Sirgaliai serbams padėjo pažinti Lietuvą

2005-09-20 18:42
Šarūnas Mazalas, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas, Podgorica (Serbija ir Juodkalnija)

Pastarosiomis dienomis lietuviai šturmuoja Juodkalniją. Keli šimtai aistringiausių krepšinio sirgalių iš Lietuvos atvyko palaikyti Podgoricoje trejas Europos čempionato rungtynes žaidusių lietuvių krepšininkų.

Gyvena apylinkėse

Į pietinę Europos valstybę lietuviai sugužėjo įvairiai: kas automobiliais, kas sirgalių organizuotomis kelionėmis autobusu, o kas kelionių agentūromis.

Sirgaliai apsistojo tiek Juodkalnijos sostinės Podgoricos viešbučiuose, tiek miesto apylinkėse. Dalis lietuvių nutarė Europos čempionatą susieti su atostogomis. Tad gyventi buvo nuspręsta apie 60 kilometrų nuo Podgoricos nutolusiame kurortiniame Petrovačo miestelyje ant Adrijos jūros kranto.

„Nors miestelis yra mažas, o angliškai sunku susikalbėti, Petrovačas turi ir privalumų: visą parą veikia apšviesta krepšinio aikštelė, yra futbolo stadionas, tinklinio aikštelė. Taip pat pakanka alaus, tad viskas puiku“, – sakė kurortiniame miestelyje gyvenantis Vytas.

[image=4967 left]Sirgalius trikdo apsauga

Į pirmąsias lietuvių rungtynes praėjusį penktadienį Podgoricoje atvykę sirgaliai buvo šokiruoti apsaugos darbu. Norint patekti į salę reikėjo ne tik iškraustyti savo visus daiktus, bet ir pereiti metalo detektoriaus apsaugą.

„Mūsų kraštas yra toks, kad sirgaliai į aikštę mėto įvairius daiktus. Dėl to buvo imtasi tokių apsaugos priemonių“, – tikino vienas apsaugos darbuotojų.

Iš į krepšinio rungtynes susirinkusių stebėti žiūrovų buvo atimami visi daiktai, kuriuos būtų galima sviesti į aikštę: monetos, žiebtuvėliai, netgi cigaretės.

Tokia pati dalia teko ir žurnalistams: prieš įeinant į areną juos ne tik tikrindavo metalo detektoriumi, atimdami tiek monetas, tiek kitus mėtomus daiktus, tačiau ir inventorių tekdavo patikėti skanavimo priemonėms.

Boikotavo rungtynes

Aistruoliams teko nusivilti ne tik apsaugos, bet ir organizavimo darbu. Arenoje buvo pardavinėjamas nealkoholinis alus, o ir kiti gėrimai buvo pilami į plastikinės taros bokalus.

Dėl tokio darbo lietuviai galvojo apie boikotą. Prieš pirmąsias Lietuvos krepšininkų rungtynes buvo mąstoma ignoruoti susitikimą, tačiau buvo prieita prie išvados, jog kelionei išleista per daug pinigų, kad būtų galima praleisti nors vieną mačą.

[image=4968 right]Visgi lietuviai boikotavo antrosios turnyro dienos antrąsias rungtynes. Lietuvos ir Kroatijos rinktinių mačą stebėję lietuviai iškart po susitikimo paliko areną, o tai padarius apsauga grįžti nebeleidžia. Taigi žiūrovų rungtynėse tarp bulgarų ir turkų buvo kur kas mažiau, o arenoje galima buvo įžvelgti vos vieną kitą lietuvį.

Apsauga tapo atlaidesnė

Atrodo, kad serbų apsaugos darbuotojai įsitikino, jog lietuvių sirgaliai nėra nusiteikę priešiškai. „Palyginti su pirma diena ir trečia, tikrai galima jausti apsaugos darbuotojų atlaidumą“, – džiaugėsi vienas Podgoricoje gyvenančių lietuvių.

„Iš pradžių apsaugos darbuotojai baiminosi, jog ta didžiulė minia, į rungtynes einanti su skambiais garsais, bus sunkiai sutramdoma, tačiau jie įsitikino, jog mes nieko blogo nedarome“, – draugui pritarė sirgalė iš Lietuvos.

Prieš kiekvienos dienos rungtynes apie 100 apsaugos darbuotojų tenka išklausyti vyriausiojo vado patarimus bei kritiką.

[image=4969 left]Lietuviai pavydėjo kroatams

Nors Lietuvos rinktinės trenerio asistentas Valdemaras Chomičius po trijų pergalių B grupėje tikino, jog lietuvių sirgaliai tapo geriausi Europoje, patys aistruoliai kiek nusivylė krepšininkais.

„Stebėjome paskutines grupės rungtynes tarp kroatų ir turkų. Per šimtą aistringai savo krepšininkus palaikiusių kroatų po mačo sulaukė ir žaidėjų dėmesio – jie priėjo prie aikštę ir žiūrovus skiriančios sienelės ir rankų paspaudimais bei apsikabinimais padėkojo aistruoliams“, – su apmaudu kalbėjo sirgalius Žilvinas.

Jis tikino, kad po mačo ir lietuviai galėtų prieiti prie sirgalių, į tribūnas mesti vieną ar kitą rankšluostį, taip audrindami publiką ir paskatindami ją sirgti dar karščiau lemiamo etapo mačuose. O dabar Lietuvos krepšininkai padėkoja sirgaliams paplodami iš aikštės.

Iškėlė Lietuvos trispalvę

Dalis krepšinio aistruolių apsigyveno Petrovačo miestelyje. Į jį lietuviai atvyko ne tik savomis transporto priemonėmis, tačiau ten sirgalius apgyvendino ir kelionių agentūra „Vilturas“.

[image=4970 right]Po kelių dienų vizito kurortiniame miestelyje, kuriame sezonas jau pasibaigęs, serbai ėmė pažinti lietuvius. Vietiniai gyventojai atkreipia dėmesį į su šalies atributika vaikštančius sirgalius, tiek garsiai šaukdami „lituano!”, tiek tarpusavyje kalbėdami apie svečius.

Einant Podgoricos gatve, serbai taip pat atpažįsta Lietuvos sirgalius, kurie nuo dėmesio gali pasijusti tarsi žvaigždės.

Petrovače, kuris yra panašaus dydžio kaip Lietuvos kurortas Nida, lietuviai okupavo vietinį barą. Kas vakarą pagal lietuvišką muziką švęsdami ant jūros kranto esančiame bare sirgaliai netgi iškėlė Lietuvos trispalvę, kuri plevėsuoja dieną naktį.

Buvo išvaryti iš namo

Keletui su savo transporto priemone į Petrovačą atkeliavusių lietuvių teko išgyventi papildomų nuotykių. Savo name gyvenimo paslaugas siūlę serbai po dviejų dienų lietuvių vizito išvarė svečius.

„Grįžome apie 5 valandą ryto, galbūt šiek tiek patriukšmavome, o ryte mus pažadino ir rėkdami liepė kraustytis lauk, nes, anot jų, dėl mūsų triukšmo jų namą paliko kiti svečiai“, – sakė Audrius.

Visgi lietuvaičiai neliko nuskriausti – porą valandų paklaidžioję po miestą jie atrado, anot jų, kur kas geresnę gyvenamą vietą, už kurią para žmogui kainuoja 5 eurai (apie 17 litų). Tuo tarpu ankstesnė vieta kainavo 4 eurus (apie 14 lt). Apskritai visame miestelyje dominuoja tokios kainos. Tuo tarpu sezono metu jos tris ar net keturis kartus didesnės.

[image=4971 left]Ketina giedoti himną

Tikimasi, kad Lietuvos krepšinio rinktinės, sėkmingai žygiuojančios Europos pirmenybėse, į lemiamas kovas Belgrade atvyks palaikyti daugiau sirgalių, nei jų buvo Podgoricoje.

Specialiais reisais į Serbijos sostinę Belgradą sirgalius atskraidins kelios kelionių agentūros. Visgi abejojama, ar Lietuvos rinktinė sugebės perrėkti vietos žiūrovus, kurių, jeigu serbai pateks į ketvirtfinalį, bus keliskart daugiau nei lietuvių.

Tačiau sirgaliai prisiminė praėjusių metų Atėnų olimpines žaidynes. „Lietuviai žaidė su kinais, mūsų sirgalių buvo kur kas daugiau nei jų. Tačiau vos tik mes nutildavome, keliolika kinų užrėkdavo taip, kad skambėdavo visa arena“, – prisiminė ištikimas lietuvių aistruolis.

Norėdami sutelkti Lietuvos krepšininkus į kovą sirgaliai prieš mačą planuoja sugiedoti Lietuvos himną.


Rodyti komentarus
IdeaG>zinau:Dtik as kazkaipne taip perskaiciau:D
2005-09-22
Atsakyti
kazkaip as nesitikiu labai jau lengvos pergales, kaip kazkas tikisi..
2005-09-22
Atsakyti
wat butent kad nei cia, nei man atrodo apskritai per kasi himnu negroja. tai wa del to sirgaliai sumaste sugietoti himna... ;) tikekimes tai pades rinktinei
2005-09-22
Atsakyti
gretute>serbijos sostine belgradas, juodkalnijos - podgorica :)
2005-09-21
Atsakyti
ccc, Europos cempionate pries rungtynes himnu negroja.
2005-09-21
Atsakyti
ccc
siaip yra serbija ir yra juodkalnija jeigu ka
2005-09-21
Atsakyti
..."Sirgaliai apsistojo tiek Juodkalnijos sostinės Podgoricos viešbučiuose, tiek miesto apylinkėse"....
siaip serbijos sotine yra Belgradas jajgu ka:D
o apie sirgalius galiu tik tiek pasakyt:NEREALUS!
2005-09-21
Atsakyti
Prancuzai patvarke serbus, todel logishkai bus, jeigu rytoj matysime jei ne pilna sale, tai bent jau apciuopiama dauguma ziurovu palaikanciu serbu skriaudiku priesininku, t.y. Lietuvos komanda :) Sekmes LIETUVA!
2005-09-21
Atsakyti
vap
to ccc:
Negaliu ginčytis, bet man atrodė kažkaip, kad tik prieš futbolo mačus yra grojami himnai. Prieš krepšinio to nebuvo. Bet gal aš klystu :)
2005-09-21
Atsakyti
ccc
Vap, pries kiekvienas varzybas yra grojami zaidzianciuju komandu valstybiniai himnai, taigi pries KIEKVIENA maca, mano nuomone, BUTINA giedoti savo salies himna, o ne tada kai to kasnors uzsinori.
2005-09-21
Atsakyti
vap
to ccc:
Kaip suprast "kada paleidžia"?
2005-09-21
Atsakyti
ccc
ketina giedoti..., atsibudo, siaip himna reik giedoti visalaik kai jis paleidziamas o ne tada kai uzsinori.. nusivyliau tuo sakiniu
2005-09-21
Atsakyti
sekla - maladic variklis, idomu kas apie himna sugalvojo, butu ispudingas patriotizmo pavyzdys
2005-09-21
-1
Atsakyti
manau kad Lietuviai sirgaliams atsidekoja geru zaidimu ir gerais rezultatais:)
2005-09-21
Atsakyti
Jo, wisi tie wyrai ir moterys malaciai, kurie taip istikimai serga, taciau man cia skaitant sita straipsni kilo tokia mintis, kad biski ispuike yra - kad krepsininku demesio reikia, tai faktas, bet gi kiekwienam neprieis ir nepaspaus rankos. Juokas ima del tu rungtyniu boikatawimo... na ir ka jus isgasdinsit boikotuodami... =/// kas kad nebus ziurowu - sargams ir walytojoms nuo to tik geriau ;D na bet wistiek kaip ten bebutu, saunuoliai esat ir grazu ziuret kaip palaikot rinktine, tik kartais reikia pasisauguot nuo ispuikimo ;) gi kroatai taip dziauges po pergales pries turkus, kad jie antra wieta grupej uzeme - cia gi jiems tikrai labai gerai ;) o kai lietuwiai zais swarbias rungtynes, tikrai apmetys tuos sirgaliu ranksluosciais kad nespesit rinkt :) juokauju.... ;)
2005-09-20
Atsakyti
Jo musu kasiorai truputuka negerai daro vien paplodami galetu numest netik ranksluosti bet ir maikute kokia,ar bent jau atvaryt su sirgaliais pasisveikint visgi kelias tolimas sirgaliams ir jie patys mokasi o ne kas finansuoja tai kad galetu labiau pasistengt musu kasiorai ...:)
2005-09-20
Atsakyti
Norint būti ištikimu sirgalium reikia turėti nemažai pinigų ir būti bedarbiu :).
2005-09-20
+1
Atsakyti
šaunuoliai vyrai gaila negaliu būti kartu, tačiau man labiausiai patinka "sėklos" patriotizmas.
2005-09-20
Atsakyti
Na pritariu galetu jau numest koki ranksluosti ar dar ka ir taip atsidekot sirgaliams, juk visad ziuredamas kasi per telika girdziu kaip jie saukia o salei dar geriau atmosfera geresne
2005-09-20
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.