Turkijoje po poilsio dienos tęsiasi Europos moterų krepšinio čempionatas. Ketvirtąją pirmenybių dieną A grupėje ketvirtąją pergalę iškovojo Čekijos rinktinė, kuri ir toliau žengia be pralaimėjimų. B grupėje antrąjį pralaimėjimą iš eilės patyrė viena čempionato favoričių, Rusijos rinktinė, kuri suklupo kelialapį į ketvirtfinalį užsitikrinusioms lietuvaitėms.

A grupė:

Čekija – Vokietija 76:50 (24:11, 14:12, 20:19, 18:8).

Čempionato lyderės sutriuškino autsaiderių ekipą. Jau po pirmojo kėlinuko čekių persvara niekam nekėlė abejonių. Kiekviename kėlinuke vis padidindavusios persvarą, jos nesunkiai pelnė ketvirtąją pergalę ir trečiadienį (09.07) su latvėmis kovos dėl pirmosios vietos grupėje.

Čekijai: Eva Viteckova 16, Michaela Uhrova 11.

Vokietijai: Linda Fohlich 10, Lubica Schultze 10.

Latvija – Graikija 76:47 (19:9, 19:4, 15:18, 23:16).

Rezultatas šiose rungtynėse lygus buvo tik pirmąją minutę – 2:2. Tada latvės spurtavo 11:0 ir, pasiuntusios varžoves į nokdauną, neleido joms atsitiesti. Iškovojusios trečią pergalę per ketverias rungtynes latvės užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Latvijai: Liene Jansone 21 (15 atk. kam.), Ieva Kublina 21 (7 atk. kam.), Anete Jakobsoe (7 atk. kam., 7 rez. perd., 6 kld.) 18.

Graikijai: Maria Samorukova 10.

Lenkija – Prancūzija 63:83 (20:25, 11:13, 16:20, 16:25).

Pirmajame rungtynių kėlinuke Lenkijos krepšininkės buvo įgijusios 6 (16:10) taškų persvarą, tačiau 11:0 spurtavusios prancūzės persvėrė rezultatą ir nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų iki rungtynių pabaigos.

Nors lenkės patyrė trečiąją nesėkmę, jos dar išsaugojo galimybes patekti į kitą turnyro etapą. Trečiadienį joms tereikia nugalėti Graikiją, kuri pergalės atveju taip pat žengtų į ketvirtfinalį.

Lenkijai: Evelina Kobryn 11 (6 atk. kam.), Agnieška Szott 11.

Prancūzijai: Sandra Le Drean 20, Catherine Melain 11 (6 atk. kam.), Audrey Sauret Gillespie 11 (8 atk. kam.).

B grupė:

Rusija – Lietuva 67:80

Serbija ir Juodkalnija – Ispanija 52:69 (15:24, 13:13, 12:15, 12:17).

Ispanių pergalė padidino lietuvių šansus iškovoti pirmą B grupės vietą. Paskutiniosiose grupės rungtynėse mūsiškėms užtenka įveikti Rumunijos krepšininkes ir, nepriklausomai nuo kitų dvikovų baigties, lietuvės būtų pirmos.

Serbijai ir Juodkalnijai: Monika Veselovski 9.

Ispanijai: Amaya Valdemoro (6 atk. kam., 6 rez. perd.) 26, Marta Fernandez 12.

Turkija – Rumunija 66:64 (13:17, 20:19, 17:16, 16:12).

Rungtynes čempionato autsaiderės Rumunijos krepšininkės pradėjo labai galingai. Nuo pirmųjų minučių išsiveržusios į priekį jos pirmavo 7:0, 13:4, tačiau netrukus turkės pradėjo vytis varžoves ir sumažino skirtumą iki 4 taškų.

Antrajame ketvirtyje rumunės dar išlaikė 6-9 taškų persvarą, bet po didžiosios pertraukos Turkijos krepšininkės persvėrė rezultatą ir įgytą kelių pranašumą išlaikė iki mačo pabaigos.

Antrąją pergalę iškovojusios turnyro šeimininkės padidino savo galimybes kovoti dėl vietos ketvirtfinalyje. Tuo tarpu ketvirtajį pralaimėjimą patyrusi Rumunija prarado bet kokias galimybes varžytis dėl vietos pirmajame aštuntuke.

Turkijai: Yasemin Horasan 18 (11 atk. kam.), Nevriye Yilmaz 18 (7 atk. kam.), Esmeral Tungluer 11.

Rumunijai: Ana Dragus 20 (8 atk. kam.), Svetlana Dragusin 13, Annemarie Parau 11 (6 atk. kam.).