[image=4918 right Rungtynių pradžioje lietuviams sunkiai sekėsi stabdyti pagrindinį kroatų įžaidėją Zoraną Planiničių]Serbijoje ir Juodkalnijoje vykstančiose Europos vyrų krepšinio pirmenybėse antrąją pergalę iškovojo Lietuvos rinktinė ir priartėjo prie pirmosios vietos B grupėje. Senojo žemyno čempionės titulą ginantys lietuviai 85:67 (15:23, 19:11, 23:18, 28:15) nugalėjo Kroatijos ekipą.

Po antrosios iš eilės pergalės grupės varžybose lietuviai tapo vienvaldžiais B grupės lyderiais. Jei Turkijos rinktinė įveiks bulgarus lietuviai taps nepasiekiami kitoms grupės komandoms.

Rungtynes sėkmingiau pradėję (3:2, 6:4) Lietuvos krepšininkai kelis kartus suklydo ir leido kroatams išsiveržti į priekį (14:7). Pasivyti pabėgusių varžovų lietuviams nesisekė visą likusį kėlinuko laiką, kurį Kroatijos rinktinė laimėjo didžiausia persvara, pasiekta per susitikimą – 8 taškais (23:15).

Antrajame kėlinyje kroatų pranašumas vėl siekė aštuonis taškus - 21:29, tačiau pagerinę gynybą prieš prasidedant didžiajai pertraukai lietuviai išlygino (34:34) rezultatą.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai išsiveržė į priekį, o didžiausias Europos čempionų pranašumas po dviejų taiklių Vido Ginevičiaus baudų siekė devynis (53:44) taškus. Kėlinuko pabaigoje po penkių Marko Popovičiaus taškų kroatai sumažino atsilikimą iki minimumo (52:53), tačiau kėlinuką 4 taškais baigę lietuviai prieš paskutines 10 minučių įgijo 5 taškų pranašumą.

[image=4917 left Trys iš eilės R.Šiškausko tritaškiai pradėjo lemiamą Lietuvos rinktinės spurtą ketvirtajame mačo kėlinuke]Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuvių persvara buvo minimali - 57:56, tačiau trys Ramūno Šiškausko tritaškiai galutinai palaužė kroatus ir sugrąžino lietuviams aštuonių (68:60) taškų pranašumą. Baigiantis kėliniui lietuviai pirmavo jau 20 taškų skirtumu (86:65).

Lietuvai: Ramūnas Šiškauskas 18 (5/6 tritaškių), Paulius Jankūnas 16 (7 atk. kam.), Simas Jasaitis 12, Darjušas Lavrinovičius 11, Vidas Ginevičius 8, Robertas Javtokas 8, Kšyštofas Lavrinovičius 3, Giedrius Gustas 3, Mindaugas Lukauskis 3, Mindaugas Žukauskas 3, (Simonas Serapinas).

Kroatija: Gordanas Giričekas 19 (6 atk. kam.), Zoranas Planičičius 14, Marko Popovičius 12, Mario Kasunas 10.

Sekmadienį (09.18) 19 valandą Lietuvos laiku lietuviai žais paskutiniąsias grupės rungtynes su Bulgarijos rinktine.

2005-09-18
nusluoste basketnews kitiems nosi pasiusdamas zurnalista i serbija. jusu puslapis siuo metu geriausiai pateikia zinias is serbijos. faina :) interviu labai smagu skaityti :)
2005-09-18
Po antrosios iš eilės pergalės grupės varžybose lietuviai tapo vienvaldžiais B grupės lyderiais! kaip puikiai skamba sitie zodziai!!! lietuviai visada buvo kovotojai. o kitos komandos tik giriasi garsiomis pavardemis, kurios nori pasirodyti viena geriau uz kita. todel ir ner pas turkus ar kroatus komandines dvasios. ten tik asmenybes :)
2005-09-18
tie kurie vare ant Lietuvos dabar kratosi suduka is kelniu!
2005-09-18
o kur tiee kur sake LT sudziai nieko nepaims ir t.t.galetumet bent atsiprasyt...
2005-09-18
Su antra rinktine sluojam europos grandus su nba zaidejais:DDD nu cia tai geras, vis del to sireika sugeba lipdyt koma ir is to ka turi, sanuolis!!! LT pirmyn!!!
2005-09-18
ble kazkaip man ketvitfinaly sviecias serbai... Pasims antra vieta savo grupej, paskui tikrai iveiks trecia C gr komada ir vel kruvinas ketvirtfinalis mums... Kaip uzkereti jie mum.... :/
2005-09-18
Tikrai gerai suzaide LT... Tikiuosi ir toliau nemazins apsuku :)
2005-09-18
siska super
2005-09-18
nu ka jeigu ankschiau auksinis buvo Jasikevichius taj gal dabar jankunas:}
Lajmejo LKL'a, pasaulio jaunimo chemp'a, gal ir europa paims:}
2005-09-17
su pergale, bet teisejavimas tai visai neperspektyvus, gerai kai laimim, bet prakisus tai teisejus papjaut butu galima
2005-09-17
nu pzdc :) as prisipazinsiu, taciau ir cia jau reiskiaus kaip pasimistas, taciau dabar tikrai mane uztilde LT zhaidimas ;))) super tiesiog :D paslaptis yra to cia, jog musu jaunimo neslegia joks spaudimas - jie wisi isskyrus 3-4-5 musu zaidejus, neiskowoje daug titulu, nezinomi wisiems, todel kodel jiems nepabandzius isspardyt tiems geriausiems europos SG ir karstakosiams pietu europos salies atstowams uzpakaliu ;DD Kad ir kaip toliau besisektu musu vyrams, tikrai dziaugiuos tokiu ju pasirodymu. Blecha mucha, tikrai netikejau, kad atwezem antra rinktine, o nukalsim stipriausiu sudeciu turkus ir kroatus ;DDD super!!! go go go lietuva ;D
2005-09-17
SU PERGALE VISUS!!!VALIO VALIO VALIO LIETUVOS KREPSININKAMS!!!1
2005-09-17
didziujuopsi budamas LIETUVIU!
2005-09-17
nu ka as galiu pasakyti neblogai vyrai pavare...siska kaip lyderis paware, dar jankunas maloniai nudziugino:)))manau suzaide auksciau savo galimybiu...pagaliau javtokas normaliai puolime atrode... nu krc dabar nieko bloga negaliu apie nieka pasakyti...:D .