ULEB Eurolygoje trečiadienį sužaisti trys "Top 16" trečiojo turo susitikimai. Kaip jau skelbėme, Kauno "Žalgiris" minimaliai nusileido Bolonijos "Climamio" ir praktiškai prarado viltis patekti į ketvirtfinalį, nes kitose grupės rungtynėse Atėnų "Panathinaikos" rezultatu 92:81 (20:28, 21:23, 26:14, 26:16) palaužė Arvydo Macijausko Vitorijos "Tau Ceramica".

Kai septynioliktąją dvikovos minutę baskai įgijo 20 taškų persvarą (51:31), atrodė, kad "žalieji" bus lengvai nušluoti. Tačiau likusią kėlinio trijų minučių atkarpą laimėję 10:0 jie perpus sumažino skirtumą, o trečiajame kėlinyje po Kosto Tsartsario metimo išsiveržė į priekį - 61:59.

Dvikovos nugalėtojas išsisprendė ketvirtajame kėlinyje, kai klampioje "Panathinaikos" gynyboje skendę Vitorijos krepšininkai keletą atakų iš eilės nepelnė taškų, patys praleisdami 10 ir leisdami varžovams nutolti 77:70.

"Rungtynės tęsiasi 40 minučių ir kai žaidi su tokia komanda kaip "Panathinaikos, privalai išlikti susikaupęs visas 40 minučių", - po rungtynių kalbėjo "Tau Ceramica" treneris Duško Ivanoničius, savo žaidėjų nusiteikimą palyginęs su poilsiautojų nuotaikomis.

Tuo tarpu graikų treneris Željko Obradovičius išskyrė puikią gynybą antroje rungtynių dalyje, leidusią baskams įmesti vos 30 taškų: "Po didžiosios pertraukos parodėme tikrąjį savo veidą - agresyvią gynybą ir mintį puolime".

Po trijų turų šioje grupėje trys komandos - "Panathinaikos", "Tau Ceramica" ir "Climamio" turi po 2 pergales ir vieną nesėkmę. "Žalgiris" su trimis pralaimėjimais - paskutinis.

"Panathinaikos": Jaka Lakovičius 25 taškai, 6 rezultatyvūs perdavimai, 10 išprovokuotų pražangų; Mike'as Batiste'as 21 tšk.; Dimitrios Diamantidis (7 atkovoti kamuoliai, 6 rez. perd.) ir Frangisko Alevrtis po 11 tšk.

"Tau Ceramica": A.Macijauskas 18 tšk. (1/3 dvitaškių, 3/9 tritaškių, 7/7 baudų), 5 atk. kam., 4 rez. perd., 9 išpr. praž., 3 per. kam., 4 kld., 3 praž.; Luisas Scola 17 tšk. (7/8 dvit.); Travisas Hansenas ir Tiago Splitteris po 12 tšk.; Kornelis Davidas 11 tšk., 8 atk. kam.

Trečiosiose trečiadienio rungtynėse susitiko "lietuviški" klubai - D grupės rungtynėse Mindaugo Žukausko Sienos "Montepaschi" namuose įveikė tris lietuvius savo gretose turinčią Stambulo "Ulker" 84:71 (23:11, 17:22, 25:20, 19:18).

Šeimininkai pataikė pirmus penkis tritaškius ir nuo pat rungtynių pradžios išsiveržė į priekį - 15:7. "Ulker" gretose pirmajame kėlinyje pastebimas buvo vienintelis Eurelijus Žukauskas, nesutrikęs prieš zoninę varžovų gynybą. Visgi negavęs daugiau pagalbos, vienas jis pasipriešinti negalėjo ir po 10 minučių švieslentė rodė Sienos ekipai palankų rezultatą - 23:11.

"Bloga rungtynių pradžia padarė didelę įtaką šioms rungtynėms, - po dvikovos kalbėjo "Ulker" strategas Erginas Atamanas. - Nesugebėjimas žaisti prieš zoninę gynybą mums kainavo labai daug".

Trečiajame kėlinyje Italijos čempionai turėjo net 18 taškų pranašumą (63:45), tačiau atsipalaidavo ir leido varžovams priartėti - 67:62. Visgi netrukus Carlo Recalcati auklėtiniai dar kartą spurtavo, šįkart 10:0, ir užtvirtino antrą pergalę turnyre.

"Labiausiai mane tenkina tai, kad sunkiu momentu antroje rungtynių dalyje krepšininkai nesutriko ir priėmė tinkamus sprendimus, - po dvikovos kalbėjo C.Recalcati. - Savo galimybių mes dar neišnaudojame šimtu procentų, tačiau einame tinkama kryptimi".

"Montepaschi": Bootsy Thornthonas 14 tšk., 5 rez. perd.; Efthimios Rentzias 13 tšk.; Carltonas Myersas 11 tšk.; Giacomo Galanda (8 atk. kam.) ir Mikalis Kakiouzis po 10 tšk.; ... M.Žukauskas 7 tšk. (2/4 dvit., 1/2 trit.), 3 rez. perd., 2 per. kam., 1 atk. kam., 4 praž.

"Ulker": Serkanas Erdoganas 20 tšk.; Ntousanas Vouktsvits ir Keremas Gonlumas (8 atk. kam.) po 11 tšk.; Keremas Tuceri 10 tšk.; E.Žukauskas 9 tšk. (25 min., 5/6 baudų, 2/6 dvit.), 10 atk. kam., 2 blk; Saulius Štombergas 7 tšk. (34 min., 1/2 baudų, 0/1 dvit., 2/7 trit.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 3 kld.; Virginis Praškevičius 3 tšk. (11 min., 0/1 dvit., 1/2 trit.), 2 kam.

2014-10-30 19:27
2008-04-29 19:38