Pasibaigusiame Europos moterų krepšinio čempionate triumfavo Čekijos krepšininkės. Permainingose ir atkakliose finalo rungtynėse jos 72:70 (18:24, 13:19, 24:17, 17:10) įveikė ruses ir atsirevanšavo joms už pralaimėjimą 2003 metų finale. Tuomet rusės Čekijos rinktinę nugalėjo trijų taškų skirtumu – 59:56.

[image=4776 right]Nors Rusijos rinktinė pirmavo 39 minutes ir 52 sekundes, pergalę pavyko iškovoti Čekijos rinktinei.

Rungtynės prasidėjo atkaklia kova ir beveik visą pirmąjį ketvirtį ekipos žaidė taškas į tašką, tačiau kėlinuko pabaigoje po 6 iš eilės Elenos Šakirovos taškų rusėms pavyko įgyti 6 taškų pranašumą (24:18).

Antrajame kėlinyje rusės tesė pradėtą spurtą ir padidino skirtumą iki 13 (36:23) taškų. Nors po didžiosios pertraukos Oksana Rachmatulina taikliu dvitaškių padidino Rusijos rinktinės pranašumą iki 14 taškų (45:31), čekės nepasidavė.

Spurtavusios 15:4 Čekijos rinktinės žaidėjos sušvelnino skirtumą iki 3 taškų (46:49) ir rungtynėse sugrąžino intrigą. Vis dėlto, rusės sugebėjo išlaikyti pranašumą ir neleido čekėms persverti rezultato. Trečiojo ketvirčio pabaigoje jos buvo padidinusios pranašumą iki 8 (59:51), tačiau Čekijos krepšininkės baigiantis kėlinukui sumažino skirtumą iki 5 taškų (55:60).

[image=4777 left Evos Nemcovos (su kamuoliu) tritaškis metimas likus 8 sekundėms iki finalo pabaigos palaidojo Rusijos rinktinės viltis laimėti aukso medalius]Visą ketvirtąjį kėlinuką Rusijos krepšininkės išlaikė 3-9 taškų persvarą ir atrodė, kad čekių pastangos jas pavyti nueis perniek. Vis dėlto iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms ir 3 sekundėms po Hanos Machovos tolimo metimo Čekijos rinktinė išlygino rezultatą (68:68), tačiau jau kitoje atakoje rusės į tai atsakė dviem taškais (70:68).

Iki rungtynių pabaigos likus 8 sekundėms Čekijos rinktinės viltis atgaivino tritaškį pataikiusi Eva Nemcova (71:70). Beje, tai buvo pirmas kartas per susitikimą, kai čekės išsiveržė į priekį. Rusės dar turėjo laiko atakai, tačiau neleistinai suklydo – Oksana Rachmatulina sužingsniavo ir iki mačo pabaigos likus trims sekundėms kamuolys atiteko Čekijos ekipai.

Rusės dar prasižengė, tačiau čekės pataikė 1 baudos metimą iš dviejų (72:70), o nuo aukso jas skyrė tik sekundė.

Čekijai: Eva Nemcova 18, Eva Vitečkova 12 (5 rez. perd.), Ivana Vecerova 12 (3 rez. perd.), Michaela Pavličkova 11 (5 atk. kam.).

Rusijai: Marija Stepanova 18 (12 atk. kam., 3 blk.), Oksana Rachmatulina 11 (4 rez. perd., 5 kld.), Olga Artešina 11 (7 atk. kam., 2 blk.).

Jo... Pralaimeti finala ir pralaimeti per paskutines 8 sekundes... Ablomas rusems. :)