Penkios pergalės ir vienas pralaimėjimas. Tokiu santykiu Europos vyrų krepšinio čempionatą baigė Lietuvos rinktinė, dar prieš pirmenybes „nurašyta“ dėl daugybės žaidėjų netekties.

Paskutiniosiose čempionato rungtynėse Antano Sireikos auklėtiniai 79:70 (27:19, 18:7, 15:26, 19:18) įveikė Slovėnijos krepšininkus ir galutinėje įskaitoje užėmė penktąją vietą.

Slovėnai, prieš tai naktį kartu su gerbėjais šventę patekimą į Pasaulio čempionatą, sunkiai pradėjo rungtynes ir jau vienuoliktą dvikovos minutę atsilikinėjo 10 taškų skirtumu (29:19). Nesulaikomai rungtyniavo Robertas Javtokas, metimus kabliu keisdavęs triuškinamais dėjimais iš viršaus.

Antrojo ketvirčio pabaigoje Simonas Serapinas pelnė pirmus taškus čempionate ir skirtumas šoktelėjo iki 19 taškų – 45:26. Kai trečiajame kėlinuke sužaidus keturias minutes mūsiškių persvara pasiekė 26 taškus (56:30), slovėnai pagaliau pabudo.

Pataikę pirmą tritaškį po 11 nesėkmingų bandymų, jie kėlinio pabaigą užbaigė spurtu 17:1 ir prieš paskutinįjį ketvirtį priartėjo iki 8 taškų (60:52). Nors ketvirtajame kėlinuke mūsiškiai nutolo (70:58), dar vienas slovėnų spurtas neleido atsipūsti (72:67).

Tačiau netrukus Ramūnas Šiškauskas pataikė iš toli, o slovėnų metimai skriejo pro šalį ir penkta vieta iš rankų neišsprūdo.

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Robertas Javtokas 22 taškai, Ramūnas Šiškauskas 20, Giedrius Gustas 8, Kšyštofas Lavrinovičius 7 (9 atkovoti kamuoliai), Simonas Serapinas ir Mindaugas Lukauskis (7 rezultatyvūs perdavimai) po 6, Darjušas Lavrinovičius 5, Paulius Jankūnas 3, Simas Jasaitis 2.

Slovėnija: Boštjanas Nachbaras ir Urošas Slokaras po 12, Primožas Brezecas 11.

Pergalingai rungtyniavę grupės turnyre ir įveikę turkus, kroatus bei bulgarus, vėliau lietuviai palaužė ir rusus bei slovėnus. Vienintelė nesėkmė patirta ketvirtfinalyje – nusileista Prancūzijos nacionalinei komandai.

2005-09-26 18:36
Tai kad gal nebeverta kviesti atsisakeliu isskyrus Maca? VIsiems kitiems iki Novickio susipratimo oi kaip toli.
2005-09-26 10:33
Visiškai nesutinku, kad tai nieko nelemenčios rungtynės, nes tai rungtynės dėl 5-os vietos. Ir yra skirtumas ar penkti ar šešti.
Šiaip krepšininkų pasirodymas geras. Man atrodo, kad prieš čempionatą mažai kas prognozėse būtų nurodęs 5-tą vietą. Net ir Macijausko buvimas kaži ar būtų pakėlęs komdą aukščiau ( turint galvoje užimtą vietą).
Dėkojame krepšininkams už suteiktas malonias akimirkas ir jų pasiaukojimą atstovaujant Lietuvą.
2005-09-25 20:07
Javtokas kablius pradejo metyt, neblogai =)) Shishka ir Jankunas - Dievai!!!
Gineviciu vaikis siandien puikiai parode savo "profesionalius" kamuolio varymo igudzius =D
2005-09-25 19:29
wyriukai tik wiena netyciuka pralose prancuzu nygeriams ir liko 5,o cempiopnas irgi bus su wienu pralaimejimu,nu ka padarysi,pasaulio cempionate rewansas bus ;)
2005-09-25 18:34
saunuoliai msusu vyrai is 6 rungtyniu 5 pergales maladec!
o ryklius siandien nerealiai pasirode,pranoko pats save!malacius!
2005-09-25 18:26
Saunuoliai lietuviai!!! Jie visada buvo, yra ir bus patys geriausi krepsininkai,o musu salis - krepsinio namai. Kad ir kas atsitiktu, mes visada jumis tikesim...Saunuoliai!!! Uz Lietuva!!!
2005-09-25 18:24
malaciaj:] nesitkejau
2005-09-25 18:05