Vakar buvo sužaistos paskutinės reguliariojo sezono varžybos Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) Vaikinų pirmoje grupėje. Reguliariojo sezono nugalėtojos vardą iškovojo Kauno technologijos universiteto (KTU) komanda.

Išaiškėjo ketvirtfinalio poros

KTU tarpusavio susitikimuose bendra vos 2 taškų persvara pranoko tiek pat pergalių iškovojusią ir antroje turnyrinės lentelės vietoje likusią LSKL čempionų titulą ginančių Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkų ekipą.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkai liko paskutinėje, devintoje turnyrinės lentelės vietoje ir į atkrintamąsias varžybas nepateko. LSKL pirmosios grupės ketvirtfinalyje susitiks: Kauno technologijos universitetas – Vilniaus universitetas (VU), Vytauto Didžiojo universitetas – Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU), Šiaulių universitetas (ŠU) – Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU), Mykolo Romerio universitetas (MRU) – Klaipėdos universitetas (KU). Atkrintamosios varžybos prasidės balandžio 3 dieną. Komandos kovos iki dviejų pergalių.

MRU ir KTU pralaimėjo po atkaklios kovos

MRU komanda vakar namie po atkaklios kovos 83:86 pralaimėjo VDU krepšininkams. Abi komandos rezultatyviai pradėjo varžybas – po pirmojo kėlinio teisės studentai buvo priekyje 32:24. Lemiamu tapo trečias kėlinys, kurį svečiai laimėjo 24:11. Paskutiniame varžybų ketvirtyje vilniečiai nesugebėjo palaužti kauniečių ir šie išplėšė pergalę. VDU komandoje rezultatyviausiai žaidė Paulius Motiejūnas, 17 – Arūnas Krivonis. MRU ekipai 25 taškus surinko Vidas Niparavičius, 21 – Gintaras Leonavičius.

ŠU komanda namuose trijų taškų persvara 71:68 palaužė reguliariojo sezono nugalėtojus KTU krepšininkus. Šeimininkai devynių taškų persvarą susikrovė trečiajame kėlinyje, po kurio pirmavo 58:49. Ketvirtajame svečiai ėmėsi tirpdyti skirtumą, tačiau kauniečiams pavyko atkovoti tik šešis taškus ir jie buvo priversti pripažinti šiauliečių pranašumą. ŠU komandai daugiausia taškų pelnė Modestas Šidlauskas (17) ir Mažvydas Čepliauskas 16, 4 tritaškiai). KTU komandoje rezultatyviausiai žaidė Aurimas Andrijauskas (16 taškų, 4 tritaškiai ir Airidas Nutautas (13 taškų).

VGTU ir VPU neatsilaikė prieš svečius

Vilniaus komandų derbyje VU 111:85 sutriuškino savo aikštėje žaidusius grupės autsaiderius VGTU krepšininkus. Technikos universiteto studentai į 12 VU tritaškių atsakė vos trimis. VU komandai po 21 tašką pelnė Artūras Demidovas ir Arnas Naruševičius, Edvinas Matusevičius – 18. VGTU gretose išsiskyrė 29 taškus pelnęs Mantas Usevičius, 17 surinko Henrikas Šliogeris.

VPU studentai savo aikštėje 85:100 neatsilaikė prieš „žemdirbius“ iš LŽŪU. Nors po pirmo kėlinio šeimininkai jautėsi gana ramiai (26:16 vilniečių naudai), antrajame varžybų ketvirtyje LŽŪU atakų uraganas nušlavė būsimuosius pedagogus – svečiai kėlinį laimėjo net 38:20. Antroje varžybų pusėje LŽŪU nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir įveikė savo kaimynus turnyrinėje lentelėje 15 taškų persvara. Šiose varžybose svarbus abiejų komandų ginklas buvo taiklūs tolimi metimai. VPU pataikė 10 tritaškių, o LŽŪU – 12. Svečiams sunkiai sekėsi stabdyti VPU žaidėjus Gytį Sirutavičių (27 taškai, 4 tritaškiai) ir Remigijų Glinską (21 taškas, 4 tritaškiai), tačiau LŽŪU lyderiai atsakė dar įspūdingesniais rezultatais: Edvardas Vetrenka – 30 taškų, Marius Giedraitis - 26 taškai ir Marius Dunčia – 20 taškų, 5 tritaškiai.

Merginų grupėje baigėsi ketvirtfinalio kovos

Merginų grupėje vakar baigėsi ketvirtfinalio kovos. ŠU merginų komanda Kaune po dramatiškos kovos palaužė 56:55 palaužė VDU studenčių ekipą, ir laimėjusi seriją 2:0 pateko į pusfinalio varžybas, kur susitiks su VPU krepšininkėmis. Šiose varžybose atkali kova vyko nuo pirmos iki paskutinės minutės. Šiaulių komanda dažniau būdavo priekyje, tačiau šeimininkės netrukus panaikindavo viešnių persvarą. Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus – 44:44. Visą ketvirtąjį kėlinį kaunietės lipo Šiaulių studentėms ant kulnų. Klaida priešpaskutinės atakos metu smarkiai sukomplikavo VDU komandos padėtį, tačiau likus 7 sekundėms iki varžybų pabaigos jos dar turėjo galimybę taikliu tritaškiu išplėšti pratęsimą, bet tolimas metimas buvo netikslus. Rezultatą pavyko tik sušvelninti taikliu dvitaškiu iš po krepšio. Kristina Adomavičiūtė VDU komandai pelnė 18 taškų, Irma Pūraitė – 10. ŠU ekipoje rezultatyviausiai žaidė Jurgita Mačikunytė – 15 taškų ir Ugnė Motuzaitė – 14.

KTU studentės išvykoje antrą kartą 69:52 nugalėjo MRU komandą ir pusfinalyje kovos su VU krepšininkėmis. Šeimininkės prieš viešnias iš Kauno atsilaikė tik pirmą kėlinį (12:14). Antrąjį ir trečiąjį kėlinius MRU studentės pralaimėjo 20:41, tad ketvirtajame teliko tik formalumai. Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Jurga Budrytė (22 taškai) ir Indrė Lukošiūtė (17 taškų). Pralaimėjusioms 22 taškus pelnė Renata Letkauskaitė, 12 – Lina Bražinskaitė.

Kauno kolegija - jau finale

Vaikinų antroje grupėje vakar Kauno kolegijos komanda 87:70 įveikė čempionų titulą gynusius Kauno medicinos universiteto krepšininkus ir pusfinalio varžybų seriją laimėjusi 2:0 pateko į finalą, kur susitiks su KTU-2 ir Lietuvos karo akademijos poros nugalėtoju. Nors šį kartą KMU komandos gretose žaidė abu lyderiai - po ligos pasveikęs Žygimantas Guobis ir dėl sulaužytos nosies specialią kaukę dėvėjęs Dovydas Grukauskas – šiame sezone galingą žaidimą demonstruojanti KK ekipa savo aikštėje įveikė medicinos studentus 17 taškų persvara. Šeimininkai nuo pat varžybų pradžios išsiveržė į priekį ir nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų. Nugalėtojams Eitvydas Juškevičius pelnė 25 taškus, Marius Linkevičius – 23. Pralaimėjusiems – Žygimantas Guobis – 23, Dovydas Grukauskas – 16.

2005-03-24 20:26
VDU turetu nesunkiai nugaleti n - taji syki...
2005-03-24 16:28