Lietuvos moterų krepšinio rinktinei pavyko iškovoti pirmąją pergalę penktadienį (09.02) Turkijoje prasidėjusiame Europos moterų krepšinio čempionate. Lietuvos rinktinė po dramatiškos kovos 74:69 (23:16, 16:19, 17:17, 18:17) nugalėjo Ispanijos krepšininkes ir pelnė pirmąją pergalę B grupėje, kuri tautietėms kainavo labai daug jėgų.

[image=4638 left]Susitikimą sėkmingiau pradėjusios ispanės pirmavo 4:2, 6:4. Ketvirtąją rungtynių minutę lietuvėms pavyko pirmą kartą išsiveržti į priekį (7:6). Tai padarė tolimą metimą pataikiusi Irena Baranauskaitė.

Kėlinuko pabaigoje po Ivetos Marčiauskaitės tritaškio Lietuvos rinktinės persvara šoktelėjo iki 7 taškų (23:16).

Vis dėlto ypač dažnai daromos klaidos (per pirmąją mačo pusę tautietės suklydo net 16 kartų, – Red.) Lietuvos rinktinei neleido įgyti didesnio pranašumo. Antrojo ketvirčio pradžioje ispanės pelnė 6 taškus be atsako ir sušvelnino skirtumą iki minimumo (23:22).

Tolimesnė rungtynių eiga klostėsi vienodai: vos įgijusios 4-7 taškų persvarą lietuvės ją čia pat ir iššvaistydavo. Kibiai priešininkes gynusios ispanės per pirmąsias dvidešimt minučių iš lietuvių „pavogė“ net 14 kamuolių.

[image=4641 right]Po pertraukos vaizdas aikštelėje išliko panašus. Beveik visą laiką kelių taškų skirtumu pirmavusios lietuvaitės atotrūkio padidinti nesugebėdavo tik dėl ypač dažnai daromų klaidų ir puikiai rungtyniavusios Ispanijos rinktinės lyderės Amajos Valdemoro prasiveržimų.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje po taiklaus Rimos Valentienės tritaškio lietuvės įgijo 5 taškų persvarą (61:56), tačiau 9 taškus be atsako pelniusios ispanės iki mačo pabaigos likus 4 minutėms persvėrė rezultatą ir įgijo 4 taškų (65:61) pranašumą – didžiausią per rungtynes.

Lietuvos rinktinę iš beviltiškos padėties išgelbėjo Rima Valentienė. Baigiantis atakai skirtam 24 sekundžių laikui ji pataikė neįtikėtiną tritaškį iš devynių metrų – kamuolys tinklelį perskrodė atsimušęs nuo lentos – ir sušvelnino rezultatą iki 1 taško (64:65).

Per kitas dvi atakas 4 taškus iš eilės pelnė Eglė Šulčiūtė, tačiau taikliais metimais atsakė ir ispanės. Iki rungtynių pabaigos likus pusei minutės ir lietuvėms pirmaujant 1 tašku (70:69) ispanės prasižengė ir du baudos metimus šaltakraujiškai įmetė Sandra Valužytė (72:69)

Per paskutinę savo ataką Ispanijos krepšininkės metė net keturis tolimus metimus, tačiau nė vienas jų tikslo nepasiekė, o desperatiškai stabdoma E.Šulčiūtė sumetė dar dvi baudas ir įtvirtino Lietuvos rinktinės pergalę.

[image=4640 left]Lietuvos komandai taškus pelnė: Rima Valentienė 19 (2/2 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 3/3 baudų, 8 kld.), Eglė Šulčiūtė 17 (8 atk. kam.), Iveta Marčiauskaitė 15 (8 atk. kam.), Lina Brazdeikytė 13 (10 atk. kam., 5 kld.), Sandra Valužytė 6, Irena Baranauskaitė 4 (6 atk. kam.), (Aušra Bimbaitė, Jurgita Kaušaitė, Vaida Zagurskytė).

Ispanijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Amaja Valdemoro, pelniusi 27 taškus, atkovojusi 8, o perėmusi 5 kamuolius.

Rytoj Lietuvos rinktinė žais antrąsias Europos moterų krepšinio čempionato rungtynes su Serbijos ir Juodkalnijos rinktine.

saunuoles merginos:)
o Valentienes trocas nerealus buvo!!!
2005-09-03
Moteru kepsinis Ispanijoje nera silpnas. Tikra lietuviu pajeguma pamatysim siandien - rungtynese su serbemis. O ruses aisku be konkurencijos siame cempionate
2005-09-03
-1
tikrai saunuoles,bet cia tik pirma pergale viskas pries akis,ziurekit kad kaip mum ne butu (t.y jaunuciu vaikinu rinktinei)..o seip tai tikrai dideles sekmes..