Liko vienintelė dvikova, kuri išaiškins, kuri rinktinė pateks į Europos čempionatą, jau penktadienį startuosiantį Serbijoje ir Juodkalnijoje. Sekmadienį čekus nugalėjo vengrai, o pirmadienį (09.12) tą patį padarė ir izraeliečiai.

Praėjusių metų Europos čempionato dalyviai Izraelio krepšininkai Novi Sade (Serbija ir Juodkalnija) rengiamame finaliniame atrankos turnyre 83:78 (21:26, 21:19, 16:15, 25:18) įveikė čekus.

Čekijos rinktinė iš Serbijos ir Juodkalnijos išvyks nieko nepešusi. Pralaimėjusi abi dvikovas ji negavo jokių privilegijų. Tuo tarpu antradienį (09.13) spręsis likusio kelialapio savininkas. Komanda, kuri laimės rungtynes, penktadienį pradės kovas Europos čempionate.

Nuo rungtynių tarp čekų ir izraeliečių pradžios tempą diktavo Čekijos krepšininkai. Antrojo kėlinio viduryje jų pranašumas siekė net 17 taškų (40:23, 43:26). Tačiau netrukus sekė izraeliečių spurtas, po kurio žaidimas išsilygino.

Kiek daugiau nei keturių minučių atkarpą Izraelio krepšininkai laimėjo 16:0 ir visiškai sunaikino čekų darbą – 42:43.

Atkakli kova vyko beveik iki rungtynių pabaigos. Likus žaisti tris minutes su puse čekai pirmavo 73:69, tačiau izraeliečių gynyba neleido pelnyti nė taško, kol susitikimo baigtis netapo aiški. Surinkę 12 taškų be atsako, izraeliečiai atitrūko 81:73, o taškus po ilgokos pertraukos čekai pelnė likus vos keturioms sekundėms iki mačo pabaigos.

Izraelis: Talis Bursteinas 16 taškų, Droras Hajaj 15, Yanivas Greenas 14, Sharonas Sasonas ir Guras Shelefas po 11, Meiras Tapiro 8.

Čekija: Pavelas Milošas 15, Lubošas Bartonas 13, Jiri Welschas ir Petras Benda po 10.