Šeštadienį (09.10) Europos moterų krepšinio čempionate paaiškės, kurios komandos paskutinę pirmenybių dieną (09.11) kausis dėl apdovanojimų. Taip pat paaiškės, kurios dvi ekipos kovos dėl paskutinio kelialapio į 2006 metais Brazilijoje vyksiančias pasaulio pirmenybes.

Dėl 9-12 vietų:

Graikija – Rumunija 67:61 (13:21, 16:9, 14:13, 24:18).

Atkakliose ir permainingose dviejų čempionato autsaiderių rungtynėse pergalę iškovojo graikės.

Rungtynes sėkmingiau pradėjusios Graikijos krepšininkės pirmavo 8:2, tačiau 19:3 spurtavusios rumunės išlygino rezultatą (9:9) ir baigiantis kėliniui atitrūko (21:11).

Nuo tada aikštelėje vyko apylygė kova, tačiau rumunės nuolat pirmavo kelių taškų skirtumu. Rezultatą graikėms persverti pavyko tik rungtynių pabaigoje. Iki jų pabaigos likus 3 minutėms po Evanthios Maltsi dvitaškio Graikijos krepšininkės išsiveržė į priekį ir privertusios rumunes klysti padidino persvarą bei nugalėjo.

Tai buvo pirmasis Graikijos rinktinės laimėjimas, tuo tarpu rumunės patyrė jau šeštąją nesėkmę iš eilės.

Graikijai: Evanthia Maltsi 26 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 6 per. kam.), Polymnia Sarekgou 21 (6 atk. kam.).

Rumunijai: Ildiko Vass 19, Svetlana Dragusin 13 (7 atk. kam., 5 per. kam., 6 kld.), Gabriela Toma 12 (7 atk. kam.).

Serbija ir Juodkalnija – Vokietija 73:57 (20:16, 19:16, 18:13, 16:12).

Serbės įrodė, kad penktoje B grupės vietoje atsidūrė nepelnytai. Pirmajame varžybų etape Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkės nugalėjo Lietuvos ir Rumunijos rinktines, tačiau to nepakako, norint patekti į ketvirtfinalį. Po lygiai taškų surinkusios su Turkijos rinktine, serbės į ketvirtfinalį nepateko.

Rungtynėse dėl 9-12 vietų jos įveikė Vokietijos krepšininkes ir sekmadienį (09.11) dėl 9 vietos kovos su graikėmis.

Serbijai ir Juodkalnijai: Ivanka Matič 17 (11 atk. kam.), Aleksandra Vujovič 14, Jelena Skerovič 11 (7 atk. kam., 5 rez. perd.).

Vokietijai: Linda Frohlich 19 (10 atk. kam.).

Dėl 5-8 vietų:

Lenkija – Prancūzija 71:73 (19:17, 23:16, 14:26, 15:14).

Po apylygio pirmojo ketvirčio, per kurį nė vienai ekipai nebuvo pavykę įgyti didesnio negu 4 taškų (13:9) pranašumo, antrojo pradžią lenkės pradėjo spurtu 14:2 ir įgijo 4 taškų persvarą (33:19), kurią įpusėjus kėlinukui padidino iki 19 (42:23) taškų.

Būtent tada Prancūzijos rinktinė tarsi atkuto ir ėmė mažinti lenkių susikrautą pranašumą. Antrojo kėlinuko pabaigą prancūzės laimėjo 10:0 ir sušvelnino rezultatą iki 9 taškų (33:42).

Po pertraukos Prancūzijos krepšininkės ir toliau mažino skirtumą ir paskutinėmis trečiojo kėlinuko sekundėmis persvėrė rezultatą (59:56). Visą paskutinį kėlinį kelių taškų skirtumu pirmavo prancūzės, o lenkėms jų pasivyti taip ir nepavyko.

Lenkijai: Agnieška Bibrzycka 22, Anna Wielebnowska 16, Elzbieta Trzesniewska 11.

Prancūzijai: Nicole Antibe 16,  Audrey Sauret Gillespie 15, Emmanuelle Hermouet 11, Sandra Le Drean 11 (6 atk. kam.).

Turkija – Latvija 78:81 (26:17, 17:28, 17:19, 18:17).

Turkijos rinktinei nepavyko įgyvendinti ir antros svajonės. Pralaimėjusios Europos čempionato ketvirtfinalio rungtynes ir netekusios teisės kovoti dėl medalių, šeštadienį (09.10) jos nusileido Latvijos krepšininkėms ir prarado galimybę kautis dėl paskutinio kelialapio į 2006 metais Brazilijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjusios latvės pirmavo 7:2, tačiau atkarpą 17:2 laimėjusios turkės įgijo 10 (19:9) taškų pranašumą. Įgytą persvarą aikštelės šeimininkės sėkmingai išlaikė iki antrojo kėlinuko vidurio, tačiau po keturių Turkijos rinktinės klaidų antrojo kėlinuko pabaigoje latvės pavijo varžoves (38:38).

Nuo tada aikštelėje vyko atkakli kova, tačiau nuolat 2-7 taškų skirtumu priekyje buvo Latvijos krepšininkės. Susitikimo pabaigoje turkės dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau Latvijos krepšininkės baudas metė taikliai.

Turkijai:Nevriye Yilmaz 28 (13 atk. kam.), Yasemin Horasan 13 (9 atk. kam.), Saziye Ivegin 11.

Latvijai: Anete Jekabsone 30 (6 atk. kam.), Ieva Kublina 14 (6 atk. kam.).

Pusfinaliai:

Lietuva – Rusija 50:65.

Čekija – Ispanija 76:66 (14:11, 17:14, 23:17, 22:24).

Pirmasis rungtynių kėlinys vyko taškas į tašką, tačiau antrajame čekėms pavyko įgyti 6 taškų pranašumą (19:13, 28:22). Trečiajame kėlinuke Čekijos rinktinė spurtavo 12:4 ir įgijo 14 taškų persvarą, kurią išlaikė iki susitikimo pabaigos ir pateko į pirmenybių finalą.

Jame čekės dėl aukso kausis su rusėmis, o Ispanijos rinktinė, rungtyniaus su Lietuvos krepšininkės, kurios ispanes šiame čempionate jau buvo įveikusios.

Čekijai: Hana Machova 18 (8 atk. kam., 5 per. kam.), Michaela Pavličkova 15 (6 atk. kam.), Eva Viteckova 13.

Ispanijai: Amaya Valdemoro 26 (7 atk. kam.), Laia Palau 15.