Antrąją pergalę šį sezoną iškovojo „Šiaulių“ klubas. Vienvaldžiu Baltijos krepšinio lygos lyderiu tapę „Šiauliai“ sekmadienį (10.09) savo aikštėje po atkaklios kovos įveikė Gulbenės „Bumerangs/ASK“ ekipą 83:72.

Nesisekė stabdyti svečių snaiperių

Mačo pradžioje „Šiauliai" pirmavo 2:0, 4:2, tačiau svečiai po Raimondo Gabranio ir Jurijaus Aleksejevo tritaškių išsiveržė į priekį 8:4 (3-ąją min.).

Greitas svečių žaidimas aiškiai nebuvo parankus šeimininkams, kuriems sunkiai sekėsi sugaudyti mažus, bet labai vikrius „Bumerangs/ASK" krepšininkus.

Latvijos klubo žaidėjai dažną ataką stengėsi užbaigti tolimais metimais, ir tai daryti svečiams sekėsi. Vien iki didžiosios pertraukos „Bumerangs/ASK" snaiperiai iš toli metė 13 kartų, o tikslą pasiekė 7 bandymai.

Tuo tarpu „Šiaulių" antrajai linijai pataikyti iš toli visiškai nesisekė. Pirmąjį tritaškį šeimininkams 11-ąją min. pelnė vos dviejose treniruotėse dalyvavęs „Lietuvos ryto" dar vienam sezonui paskolintas Artūras Jomantas 24:24.

„Šiauliai“ įkrito į duobę

Išlyginus rezultatą, šiauliečiams vis dėlto nepavyko perimti iniciatyvos. Šeimininkams akivaizdžiai nebuvo parankus greitas ir kiek chaotiškas Gulbenės ekipos žaidimas.

Pasinaudoję skubotomis „Šiaulių" atakomis, Latvijos klubo krepšininkai spurtavo 16:2 ir per 6 min. savo persvarą padidino iki 43:29 (19-ąją min.).

Per paskutiniąją minutę šeimininkai Audriaus Danusevičiaus taikliomis baudomis ir Vaido Pauliukėno dvitaškiu aptirpdė skirtumą iki 10 taškų (33:43).

Išgelbėjo pavyzdinė gynyba

Po didžiosios pertraukos atrodė, kad įsibėgėjusios Latvijos ekipos sustabdyti nebepavyks dar vieną tritaškį įsodino R.Gabranis, du dvitaškius pridėjo J.Aleksejevas, ir skirtumas šoktelėjo iki rekordinio  52:37 (24-ąją min.).

Vis dėlto nuo aikštės vidurio spausti svečius ėmusiems „Šiauliams" pavyko išmušti varžovus iš žaidimo ritmo. Svečių puolimas užstrigo, o gynyboje jie neįstengė pristabdyti A.Danusevičiaus ir A.Jomanto.

Šiauliečiai dešimt minučių išlaikė savo krepšį beveik „sausą" latviai pelnė vos 6, o šeimininkai  net 31 tašką (68:58, 34-ąją min.).

Paskutinio ketvirčio pradžioje blykstelėjo A.Jomantas, kuris likus vos vienai sekundei iki atakos pabaigos švystelėjo tritaškį iš aikštės vidurio.

Mačo pabaigoje latviai bandė spausti šiauliečius, sąmoningai baudavo, tačiau susigrąžinti iniciatyvos jiems nebepavyko.

Apie rungtynes treneriai

„Leisti per du kėlinius įmesti 43 taškus  labai daug,  po rungtynių konstatavo „Šiaulių" vyriausiasis treneris Aloyzas Rudys.  Per pertrauką pavyko vyrus įtikinti, kad sėkmės galime tikėtis tik pavyzdingai gindamiesi".

Treneris pažymėjo, kad pirmąją rungtynių dalį jo auklėtiniai įsivėlė į latviams parankų greitą krepšinį: „Atsilikdami pernelyg skubėjome lyginti rezultatą, o varžovams sekėsi pataikyti net pačius avantiūriškiausius metimus".

Trenerio asistentas Robertas Giedraitis pažymėjo, kad apie Gulbenės ekipą turėta itin mažai informacijos: „Vaizdas aikštėje pasikeitė tik pagerinus gynybą".

Vyr. treneris A.Rudys sakė, kad „centro" Artūro Masiulio į aikštę neleido dėl taktinių sumetimų: „Latviai neturėjo tipiško vidurio puolėjo, todėl sugaudyti greitus varžovus jam būtų buvę itin sunku".

„Bumerangs/ASK" treneris Agris Galvanovskis pažymėjo, kad jo auklėtiniams koją pakišo nuovargis ir prastokas priekinės linijos žaidimas.

„Po dviejų kėlinių antrosios linijos žaidėjai pavargo, o patirties itin stokojantys aukštaūgiai išsibaudavo, sakė treneris. „Šiauliai" labai pagerino veiksmus gynyboje ir pasinaudojo mūsų nuovargiu".

A.Galvanovskis iš šiauliečių išskyrė tris daugiausia žalos padariusius „Šiaulių" krepšininkus: „Augenijus Vaškys šeimininkus traukė pirmus du kėlinius, o po to estafetę perėmė žaidimui gerai vadovavęs Andrius Mažutis ir universalumu stebinęs A.Jomantas".

„Šiauliai“: Audrius Danusevičius 22 taškai (8/9 dvitaškių, 11 atkovotų kamuolių, 11 išprovokuotų pražangų), Artūras Jomantas 21 (10 atk. kam., 7 išpr. praž.), Augenijus Vaškys 15 (6/7 dvitaškių).

„Bumerangs“: Raimondas Garbanas 22, Ingus Bankevicas 17.

nu bet wa Maciulis zalgirio paimtas. Manau paciu laiku, neapeme per anksti. Wa jomanta rytui tik si sezona tepasiimt, o ne praeita... =/ nu bus matyt kaip paciam maciuliui seksis ZAL.