Mažajame finale reikės penktų rungtynių (komentarai)

2009-05-13 20:35
Domas Lukauskas, „BasketNews.lt“ koresp.

Klaipėdos „Neptūnas“ pergalingai baigė sezoną namie. Ar visas jų sensacingas sezonas bus vainikuotas bronzos medaliais, paaiškės penktadienį Šiauliuose.

Ketvirtosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo rungtynėse „Neptūnas“ namie 78:75 (21:17, 13:16, 25:17, 19:25) palaužė „Šiaulius“ ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2-2.

Lemiamos, penktosios serijos rungtynės, poryt bus žaidžiamos Saulės mieste.

„Neptūnas“ pralaimėjo pirmus du susitikimus dėl bronzos – abu vienodais rezultatais po pratęsimo 93:101, – bet nepalūžo ir iškovojo pergales trečiame mače išvykoje bei ketvirtajame namie.

Šį kartą jie pirmavo nuo pirmos iki paskutinės mačo minutės, o vienu metu ketvirtajame kėlinyje pirmavo 10 taškų skirtumu. Varžovai dar buvo priartėję iki 2 taškų, bet audringai palaikomi pilnutėlės Klaipėdos sporto ir žaidimų centro salės uostamiesčio krepšininkai mačą baigė triumfuodami.

Mažajame finale visų penkerių rungtynių paskutinį kartą reikėjo 2004 metais. Tada „Šiauliai“ 3-2 nugalėjo Vilniaus „Sakalus“.

„Neptūnas“: Valdas Vasylius 27 (8 atk. kam.), Paulius Morkeliūnas 17, Martynas Mažeika 15, Arvydas Eitutavičius 13.

„Šiauliai“: Stefhonas Hannahas 18, Gintaras Kadžiulis 14, Virginijus Praškevičius 11, Mindaugas Kuzminskas ir Saulius Kuzminksas (9 atk. kam.) po 9.

„Neptūnas“ didesnį pranašumą įgijo po ilgosios pertraukos. Klaipėdiečiai vos prasidėjus trečiam kėliniui pirmavo 42:34, tačiau 5 taškus iš eilės pelnęs Stefhonas Hannah priartino savo ekipą iki 43:44.

Visgi persverti rezultato šiame ketvirtyje svečiai taip ir nesugebėjo, o „Neptūnas“ prieš pasibaigiant kėliniui vėl įgijo apčiuopiamą persvarą. Arvydas Eitutavičius pelnė 5 taškus iš eilės ir sužaidus 30 minučių „Neptūnas“ pirmavo 59:50.

5 iš eilės Hannaho taškai nukirpo uostamiesčio krepšininkų persvarą iki 4 taškų, tačiau Valdas Vasylius neleido svečiams dar labiau priartėti. „Neptūno“ puolėjas pataikė du tritaškius, pridėjo dvitaškį su pražanga ir likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes „Neptūnas“ pirmavo 68:63.

Po Antano Sireikos minutės pertraukėlės Virginijus Praškevičius pataikė dvitaškį su pražanga, Hannah pataikė dvitaškį ir skirtumas greitai ištirpo iki 5 taškų.

Rytis Vaišvila minutės pertraukėle sustabdė rungtynes, tačiau po jos vaizdas aikštėje nesikeitė. Praškevičius pataikė baudą, Mindaugas Kuzminskas įmetė du baudų metimus ir „Neptūnas“ pirmavo tik 68:66.

Šeimininkų taškų badą nutraukė dvi baudas įmetęs Paulius Morkeliūnas, bet netrukus tą patį padarė ir M.Kuzminskas – 70:68.

Vasylius pataikė vieną baudą iš dviejų ir po to „Šiauliai“ du kartus nepasinaudojo galimybe labiau priartėti arba išlyginti rezultatą.

Likus žaisti 1 minutę ir 13 sekundžių Eitutavičus pataikė vieną baudą iš dviejų, kitoje atakoje Vasylius blokavo Andriaus Šležo tritaškį, Mažeika pridėjo vieną baudą ir rezultatas tapo 73:68.

Po Vaidoto Pridotko klaidos Eitutavičius realizavo abi baudas, bet likus žaisti 26 sekundes Hannahas pataikė tritaškį ir „Neptūno“ persvara sumenko iki 75:71.

Marius Kasiulevičius likus žaisti 15 sekundžių sumetė abi baudas, o greitą svečių ataką M.Kuzminskas pabaigė dėjimu. Visgi labiau priartėti „Šiauliams“ nepavyko ir „Neptūnas“ šventė antrą pergalę iš eilės.

Rytis Vaišvila („Neptūno“ vyr. treneris): „Mūsų pergalę lėmė žaidėjų kovingumas ir nusiteikimas. Galbūt pasikartosiu, bet dar kartą norėjome įrodyti, jog esame stiprūs ir mus nurašinėjo nepagrįstai. Komandoje negaliu išskirti nei vieno krepšininko, kadangi visų indėlis buvo labai svarbus. Tiek tų, kurie mačą pradėjo startiniame penkete, tiek tų, kurie pakilo nuo suolo“.

Antanas Sireika („Šiaulių“ vyr. treneris): „Rodos padarėme išvadas, nes Šiauliuose praleidome daug tritaškių. Ir rezultatas šiandien kitoks – tiek taškų „Neptūnas“ kaip Šiauliuose jau nebepelnė. Visgi stigo rezultatyvesnio aukštaūgio žaidimo. Jeigu mūsų puolėjai turi ūgio persvarą tai turėtų ir taškų pelnyti daugiau. Mintys ir kalbos nesusiderina su darbais“.

1 2 3  »
2009-05-14 16:39
Justas
Man idomus Sireika,kad Hannahui mazai dave zaist,o vaizdo tai tikrai negadino,o tik grazino ir siaip gelbejo komanda.. nieko,laukia intringa,bet vistiek aisku,kad Siauliai vel bus 3 vietoje:)
+2
2009-05-14 16:34
saunuoliai klaipedieciai ;)
2009-05-14 14:13
senjor
aciu tv kad rode geras rungtynes nes baigiasi greit nebematysime labai idomu buvo stebeti abi komandas pasirodo ne pavardes zaidzia o zaidejai.
2009-05-14 13:23
ja
neptunas nerealiai pavare. ziauriai sergu uz sia komanda. penktadieni laikysiu kumscius, kad tik bronza isvaziuotu i klaipeda :)
2009-05-14 12:53
krabas
Dabar jau galiu rašyti. Vakar buvo šventė, nesu senai tiek rėkęs. Suprantu, kodėl per futbolo čempionatus brazilai per balkonus iškrenta, infarktus gauna.

Neatsimenu Lietuvoje tokios serijos, nors gana senas esu (bet tai netrukdo pačiam lošti). LR-Žalgiris šio sezono net nėra ką žiūrėti. Nėra jokios kovos, po poros kėlinių viskas aišku būdavo. Pati teisingiausia nuomonė - Neptūnas viską laimėjo kovingumu, plėšėsė dėl kiekvieno kamuolio, pirmose eilėse pavojinga sėdėti. Visi kovoja, nesimato jokios trinties. Pagal žaidėjus tai visi verti pagyrimo. Trūko Mažeikos, Gailiaus taškų, bet nesumeta vieni, sumeta kiti. liko atiduoti paskutines jėgas. Kaip besibaigtų - didelis ačiū Neptūnui už sezoną ir už tai kas pasiekta.

Sakiau jau po pirmo mačo. Netraukia senukai, dabar dar drebės kojytės, rankytės, nes namie nesinorės susiš. Ilgas suolas, bet netraukia niekas.

Bet Šiauliams pagarba jau vien dėl to, kad nebūtų jų, nebūtų gavesi tokios serijos.

Neptūnui sėkmės penktadienį ! Už jus serga jau ne tik Klaipėda, bet ir didesnė dalis Lietuvos !
+1
2009-05-14 08:38
mantas
Nesikraukit Neptunas turi laimeti bronza ir tada visi svesim Geguzes 15 diena :))) padarysim ne darbo diena :))) taip kad stenkites vyrai uz mus dirbancius :)))
2009-05-14 01:05
kad ir kaip teisejai bande padeti siauliams, mes nugalejome! didziausia pagarba neptuno zaidejams ir sirgaliams, atmosfera saleje buvo nereali :)))
2009-05-14 00:29
rr
visi jums grybai, jei kazko nepataiko, kazkur suklysta..zmogus aria gynyboj, stengiasi, metimas stringa, bet per ji ir nezaidzia, tai sunku atsiskleisti. Stephonas irgi neisnaudojamas, reiti vyrukai, abu jauni, as treneriu vietoje pasikeiciant jiems liepciau smaukti nuo galines linijos ju izaideja ir situacija butu isprendziama. Bet treneris toks jau yra, keistas jis..labai keistas
2009-05-13 23:40
Idomios rungtynes buvo ;) to pacio rytoj laukiu ir is Zalgirio ;)
2009-05-13 23:39
lietuviz, siandien maceina gal ir ne taip suzaide, bet jis naudingai zaide sezona, nesutinku, jog jis grybas.Jis ir ji keiciantis Hannah neblogai duetas zaidzia...

Neptunas kovinga komanda, niekas neabejoja, ir sutiksiu su Ostiku, kad teisejavimas nebuvo objektyvus, galejo prazangas vienodai svilpt (jei leidzia grumtis vieniems, tegul tai daro ir kiti),(Šiauliuose, kai laimejo Neptunas priekaistu teisejams nebuvo), po 2 keliniu - Neptunas mete 23 baudas, Siauliai 4, ypac istrigo keletas epizodu pabaigoje, kai siauliai padare spurta...bet tai ne esme...svarbiausios kovos penktadieni:ar laimes uzsideganti ir kovos azarta pajutusi Neptuno komanda ar atsakomybes nastos slegianti pries savo ziurovus, nepasitikejima galbut patyrusi Sauliu komanda. Tikiuosi objektyvaus teisejavimo....
+2
2009-05-13 23:16
arnas
sveikinu neptuna su pergalie varykyt toliau taip
2009-05-13 23:09
staska
tikrai? gali buti. tada jaunesnis dar buvau. bet atsimenu, kad ten serija irgi gera buvo.
2009-05-13 23:07
to staska
siauliai su mazeikiais niekada nezaide del trcios vietos, tada kai jomantas zaide, tai siauliai ir mazeikiai susitiko ketvirtfinalyje.
aaa
turi pasisekti neptunui pagaliau BBL per plauka pralaimejo svedam o butu buve pirmi . tai turetu dievulis jiems dabar padeti.
2009-05-13 22:40
as siaip uz neptuna ir ji sveikinu su pergale tik as gerai nemaciau pirmos puses ar tikrai stefano hanano neleido i aikste? tj jis gi ir tempe veliau komanda kam treneris tada jo nelaidzia i aikste?
2009-05-13 22:29
staska
paskutini syki intriga del 3 vietos buvo pries 6 metus atrodo, kuomet Mazeikiai vedami Jomanto nusileido Siauliams.

Jo, Klaipeda ne tik uz zalgiri, bet ir uz RYTA!!!
2009-05-13 22:20
Intriga kyla, liko vienerios varzybos, ar uzteks Neptunui jegu? Visgi buvo sunkus sezonas, o zaideju ne per daugiausiai. Kaip matome, Siauliai turi daug garsiu ir tikrai neblogu zaideju, garsu treneri, bet pirmosiose dvejuose rungtynese tik po pratesimo pavyko laimeti, o dabar jau 2 pralaimejimas is eiles, reiktu daryti rimtesnes isvadas, bet kad ir kaip bebutu belieka tik pasveikinti Neptuna :)
-1
2009-05-13 22:07
TEISUS
sveikinu neptuna su pergale, linkiu pakeisti nusistovejusia bronzos savininke ;) o finale palaikau ryta, nors esu is klp. taigi klaipeda palaiko ne tik zalgiri, bet ir ryta. eitutavicius ir vasylius tikrai auksto lygio zaidejai. GO NEPTUNAS :))