurtavo 8:2 bei susigrąžino 9 taškų pranašumą – 35:26.

Vėliau po 15-ojo Mažeikos taško skirtumas šoktelėjo iki 13 taškų, o komandos į didžiąją pertrauką išėjo rezultatui esant 45:33 šeimininkų naudai.

Po ilgosios pertraukos šiauliečiai šturmavo šeimininkų krepšį, o skirtumas, po Gintauto Vileitos dvitaškio, sumažėjo iki 4 taškų (52:56). Nors sėkmingai mesdami baudos metimus klaipėdiškiai padidino persvarą iki septynių taškų (59:52), tačiau kėlinio pabaigoje Vaidotas Pridotkas pataikė dvitaškį, kuris pirmą kartą išvedė svečius į priekį – 65:64.

Lemiamame ketvirtyje vyko arši kova. Deivydas Gailius pataikė dvitaškį, Paulius Morkeliūnas pridėjo du baudos metimus ir rezultatas tapo lygus – 68:68.

Visą laiką komandų neskyrė didesnis nei 3 taškų skirtumas. „Neptūną“ vėl tempė Mažeika. Krepšininkas pataikė 4 baudos metimus iš 6 bei sugebėjo persverti rezultatą savo komandos naudai (75:74).

Tačiau netrukus Vileita smeigė tritaškį (77:75), Morkeliūnas atsakė taikliu dvitaškiu, o rezultatas vėl tapo lygus – 77:77.

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei Saulius Kuzminskas išvedė svečius į priekį (79:77), tačiau netrukus Vaidas Vasylius išlygino rezultatą (79:79). Likus žaisti 10 sekundžių Gintaras Kadžiulis vėl išvedė šiauliečius į priekį, o paskutinę kėlinio sekundę šeimininkus išgelbėjo taiklus Morkeliūno dvitaškis, po kurio rezultatas tapo lygus 81:81, o komandos žaidė pratęsimą.

Kaip ir pirmose rungtynėse, taip ir šiose, pratęsimo metu „Neptūnui“ pritrūko jėgų. Šiauliečiai spurtavo 8:0 bei išsiveržė į priekį 6 taškais (89:83). Pridotkas pridėjo dar 4 taškus (93:84) bei užtikrino svečiams antrąją pergalę mažajame finale.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 25 (8 atk. kam.), Deivydas Gailius 24 (9 atk. kam.), Paulius Morkeliūnas 16 (10 atk. kam.), Valdas Vasylius 13.

„Šiauliai“: Saulius Kuzminskas 23 (8 atk. kam.), Gintautas Vileita ir Vaidotas Pridotkas – po 16, Gintaras Kadžiulis 14, Virginijus Praškevičius 12.

Antanas Sireika („Šiaulių“ vyr. treneris): „Vėl vyko tikra kova. Aš jau po mačo Šiauliuose pažymėjau gerą „Neptūno“ sportinę formą. Pasakysiu galbūt banalią frazę, bet laimi stipresni. Buvo momentu kai klydome, bet buvo epizodų ir kai sužaidėme protingai. Būtent tie epizodai mums atnešė pergalę“.

Rytis Vaišvila („Neptūno“ vyr. treneris): „Vėl teko žaisti pratęsimą, kuriame koją pakišo nuovargis. Vyrai išeikvojo daug energijos per pagrindinį rungtynių laiką. Pratęsime padarėme keturias lemtingas klaidas lygioje vietoje. Suklysti 4 kartus svarbiausiais momentais negalima“.

2009-05-08 13:59
Bet kaip įdomu, kad dvejos rungtynės baigėsi tokiu pat rezultatu. Retai kada pasitaiko
2009-05-08 11:27
įdomu ar ir treciosios rungtynes baigsis tokiu pat rezultatu po pratesimo? :D bet siaip tikrai idomios rungtynes buvo (nors ir nemaciau, bet kiek teko 1 matyt). Tai ziauriai pykstu ant LRT jog nerode siu rungtynių.
+1
2009-05-07 23:38
Aišku jaunimas, jauna komanda Neptūnas. Aišku, ne 18-kinių komanda, bet nepalyginsi su Šiaulių veteranais, pensininkais ;)
+1
2009-05-07 23:34
kur cia tas jaunims? :DDDD

lyginant su siauliais tai neptunas jaunesni, bet tikrai ne vaikai.
Rimas Girskis
Antanai, tu po rungtyniu Siauliuose ne gera sportine Neptuno forma pazymejai, o pazadejai visai kitoki krepsini. Tai kur tavo tas krepsinis? Jaunimo apzaisti negali. Ar sirgaliai tau netrukde. Geda.
-2
2009-05-07 21:32
Jurgis
GEROS RUNGTYNES GALEJO RODYTI PER TV O NE TIK ZALGIRI IR RYTA KAIP YPRASTA.
+1
2009-05-07 21:16
Tai kodel rezultatu suvestinei L.Rytas -Zalgiris 1-0,O Siauliai - Neptunas 1-1???
2009-05-07 21:05
gaila kad neptunas nelaimejo butu didesne intriga buvusi
+3
2009-05-07 20:57
senjoras
NA NEPTUNAS VERTAS DIDZIULIO DEMESIO GALIMA SAKYTI BE CENTRO SITAIP KAUNASI SU SIAULIAIS SU TIEK ZAIDEJU TAI YRA FANTASTIKA LABAI GRAZIOS ABEJOS RUNGTYNES TURINT GERA CENTRA BUTU LABAI IDEALI KOMANDA SAUNUOLIAI ACIU VISIEMS.