Rusijos krepšininkams ir vėl nepavyko sugrįžti į Europos elitą. Belgrade vykstančiame Europos vyrų krepšinio čempionate per ketvirtfinalio varžybas rusai 61:66 (13:6, 20:20, 7:18, 21:22) pralaimėjo Graikijos rinktinei ir kovos dėl 5-8 vietų bei kelialapio į pasaulio pirmenybes.

Šio susitikimo autsaideriais buvusius graikus į pergalę ir pirmą Europos pirmenybių pusfinalį nuo 1997-ųjų atvedė Theodoras Papaloukas. Ketvirtajame kėlinuke šis Maskvos CSKA klube rungtyniaujantis gynėjas pelnė 6 taškus iš eilės po kurių graikai įgijo lemiamą persvarą (58:53).

Vis dėlto susitikimo pradžioje neatrodė, kad graikai gali jį laimėti ir patekti tarp keturių stipriausių Europos ekipų ir iškovoti kelialapį į 2006 metais Japonijoje vyksiančias pasaulio pirmenybes.

Pirmieji pelnę taškus (2:0), vėliau graikai beveik devynias minutes nesugebėjo rasti kelių rusų krepšio link ir atsiliko 2:13. Po nerezultatyvaus pirmojo kėlinio, Elados šalies atstovai antrajame tarsi atsibudo ir, sėkmingai puldami priartėjo (26:28). Visgi techninė pražanga treneriui Panagiočiui Giannakiui vėl leido rusams nutolti – 33:26.

Pradėtą darbą sėkmingai graikai tęsė ir po didžiosios pertraukos. Kelis kartus priartėję (38:37, 40:39), trečio ketvirčio pabaigoje po Theodoro Papalouko tolimo metimo graikai pirmąkart išsiveržė į priekį – 42:40. Rusų problemos padidėjo dar labiau, kai iki kėlinio pabaigos likus žaisti minutę penktą pražangą gavo pagrindinis vidurio puolėjas Aleksejus Savrasenka.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje graikai pelnė 4 taškus be atsako ir, padidinę skirtumą iki 8 (48:40) taškų, jį išlaikė beveik visą kėlinio laiką. Nors po 7 iš eilės rusų taškų graikų pranašumas ir buvo sumenkęs iki 1 (50:49), po kelių iš eilės T.Papalouko reidų po krepšiu komandas vėl skyrė 7 taškai (60:53).

Rusai dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau tai jų nebeišgelbėjo.

Rusijai: Andrejus Kirilenka 15 (15 atk. kam.), Johnas Robertas Holdenas 15 (0/8 tritaškių), Viktoras Chriapa 9 (11 atk. kam.).

Graikijai: Theodoros Papaloukas 23, Demos Dikoudis 11.

Senojo žemyno pirmenybių pusfinalyje Graikijos krepšininkai susitiks Prancūzijos rinktine.

kokie tie rusai favoritai.. nesuprantu ka jie ir vokieciai veikia tarp 8 geriausiu komandu.