Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Turkijoje vykstančiame Europos čempionate 80:67 (20:18, 19:17, 23:16, 18:16) parklupdė favoričių, Rusijos krepšininkių rinktinę ir, iškovojusi trečiąją pergalę, užsitikrino vietą pirmenybių ketvirtfinalyje. Tai buvo pirmoji Lietuvos rinktinės pergalė prieš šios šalies rinktinę, per visą Nepriklausomybės laikotarpį. Trečiadienį (09.07) lietuvaitės žais paskutines rungtynes su čempionato autsaidere Rumunijos rinktine.

Taikliau atakavo krepšį

[image=4715 left]Pergalę lietuvėms lėmė taikliai mesti dvitaškiai (20/39) ir tritaškiai (7/16) ir nedidelis klaidų skaičius (14). Tuo tarpu rusės antradienis (09.06) buvo „juoda“ diena. Jos suklydo daugiausiai (17) kartų per čempionatą, tolimus metimus metė vos 17 procentų (4/23) taiklumu, o dvitaškių taiklumas taip pat buvo dešimčia procentų žemesnis už įprastinį.

Rungtynės iki pirmojo kėlinuko vidurio klostėsi apylygiai (4:4, 9:9), tačiau tuomet rusės pelnė 6 taškus iš eilės ir atitrūko (15:9). Kėlinuko pabaigoje lietuvaitėms pavyko pavyti varžoves, o paskutinę pirmojo ketvirčio sekundę tolimą metimą pataikiusi Rima Valentienė persvėrė rezultatą (20:18).

Antrojo kėlinuko viduryje rusės dar kartą spurtavo ir vėl įgijo 6 taškų persvarą (31:25), tačiau netrukus lietuvės atsakė tuo pačiu ir po 5 iš eilės Sandros Valužytės taškų išsiveržė į priekį 33:31. Per kitą ataką Lietuvos rinktinės pranašumas padidėjo dar dviem taškais (35:31) ir po dviejų kėlinių lietuvės ilsėtis išėjo turėdamos 4 taškų persvarą.

Įgijo lemiamą persvarą

Trečiajame rungtynių kėlinyje rusės pakliuvo į didelę duobę, o tuo puikiai pasinaudojusios lietuvės laimėjo atkarpą 17:3 ir po Rimos Valentienės tolimo metimo įgijo 17 (52:35) taškų pranašumą, kuris buvo lemiamas.

Rusės bandė vytis įsibėgėjusias lietuvaites, tačiau perimti iniciatyvos joms nepavyko. Likus trims minutėms iki mačo pabaigos Lietuvos rinktinės pranašumas buvo sumenkęs iki 7 taškų (64:57), tačiau Sandra Valužytė ir Aušra Bimbaitė pelnė taškus iš po krepšio ir vėl padidino skirtumą iki dviženklio skaičiaus (68:57).

[image=4716 right]Susitikimo pabaigoje rusės dar bandė gelbėtis prasižengdamos, tačiau lietuvaitės taikliai metė baudų metimus ir baigiantis rungtynėms padidino pranašumą iki 13 taškų (80:67).

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Iveta Marčauskaitė 25 (8 atk. kam.), Sandra Valužytė 18 (7 atk. kam., 6 per. kam.), Irena Baranauskaitė 10, Lina Brazdeikytė 10, Rima Valentienė 9, Aušra Bimbaitė 6, Vaida Zagurskytė 2.

Iškovojusi trečiąją pergalę per ketverias rungtynes Lietuvos moterų rinktinė turi puikią progą tapti B grupės nugalėtoja. Norint tą padaryti tereikia trečiadienį (09.07) per paskutinį grupės mačą nugalėti pergalių džiaugsmo dar nepatyrusią Rumunijos rinktinę.

Atrinkti (0) Visi (17)
Saunuoles MOTERYS :) Auksas musu!
2005-09-07
Mažas: šis sakinys buvo rašytas dar prieš prasidedant serbių rungtynėms ir šiek tiek per ilgai išsilaikė nepakeistas:)
2005-09-07
Ir kodel man sio cempionato tekme primena 1997m.(kai moterys cempionemis tapo) Juk ir tada antrose rungtynese 3 taskais nuo jugiu gavo....
2005-09-07
ZULU: Paspausk ant rezultato naujienos virsuje ir pamatysi kad ji niekur nedingo.
2005-09-07
o kur Sulciute dingo?
2005-09-07
Paaiskinkite si sakini: "Lietuvos moterų rinktinė turi puikią progą tapti B grupės nugalėtoja. Norint tą padaryti reikia trečiadienį (09.07) per paskutinį grupės mačą nugalėti pergalių džiaugsmo dar nepatyrusią Rumunijos rinktinę ir tikėtis, kad suklups Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkės."
Lietuva su Ispanija turi po 3 pergales, o Serbija tik 2. Kad uzimti pirma vieta, Lietuvai uztenka laimeti pries Rumunija neziurint i Serbijos rezultata.
2005-09-07
P.P.S. Sandrai vistiek lygiu nera.. :)
2005-09-06
P.S. tai buvo tokia pat istorine pergale, kaip vyru Atenuose pries USA... prasyciau visu jos nesumenkinti..:)
2005-09-06
Merginos & moterys, Jus sauniausios! Visa Lietuva Jus myli..:)
2005-09-06
Nu ka , kaip kazkas jau sake , su tokiu zaidimu tikrai medaliai svieciasi .
2005-09-06
Ups, Sulciute:) Susipainiojau. Svarbiausia, kad netraumuota...
2005-09-06
O kur Sulskyte, jei ne paslaptis? Jeigu tasku nepelne, tai galetumet bent parasyti, kad zaide...
2005-09-06
tikrai nesitikejau, kad laimes pries ruses:)
jei ryt nugali autsaideres rumunes tikriausiai grupej 1 vieta uzims, o tada gal jau ir medaliai sviesis:)
2005-09-06
Ale gi operatyviai pataiset. Malonu, kad puslapis priziurimas gyvai, aciu !
2005-09-06
Tai gal sutaisykit keliniu rezultatus, o tai pateikiami atvirksciai bendram rezultatui. Beje, eurobasketas lygiai tokia pacia klaida padares