Antrą pergalę iš eilės Eurolygos "Top 16" varžybose iškovojo ir viltis patekti į ketvirtfinalį išsaugojo Ramūno Šiškausko Trevizo "Benetton" klubas, namuose 70:59 (19:14, 21:15, 8:16, 22:14) įveikęs Stambulo "Efes Pilsen".

Pirmosios šių ekipų rungtynės pateko į Eurolygos istoriją kaip pačios nerezultatyviausios (abi komandos kartu sudėjus tada pelnė 95 taškus), o vos 43 taškus įmetusi "Benetton" ekipa siekė reabilituotis savų žiūrovų akivaizdoje.

Trevizo krepšininkai atitrūko jau antrajame kėlinyje, kai po Ramūno Šiškausko ir Davido Bluthenthalio tritaškių bei Marcuso Goree dvitaškio įgijo 13 taškų pranašumą (27:14).

Visgi turkai netrukus prabudo iš letargo miego ir trečiajame kėlinyje pasivijo varžovus (48:47). Jei ne R.Šiškauskas, šiame kėlinyje pelnęs visus 8 komandos taškus, Trevizo ekipos situacija galėjo būti dar liūdnesnė.

Įkvėpti R.Šiškausko žaidimo, "Benetton" pakilo į lemiamą šturmą ir, spurtavę 14:0, iškovojo svarbią pergalę.

R.Šiškauskas iš viso ant parketo išbuvo 30 minučių ir pelnė 24 taškus (7/8 baudų, 4/7 dvitaškių, 3/5 tritaškių), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 9 varžovų pražangas, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą prasižengė ir keturis kartus suklydo.

Rezultatyviausiai "Benetton"  žaidė: R.Šiškauskas 24 taškai, M.Bulleri 13, M.Gorre ir M.Garnettas po 9.

"Efes Pilsen": W.Solomonas 20, G.Nikoličius 14, E.Kuqo 7.

"Maccabi" žygiuoja pergalingai

Penktą pergalę Eurolygos "Top 16" varžybose iškovojo ir pirmąją D grupės vietą užsitikrino čempiono titulą ginanti Tel Avivo "Maccabi" ekipa, namuose 83:75 (16:10, 28:25, 15:22, 24:18) įveikusi Zabrego "Cibona VIP".

Nuo pirmųjų dvikovos akimirkų atitrūkę "Maccabi" krepšininkai 22-ąją susitikimo minutę turėjo net 15 taškų pranašumą (50:35), tačiau kroatai nesiruošė sudėti ginklų. Penkių minučių atkarpą laimėję 16:2 jie sumažino skirtumą iki vieno taško (52:51), o po Marko Popovičiaus dvitaškio netgi pirmavo - 54:55.

Žaidimo skonį pajutę "Cibona" krepšininkai ketvirtojo kėlinio viduryje įgijo 5 taškų pranašumą (69:64), tačiau tai nesutrikdė Eurolygos čempionų. Trijų minučių atkarpą jie laimėjo 15:2 ir užsitikrino penktą pergalę.

Tel Avivo klubo įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius aikštėje išbuvo 33 minutes ir per jas pelnė 15 taškų (4/4 baudų, 1/5 dvitaškių, 3/5 tritaškių), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo ir keturis sykius pažeidė taisykles.

Rezultatyviausi "Maccabi" gretose buvo : N.Vujčičius (9 atkovoti kamuoliai) 17 taškų, A.Parkeris (6 rezultatyvūs perdavimai, 5 atk. kam.) ir Š.Jasikevičius po 15, M.Bastonas 12, T.Buršteinas 11.

"Cibona": B.Longinas 20, M.Popovičius 19, J.Poljakas 13, J.Zuza 10.

"Prokom Trefl" toliau pralaimi

Penktą pralaimėjimą iš eilės antrajame Eurolygos etape patyrė tris lietuvius turinti Sopoto "Prokom Trefl", išvykoje nusileidusi Atėnų AEK klubui 70:81 (19:20, 15:23, 19:23, 17:15). Lenkų komanda kartu su "Žalgiriu" yra vieninteliai nepatyrę pergalės džiaugsmo "Top 16" varžybose.

Didžiausia antrojo etapo staigmena tapusi AEK komanda iškovojo jau ketvirtą pergalę, tačiau vis dar neužsitvirtino vietos ketvirtfinalyje.

Naudingiausias iš lietuvių, buvo Tomas Masiulis, per 20 minučių pelnęs 10 taškų (3/5 baudų, 2/3 dvitaškių, 1/2 tritaškių), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs rezultatyvų perdavimą ir perėmęs vieną kamuolį.

Darius Maskoliūnas per 29 su puse minutės pelnė 4 taškus (1/2 baudų, 1/2 tritaškių) ir atkovojo 5 kamuolius, o Tomas Pačėsas per 36 minutes įmetė 2 taškus (1/1 dvitaškio, 0/4 tritaškių), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį bei 5 kartus suklydo.

Beje, visi lietuviai dvikovą pradėjo starto penkete.

Rezultatyviausi "Prokom Trefl" komandoje buvo : D.Farmeris 14 taškų, I.Nemethas 13, A.Radojevičius 12, T.Masiulis 10, ... D.Maskoliūnas 4, T.Pačėsas 2.

AEK: Q.Lollisas 21, N.Hatzis 15, N.Zisis ir S.Ničevičius po 10.

"Scavolini" užsitikrino vietą ketvirtfinalyje

Praėjusią savaitę pagaliau sustabdę galingąjį Maskvos CSKA, Barselonos "Barcelona" krepšininkai šį ketvirtadienį 87:101 (19:26, 19:20, 22:27, 27:28) pralaimėjo svarbiausiam varžovui - Pezaro "Scavolini" ir atvėrė pastarajam duris į ketvirtfinalį.

Italų klubas turi tris pergales ir nepriklausomai nuo paskutiniojo turo dvikovos jau užsitikrino vietą tarp aštuonių stipriausių Eurolygos klubų. Tuo tarpu Barselonos ekipa antrą sezoną iš eilės kovas Eurolygoje baigs po "Top 16" varžybų.

"Scavolini": J.Pennas 25, Ch.Smithas 24, M.Malaventura 17, R.Archibaldas 10 (atkovojo 12 kamuolių).

"Barcelona": R.Grimau 21, J.C.Navarro 19, D.Bodiroga 17.

2005-03-25 09:54
Ramunas tikras saunuolis, taip ir toliau. Tel Avivas irgi labai gerai varo ir pateks i finala, o barselona kaip visada nieko gero nenuveikia, pralose kazkokiems scavoliniams:)))
2005-03-25 02:28
Scavolini tai stebina
2005-03-25 02:25
TAU Ceramica nenuwertinkit Arvydas bus uzjedes sustru morku imes 35 taskus wisi skanduos maci maci maci taip ir baigsis pergalingi cska ir maccabi zygiai:)
2005-03-25 01:13
blemba paziuriu i kitas grupes ir tiesiog nerealiai pavydziu ypac ta grupe is kurios daug sansu iseit turi net aek , arba ta is kurios isejo scavili juk zalgiris abi jas padares buvo, daug kas labai priklauso ir nuo varzovu ir nuo pirmu varzybu aisku, butu pirmas laimeje net neabejoju kovotu iki siol del patekimo tarp 8 geriausiu, na tiesiog eilini syki burtai nenusiseke mums...
2005-03-25 00:42