Klaipėdos "Neptūnas" padėjo dar vieną parašą į klubo istorijos knygą. Šeštadienį Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynėse uostamiesčio ekipa pilnutėlėje Valmieros mokyklos salėje įveikė "Valmieras piens" krepšininkus 107:74 (31:14, 28:19, 33:19, 15:22) ir nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją.

Pergalė 33 taškų skirtumu – viena didžiausių Klaipėdos ekipos istorijoje. "Neptūnas" praėjusį dešimtmetį vykusiose Lietuvos taurės varžybose daugiau kaip pusšimčiu taškų skirtumu sutriuškino Gargždų miesto komandą.

Nuotr. BasketNews.lt
"Laimėjome dėl geros gynybos. Neleidome varžovams atakuoti iš toli ir išnaudoti galingiausią savo ginklą. Be to, patiems sekėsi pulti, todėl ir iškovojome pergalę tokiu skirtumu", - po rungtynių "BasketNews.lt" portalui sakė "Neptūno" treneris Robertas Kuncaitis.

"Valmieras piens" pirmavo tik pirmosiomis mačo minutėmis. Įpusėjus ketvirčiui klaipėdiečių atotrūkis siekė 8 taškus - 18:10. Tačiau tai buvo tik pradžia - po spurto 11:0 "Neptūnas" įgijo solidų pranašumą - 29:10.

Likusioje rungtynių dalyje žaidimas priminė lyderio ir autsaiderio mūšį. Įspūdingas "Neptūno" puolimas leido klaipėdiečiams tolti nuo varžovų. Įpusėjus rungtynėms skirtumas siekė 26 taškus (59:33), o sužaidus tris ketvirčius – jau 40 taškų (92:52).

"Valmieras piens" ekipa sutriuškinimo 40 ar didesniu taškų skirtumu išvengė per paskutinįjį kėlinį. Latviai pasinaudojo sustojusiu neptūniečių puolimu ir sugebėjo sumažinti deficitą iki 33 taškų.

Paklaustas, kada patikėjo pergale, R.Kuncaitis buvo konkretus: "Nuaidėjus finalinei sirenai. Sakiau vyrams, kad reikia žaisti visas 40 minučių. Mano karjeroje yra pasitaikę atvejų, kad pirmieji du kėliniai nuo kitų skiriasi kaip diena ir naktis".

"Neptūnui" taškus pelnė: Antonio Grantas 24 (26 minutės, 8/8 dvitaškių), Sheiku Kabba 22 (4/7 tritaškių, 9 rezultatyvūs perdavimai), Žydrūnas Stankus 17, Mantas Ruikis 16, Matas Niparavičius 9, Aleksandras Savenkovas 7, Artūras Kaubrys 6, Mykolas Jasaitis 3 (7 atk. kam.), Petras Šalvis 3.

"Valmieras piens" rezultatyviausiai žaidė: Juris Andzejevskis 19, Janis Bambis 12 (11 atk. kam.), Justas Česnavičius 12 (4/13 dvitaškių, 4/5 baudos metimų, 8 atk. kam.), Monvidas Pirsko 11.

Klaipėdiečiai Latvijoje rungtyniavo ne pajėgiausios sudėties. Į Valmierą dėl ligos neišvyko pastaruoju metu startiniame penkete pasirodantis puolėjas Vaidotas Pridotkas.

Triženklį taškų skaičių "Neptūnas" surinko aštuntąjį kartą šį sezoną. 107 pelnyti taškai - antras pagal gerumą klaipėdiečių parodytas rezultatas šį sezoną. Daugiau taškų "Neptūnas" pelnė lapkritį į "Šiaulių" krepšį įmetęs 110 taškų.

2005-03-27 09:42
Neptunas siais metais rodo tikrai labai gera krepsini..... Jie tikri saunuoliai.....
2005-03-26 17:50
na cia gerai...+40:) gal dar ir +50 bus:)
2005-03-26 16:55
Na gegužės mėnesį bus rekonstruojama Neptūno dabartinė salė, gal tada ir nieko būtų, nes neanau kad į visas Neptūno varžybas susirinktų 5000 žiūrovų.