„Neptūnas“ išvykoje parklupdė „Šiaulius“ (komentaras)

2009-05-10 20:24
Domas Lukauskas, „BasketNews.lt“ koresp.

Klaipėdos „Neptūnas“ ir toliau įrodinėja, kad yra pajėgus kautis dėl Lietuvos krepšinio lygos (LKL) trečiosios vietos. Klaipėdiečiai trečiose mažojo finalo rungtynėse svečiuose 95:90 įveikė „Šiaulių“ komandą, tačiau serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1-2.

Tai buvo pirmoji „Neptūno“ pergalė Šiauliuose po 6-erių metų pertraukos. Ši pergalė tapo ir istorinė, kadangi klaipėdiečiams tai yra pirmoji pergalė per visą klubo istoriją kovojant dėl LKL bronzos.

Nors pirmąsias keturias rungtynių minutes komandos žaidė lygiai (9:9), tačiau tada 13:0 spurtavę šiauliečiai susikrovė dviženklę persvarą – 22:9. Šeimininkų spurtą sustabdė Marius Kasiulevičius pelnęs tris taškus. Iki pirmojo kėlinio pabaigos svečiams pavyko sumažinti deficitą, kuris, po Deivydo Gailiaus dvitaškio su pražanga bei vieno taiklaus baudos metimo, buvo 6 taškai – 18:24.

Nors įpusėjus antrajam ketvirčiui šiauliečiai turėjo 10 taškų pranašumą (39:29), tačiau netrukus uostamiesčio krepšininkai spurtavo 11:1 ir po Arvydo Eitutavičiaus tritaškio rezultatas buvo lygus – 40:40. Kėlinio pabaigoje persvarą šeimininkams pataikęs tritaškį sugrąžino Gintautas Vileita – 45:44.

Po ilgosios pertraukos sugrįžusios komandos kibo viena kitai į atlapus. Po keturių Valdo Vasyliaus taškų klaipėdiečių pranašumas buvo 4 taškai (61:55), kuris išliko ir iki ketvirtojo kėlinio pradžios. Eitutavičiaus tritaškis metimas trečio kėlinio pabaigoje nepasiekė tikslo.

Lemiamame ketvirtyje „Neptūnas“ įrodinėjo, kad yra verti bent vienos pergalės šioje serijoje. Gailius pataikė du baudos metimus, Vasylius pridėjo tritaškį, o klaipėdiškiai turėjo 9 taškų persvarą – 74:65. Nors Danusevičius ir Hannahas pataikė po dvitaškį (69:74), tačiau visą šiauliečių triūsą panaikino puikus „Neptūno“ snaiperių žaidimas.

Martynas Mažeika, Eitutavičius, Vasylius bei Kasiulevičius įmetė po tritaškį ir savo komandai sukrovė dviženklį pranašumą (86:76). Tada Praškevičius su Vileitai sumažino skirtumą iki 6 taškų (80:86), o galimybę arčiau priartėti panaikino Šležo klaida, po kurios Morkeliūnas pelnė du taškus – 88:80.

Skirtumą sumažino Praškevičius, kuris pataikė tritaškį. Nors po Mažeikos ir Kurausko pražangų, Kadžiulis metė penkis baudos metimus, tačiau pataikė tris, o skirtumas išliko 6 taškai (86:92).

Ir toliau rungtynėse buvo mažai žaidimo, nes komandos dažniausiai stovėjo prie baudų metimo linijos. Maceina įmetė dvi baudas, Vasylius atsakė tuo pačiu ir skirtumas liko 5 taškai (95:90). Rungtynių pabaigoje tas pats Maceina prametė dvitaškį bei tritaškį, o „Neptūnas“ šventė pirmąją pergalę mažajame finale.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 21, Arvydas Eitutavičius 20, Deivydas Gailius 18, Valdas Vasylius 17.

„Šiauliai“: Virginijus Praškevičius 14, Saulius Kuzminskas 13, Stefhanas Hannahas 11, Gintautas Vileita 10, Andrius Šležas 10,Gintaras Kadžiulis 9, Mindaugas Kuzminskas 8.

Rytis Vaišvila („Neptūno“ vyr. treneris): „Šiandien mūsų pergalę lėmė vyrų nusiteikimas. Prieš rungtynes jautėsi, jog nusiteikę esame kovingai, kadangi norime įrodyti, jog mus nurašinėja nepagrįstai. Man turbūt taip pat pavyko žaidėjams įdiegti, kad net pralaimint seriją 0-2 dar nieko nesame praradę.

Rungtynių pradžioje lyg ir įkritome į duobelę, tačiau paprašiau minutės pertraukėlės, per kurią vyrams pasakiau žaisti ilgus derinius ir tai pasiteisino“.

sezono pradzioje 10-11 zaideju galejo zaisti blogiau ar geriau, dabar tik 8

del sekmes tai serijoje komandos meta praktiskai vienodai 37,3% ir 37,4%.. Ir jei viena is 3iu rungtyniu tritaski prideti prie antru kur neptunui nesiseke tritaskiai rezultatas butu tas pats
2009-05-11 16:45
saunuoliai netiketai ;)
2009-05-11 14:51
Anonimous
to marsietis

tai tu mastyk , ka rasai :) , kas butu jeigu butu ... Neturi Neptunas lygiavercio ilgesnio suoliuko , nu ir kas , ar kada nors neptunas turejo tai ? Ne , taip kad gali nebespelioti kas butu jeigu butu , o kad neptunui sekasi ( ar tiesiog klaidepa snaiperiu krastas ) tai tikrai.Matau , kad esi neptuno fanas , tad sveikinu su pirmaja pergale , verta pazymeti , kad ji pasiekta isvikoje.Beto Mazeika yra geras zaidejas , galbut truputi savanaudis , bet tai pateisinama, jis SG.
2009-05-11 13:30
O jei Siauliai turetu Lebrona ir Kobe, tai isvis gerai butu :DDD
2009-05-11 12:46
cia tam Anonomous'ui del sekmes:

nori zinoti,kam is tiesu sekas??? SIAULIAMS. ir kodel? todel, kad jei neptunas turetu ilgesni suoleli su geresniu centru, serija jau butu pasibaigus VAKAR. o pirmos dvi rungtynes - tai siauliams pasiseke, kad istempe, nes neptunas pavarge, nuvarge , issibaudave nebedazaidzia.. stai kam sekas , mastykit geriau kai rasot.
Klaipeda
Neptunas Saunuoliai!!! Nerealiai Eitutavicius, tiesiog atgijo komanda, kai Dainys i LR iskeliavo!!!
2009-05-11 00:21
haha, o siauliu komanda jau buvo sale suorganzave svesti, panos pasipuosusios atejo, ir NIEKOOOOOOOOOO :DDDD
+1
2009-05-10 22:28
Vilmis
Isikalk sau i galva: tritaskius meto geru taiklumu visos antano Sireikos varzovu komandos
+1
2009-05-10 22:20
Anonimous
Taip , Neptunas nusipelne pergales , taciau tik vienos.Pripazinkit visi kas matet visas varzybas , Neptunui sekasi.Jie meto tritaskius fantastisku taiklumu , ir tai daro kada labiausiai reikia , galbut Klaipedoje jie maziau mete.
-2
2009-05-10 22:11
aaaaaaaaaa Dieve nesu toks laimingas nuo tada kai Zalgiris laimejo LKL ziedus, Didziausi sveikinimai Neptunui uz kovinguma ir ryzta!!! Respect vYrai!
+2
2009-05-10 22:07
Sveikinimai!Neptunas vertas bronzos...kitos rungtynes nors bus rodomos..:)
+1
2009-05-10 22:00
Voteptatas
Pardavinėju futbolo, krepšinio, amerikietiškojo futbolo, ledo ritulio originalius marškinėlius. Kainos 100-160lt. Jeigu kas susidomėjot, rašykit - martynasmb@yahoo.com.