„Šiauliai“ apgynė trečią vietą (komentarai)

2009-05-15 20:29
Domas Lukauskas, „BasketNews.lt“ koresp.

Stefhonas Hannahas pelnė paskutinius 13 iš 15 savo komandos taškų ir „Šiaulių“ komanda šeštus metus iš eilės iškovojo trečią vietą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse.

Penktosiose mažojo finalo rungtynėse „Šiauliai“ 80:73 (19:21, 20:23, 20:12, 21:17) palaužė Klaipėdos „Neptūną“ ir seriją iki trijų pergalių laimėjo 3-2.

Šiauliečiai laimėjo pirmus du serijos mačus po pratęsimo, bet tada patyrė dvi nesėkmes iš eilės. Penktoji serijos dvikova taip pat buvo atkakli iki paskutinių sekundžių.

„Neptūnas“ trečio kėlinio pradžioje pirmavo 10 taškų persvara, bet šiauliečiai greitai rezultatą ne tik išlygino, bet ir persvėrė. Mačo pabaigoje rungtynių didvyriu tapo Hannahas.

„Šiauliai“ atsiliko 65:66, kai Hannaho tritaškis išvedė šeimininkus į priekį. Per paskutines 4 mačo minutės amerikietis iš viso pelnė 13 taškų ir po mačo triumfuojantis šoko į komandos draugų glėbį.

„Šiauliai“: Stefhonas Hannahas 21, Saulius Kuzminskas (7 atk. kam.) ir Andrius Šležas po 14, Gintaras Kadžiulis 7.

„Neptūnas“: Valdas Vasylius 26, Arvydas Eitutavičius 19, Martynas Mažeika 10, Paulius Morkeliūnas 8.

Penkis taškus iš eilės po ilgosios pertraukos pelnę „Neptūno“ krepšininkai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (49:39).

Tačiau svečių situacija tuoj pat komplikavosi. Valdas Vasylius susirinko 3 pražangas iš eilės, „Šiauliai“ spurtavo 10:0 ir išlygino rezultatą.

Vasylius sėdo ant suolo ir „Neptūno“ puolimas beveik 5 minutėms sustojo. „Šiauliai“ taip pat strigo ir įgijo vos 3 taškų persvarą – 54:51. „Neptūno“ taškų badą nutraukė į aikštę grįžęs Vasylius, bet po trijų kėlinių „Šiauliai“ pirmavo 59:56.

Sauliaus Kuzminsko vedini „Šiauliai“ ketvirto kėlinio pradžioje pirmavo 65:58, bet „Neptūnas“ pelnė 6 taškus be atsako ir priartėjo iki taško. Po kelių nesėkmingų bandymų iš toli uostamiesčio krepšininkai rezultatą persvėrė po Vasyliaus metimo – 66:65.

Stefhonas Hannahas pataikė tritaškį ir sugrąžino šeimininkams persvarą, bet kitoje atakoje Arvydas Eitutavičius išprovokavo penktą Andriaus Šležo pražangą, sumetė abi baudas ir rezultatas vėl tapo lygus.

Po klaipėdiečių klaidos Hannahas greitą ataką pabaigė dvitaškiu, po to Marius Kasiulevičius prametė savo septintą tritaškį iš eilės, „Šiaulių“ amerikietis pelnė dar 2 taškus ir likus žaisti 96 sekundes rezultatas tapo 72:68.

Dvi Vasyliaus baudos skirtumą nukirpo pusiau, bet Hannahas likus žaisti 42 sekundes įmetė dvitaškį taip padidindamas persvarą iki 4 taškų.

Kitoje atakoje Vasylius laisvas prametė iš toli ir Klaipėdos krepšininkai skubėjo prasižengti. Hannahas baudas metė taikliai ir išsaugojo pergalę.

Rytis Vaišvila („Neptuno“ vyr. treneris): „Didžiuojuosi savo vyrais. Šaunuoliai. Noriu pasveikinti ir „Šiaulius“ su iškovota LKL bronza. Šiandien mūsų pralaimėjimą lėmė keletas smulkmenų. Šiauliečiai lemiamu momentu pataikė kelis metimus paskutinėmis atakai skirto laiko sekundėmis. Niekas netikėjo mumis, bet mes įrodėme, kad galime kautis“.

Antanas Sireika („Šiaulių“ vyr. treneris): „Neptūnas“ yra puiki komanda, kuri nusipelnė tik pagiriamųjų žodžių. Klaipėdiečiai mus tikrai nustebino. Ši komanda man primena ankstesnių metų „Šiaulius“, kai neturėdami garsių krepšininkų kibome į atlapus tituluotiems varžovams“.

2009-05-17 20:37
nelabai stipresni bet nugalejo neptuna ir paeme ta 3 vieta ar ne??tai cia ne stipresni skaitos..nu idomus jus..
2009-05-17 20:04
2 justis
Siaulioai buvo stipresni reg.sezone, atkrentamosiose - nelabai
2009-05-17 19:23
su pergale Siauliai!!! o tie kas sako kad Neptunas geresni tai sakau, paziurekit kas laimejo bronza ir matysit kas stipresni yra..sitipresnis tas kas laimi ir viskas..
2 jeigu...
visiskai sutinku, siauliai gi ne rinktine, o klubas ir lyg kokie rasistai varot ant hanaho kuris ir taip nerodo gero zaidimo, ir suprantu neptuno fanai nepripazysta pralaimejimo, kad yra silpnesni uz siaulius nes bronza butu didelis pasiekimas neptunui. ir kvaila yra sakyti laimejo rungtynes hanah, kovesi visa komanda vieningai atsidave krepsiniui, kaip ir sirgaliai, siauliu arenoj dar nebuvo tokios fantastiskos atmosferos, beto tai nera "eiline" bronza, si kart bent pasipriesino siauliams del bronzos.
+1
2009-05-16 15:56
BJ
Neptuno fanai jauciasi nugaletojais, kaip ir Neptuno zaidejai. Klaipeda didziuojasi, nebereikalo ant ranku buno isnesti Neptuno vyrai. Pagarba.
2009-05-16 15:42
laimiux
Neptunas stipresni uz siaulius tik tiek kad siauliai bapkiu duaigau turi
-1
2009-05-16 13:51
hahah
numeskit kas linka kur galima paziureti kaip tas fanas apsaugos darbuotoja pagulde :DDDDDDD
2009-05-16 13:46
neptunas tikrai saunuoliai, panaikino ta monotoniska mazaji final kuris labai daznai baigdawosi 3-0 siauliu naudai ;) tikrai labai intriguojanti serija ;)
2 jeigu...
hana ir istempe siaulius i bronza, nors sireika ji ir laikydavo ant suolo. turedami toki juoduka, galejot jau seniai pabaigti sita serija. saunuoliai, Klaipeda, gaila, kad prtruko sekmes.
2009-05-16 11:50
Su pergale! :)

Primenu, kad naudingiausias komandoje buvo Saulius Kuzminskas, kuris zaidė su skaudanciu riesu, truputį jį pašaldė, ir vėl išleido treneris į aikštę žaisti, (jo ypač trūko priešpaskutinėse rungtynėse, kai gavo 5 pražangas)...kad laimėjo labai sunkias rungtynes, tai ir visos komandos nuopelnas, antroje rungtynių pusėje kibiau pradėjo gintis, dengė snaiperius, šaunu, kad naudingai žaidė legionierius, įnešdavo gyvumo, ir suardydavo klaipėdiečių kibią gynybą. Dirbo visi komandos nariai. Pagarba Neptūno žaidėjams už norą nugalėti, aktyvią kovą, pasipriešinimą.