Tikslas pasiektas

2005-09-23 18:26

Praradę čempionų titulą, lietuviai neleido iš rankų išsprūsti ir bilietui į Pasaulio čempionatą. Turėję mažiau nei parą pasirengti lemiamai kovai, mūsiškiai 89:78 (23:21, 15:23, 21:16, 30:18) palaužė Rusijos rinktinę ir paskutinę Europos vyrų krepšinio čempionato dieną kovos dėl 5-6 vietų.

V.Chriapa ne visada spėdavo paskui K.Lavrinovičių
Nuotr. FIBA Europe/Castoria-FIBA Pool
Kadangi kelialapius į Pasaulio čempionatą gaus 6 stipriausios Senojo žemyno komandos, paskutinės rungtynės bus tik garbės reikalas. Antano Sireikos auklėtiniai įvykdė jiems keltą minimalią užduotį ir kitąmet Japonijoje su kitomis 23 stipriausiomis Pasaulio valstybėmis kovos dėl planetos čempionų titulo.

Lietuvių užduotį rungtynėse su rusais palengvino tai, kad pagrindinis varžovų krepšininkas Andrejus Kirilenka dėl lūžusios nosies negalėjo rungtyniauti ir praleido pirmąsias rungtynes čempionate.

Lyderio vaidmenį iš komandos žvaigždės sėkmingai perėmė Zacharas Pašutinas. Iki tol per visą čempionatą iš viso pelnęs 20 taškų, šįkart jis sugebėjo pelnyti 27 taškus, pataikydamas 7 tritaškius iš 10.

Po lygaus pirmojo kėlinio, rusai atitrūko antrajame. Per pirmas keturias minutes pataikę keturis tolimus metimus, į savo krepšį nepraleisdami nė vieno, jie įgijo 10 taškų pranašumą – 33:23. Po kelių minučių skirtumas pasiekė 12 taškų ribą (39:27), tačiau kėlinio pabaigoje mūsiškiai visgi sugebėjo sumažinti skirtumą iki 6 taškų (38:44).

8 taškus po didžiosios pertraukos surinkę Paulius Jankūnas bei Mindaugas Lukauskis padėjo lietuviams išlyginti rezultatą (46:46), o tolimas P.Jankūno metimas vėl grąžino persvarą – 51:49.

Kėlinio pabaigoje įgiję šešių taškų persvarą (59:53), prieš paskutinįjį ketvirtį šį pranašumą mūsiškiai tuoj pat iššvaistė – 59:60.

G.Gustas pasižymėjo rezultatyviu žaidimu
Tai buvo paskutinis kartas, kai rusai pirmavo. Po dar vieno tolimo P.Jankūno tolimo metimo mūsiškiai įgijo 9 taškų pranašumą (76:67), o sėkmingai gynyboje bei puolime sužaidus Darjušui Lavrinovičiui – ir 10 taškų persvarą (81:71). Paskutinį tašką rungtynėse padėjo M.Lukauskis, įtvirtinęs didžiausią persvarą – 89:78.

Lietuvai taškus pelnė: Paulius Jankūnas 19 taškų (6/8 dvitaškių, 2/2 tritaškių), Giedrius Gustas 13, Ramūnas Šiškauskas 12, Kšyštofas Lavrinovičius 11, Darjušas Lavrinovičius 10, Vidas Ginevičius 7, Mindaugas Žukauskas ir Mindaugas Lukauskis po 6, Robertas Javtokas 5.

Rusijai: Zacharas Pašutinas 27 (7/10 tritaškių), Johnas Robertas Holdenas 14, Sergejus Monia 11.

Rungtynės nesulaukė didelio žiūrovų dėmesio – salėje buvo užimta apie 1000 vietų. Daugumą jų užpildė lietuviai, iki galo tikintys palaikomais krepšininkais.

Lietuvius žiūrovus pralinksmino ir šokėjos. Trečiajame kėlinyje skambant Marijono Mikutavičiaus „Trims milijonams“, Maskvos CSKA klubo šokėjos pasirodymą atliko vilkėdamos lietuviškų spalvų drabužiais.

2005-09-24 17:26
Jo, Jo gerai ten pasake Petrauskas - "Grys Saras, grys Macas ir tada paziuresim kas ka: :) ...... Saunuoliai lietuviai....
2005-09-24 16:42
sorry ne ec o vc :)
jo gerai kad laimejo.. duodu 100% kad nebutu pakviete i ec..
2005-09-24 16:26
uzteks kad nors patekom.p.s.man atrodo kad ir taip butu pakviete zaist i pč
2005-09-24 14:37
tikslas pasiektas ir labai gerai. dabar vykstant i japonija, reikia susirinkti gera rinktie, aisq be gaidziu ir simulantu kaip salenga ir panasiai ir mes pasaulio cempionai.
tegul rinktineje zaidzia tie kurie nori zaisti.
2005-09-24 00:08
mes lietuwiai...jega...nuo praeito EC pralajmejom tik wienerias rungtynes....taip ka jus esat didwyriai!!!
2005-09-23 21:38
Saunuoliai vyrai, aciu jums uz viska!!! Mes......uz Lietuva!!!
2005-09-23 21:08
Su pergale!!! Gerai kad vyrai nepaluzo po vakarykscio kosmaro, saunuoliai! Reiks butinai varyt ju pasitikt, ir pasitikt kaip cempionus!!!
2005-09-23 21:02
ACIU ACIU ACIU ACIU ACIU ACIU ACIU...!!!LT rinktine super pasirode...:)
2005-09-23 19:29
Su pergale visus !!!
Siand jau visai kitoks zaidimas, na aisku kitokia ir ginyba...
Kad ir kaip bebutu, lietuviai saunuoliai, pasieke ko tiketasi ir tai jau labai gerai... Negalim gi kiekvienais metais but cempionais, na bet kitamet.... :)
Kaip jau kazkas kazkur rase JIE MUSU SIRDYSE VISAD BUS CEMPIONAIS!!!
2005-09-23 19:00
Viena karta suklupo, bet klystame visi. Tikrai gerai pasirode, galiu tik pasakyt jiems AčIŪ!!!
2005-09-23 18:49
Na jeigu prieš čempionatą butų mums dave iškart 6 vietą tai mes butume patenkinti bet pergalių noras didėja belaimint, todėl nereikia daryti tragedijos-tikslas pasiektas, aišku galėjo būti dar geriau:)
2005-09-23 18:46
Su pergale! Jankūnas tai žvėris maladec, Lukauskis maloniai nustebino, šiaip rusai gali lošti iš be Kirilenkos, šiandien jie tai parodė. Kaip Petrauskas sakė: "Grįš Macas, grįš Šaras ir pažiūrėsim kas kuriuos" :))
2005-09-23 18:41
VArysim bliamba i oro uosta wyru pagerbti;)
2005-09-23 18:36
Puikus rezultatas. Nereikia daryt tragedijos kad nebus medaliu. 1/4 pralaimejom busimiem cempionam - Prancuzam :)
2005-09-23 18:33
MJ
Nu bet Janka tai nesustabdomas, duos dar vaizdu jis zalgiryje...
2005-09-23 18:32
Saunuoliai!!! Snd visai neblogai Lukauskis suzaide!!! :)
Tikiuosi, kad lietuvių sirgaliai sutiks komanda Lietuvoje kaip nugalėtojus o ne varys. Tikrai daug pasiekė. Laukiam paskutinių varžybų, o po to pasaulio čempionato ir pastiprinimo iš šiemet nelošusių krepšininkų.
2005-09-23 18:29