Lietuvos moterų rinktinė iškovojo kelialapį į kitų metų pasaulio čempionatą Brazilijoje. Penktadienį (09.09) lietuvės Europos čempionato ketvirtfinalyje po atkaklios kovos 67:58 (19:18, 12:16, 16:18, 20:6) įveikė lenkes ir iškopė į Senojo žemyno pirmenybių pusfinalį, kuriame susitiks su per grupės varžybas jau įveiktomis 2003 metų Europos čempionėmis Rusijos krepšininkėmis.

[image=4759 left Rima Valentienė patikimai atakavo ne tik iš trijų taškų zonos, bet ir iš po krepšio]Mačo pradžioje favoritės neišryškėjo

Susitikimas startavo nervingai. Per pirmas dvi minutes nė viena rinktinė nesugebėjo pelnyti taškų. Visgi sąskaitą atidariusios lietuvės netrukus turėjo tenkintis besivejančių vaidmeniu.

Pirmas penkias minutes žaidimas vyko taškas į tašką, tačiau ketvirtąją vietą A grupėje užėmusios lenkės sugebėjo spurtuoti 7:0 ir išsiveržė į priekį 16:10.

Pranašumą lietuvės susigrąžino po spurto 9:2, po kurio rezultatas tapo 19:18.

Lenkės dominavo iki ketvirtojo kėlinio vidurio

Sužaidus 13 minučių Lietuvos rinktinė po Rimos Valentienės tritaškio pirmavo 25:24. Tačiau neilgai. Šešis taškus be atsako pelniusios lenkės susigrąžino pranašumą.

Nors lietuvaitėms dar sykį į priekį išsiveržti pavyko 24-ąją minutę (35:34), staiga 9:2 spurtavusios Lenkijos krepšininkės vėl atitrūko – 43:37.

Nuo to laiko iki ketvirtojo kėlinio vidurio lenkės turėjo iniciatyvą savo rankose. Lietuvės bandydavo vytis varžoves, tačiau Lenkijos rinktinės lyderė Agnieška Bibrzycka savo taikliais tolimais metimais žudė B grupės nugalėtojas.

[image=4758 right Tarp dviejų varžovių patekusi S.Valužytė dairosi komandos draugių]Po taiklaus snaiperės tritaškio 34-ąją susitikimo minutę Lenkijos rinktinė buvo priekyje 58:52.

Triuškinanti lietuvių gynyba

Nors atrodė, kad lietuvėms teks kovoti iki paskutinių mačo sekundžių, to neįvyko. Savo gynyboje varžoves uždusinusios Lietuvos krepšininkės per paskutines 6 minutes ir 10 sekundžių nepraleido nė taško.

Lenkėms nepadėjo net A.Bibrzycka, kuri 34-ąją minutę pelnė savo 30-ąjį tašką. Spurtu 15:0 paskutines rungtynių minutes baigusios lietuvės įtvirtino savo pergalę.

Lietuvai taškus pelnė: Rima Valentienė 16 taškų (4/5 tritaškių), Iveta Marčauskaitė 14, Lina Brazdeikytė 11, Sandra Valužytė 10 (10 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai), Irena Baranauskaitė 7 (9 atk. kam.), Eglė Šulčiūtė 5 (1/8 dvitaškių), Ela Briedytė 3, Aušra Bimbaitė 1, (Vaida Zagurskytė).

Lenkijai: Agnieszka Bibrzycka 30 (7 atk. kam.), Anna Wielobnowska 10.

Pusfinalyje, kuris vyks šeštadienį (09.10), Lietuvos krepšininkės kovos su Prancūzijos ir Rusijos poros nugalėtoja.

Atrinkti (0) Visi (13)
maziau jus apie ta auksa klykaukit! ar jus visiskai nesuprantat su kuo reikes pusfinalyje susitikt? gerai paulauskas pasake kaip jos laimejo pries ruses pirmas varzybas. ogi del to kad pries tai jos buvo pralosusios ir tarpusavyje susipykusios ko ryt jau nebebus! nepagalvokit kad as kazkoks pesimistas taciau su tokiu zaidimu koki siandien rode merginos ryt pergales tikrai nepasiekt. pradzioj lai nors is po krepsio laisvos imeta o tada bus galima ir galvot apie pergale ir apie tauriuosius medalius. zodziu sekmes joms ir labai pradziugino siandienos merginu kovingumas. tikiuos ir ryt tai pamatyt. o valuzytei tai didziausias respect! zaviuosi jos zaidimu! sekmes jums pusfinalyje didziausios!
2005-09-09
sekmes mergichkos :) auksas Jusu ;]
2005-09-09
+1
Va cia tai pavare mergickos, saunuoles. Nu bet tas bobu (pardon) krepsinis toks banguotas ir nenuspejamas, kad neaisku iki paskutines sekundes kaip pasibaigs rungtynes.
2005-09-09
saunuoles musu merginos,kad tik auksa parvestu taj isvis jega butu!:)
2005-09-09
Oi sunki pergalė ;// bet šaunuolės
2005-09-09
saunuoles merginos
2005-09-09
Na ta Agnieszka tai pridare problemu LTU. Po 8 metu pertraukos tikiuosi LTU vel taps Cempionemis :) Saunuoles merginos!!!
2005-09-09
Esu kaunietis, sirgau kaip uz Zalgiri. Net tada kai pralosinejo, sakiau mintyse kad saunuoles, nes kovoja. Aciu joms, kad kovojo iki galo, o Sandrai - labiausia VISUS SU PERGALE!!!
2005-09-09
+1
Šaunuolės merginos, į pasaulio čempionatą patekot, linkiu grįšti namo su medaliais,