Ramūnas Šiškauskas ir Maskvos CSKA iš Kauno išsivežė pergalę
Nuotr. BasketNews.lt
Ramūno Butauto vadovaujami Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos „Top 16“ etape patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės. Žalgiriečiai Ramūno Šiškausko Maskvos CSKA komandai sugebėjo priešintis tik du kėlinius. „Žalgiris“ po permainingos kovos 68:83 (26:17, 19:18, 11:22, 12:26) namuose buvo priverstas pripažinti Rusijos klubo pranašumą.

Žalgiriečiai CSKA krepšininkus Eurolygoje paskutinį kartą įveikė 2000 metų sausio mėnesį. Nuo to laiko 8 kartus iš eilės, įskaitant ir šią pergalę, stipresni buvo rusai.

Rungtynes žymiai geriau pradėjo kauniečiai, kuomet po sėkmingo Klimavičiaus žaidimi pirmavo – 9:2. Žalgiriečiai tempo mažinti nesiruošė ir antrojo kėlinio metu. Kauniečiai pataikė du tolimus metimus ir įgijo rekordinę 15 taškų persvarą – 42:27.

Tačiau po ilgosios pertraukos į aikštę grįžo visai kita CSKA ekipa. Atkutęs Šiškauskas pataikė iš toli, vėliau pridėjo ir dvitaškį bei 28 rungtynių minutę išlygino rezultatą – 53:53.

Nuo tai laiko „Žalgiris“ daugiau nebepirmavo. Svečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo laimėdami atkarpą 15:3 ir įgijo pergalingą pranašumą – 72:59.

Šiame mače dėl čiurnos traumos vis dar negalėjo rungtyniauti pagrindinis „Žalgirio“ aukštaūgis Travisas Watsonas, tačiau į aikštelę po pertraukos sugrįžo Tadas Klimavičius. Šioms rungtynėms kauniečių treneris neregistravo Artūro Milaknio.

„Žalgiris“: Tadas Klimavičius 12, Aleksandras Čapinas ir Dainius Šalenga – po 10, Marcusas Brownas 9, Mirza Begičius 8.

CSKA: Trajanas Langdonas 17, Viktoras Khryapa ir Zoranas Planiničius – po 16, J.R. Holdenas 11, Andrejus Vorontsevičius 10, Ramūnas Šiškauskas 9.

Kitą savaitę žalgiriečiai Ispanijoje išmėgins jėgas su vietos Malagos „Unicaja“ klubu.

Rungtynių vaizdo reportažas, Tado Klimavičiaus, Manto Kalniečio ir Aleksandro Čapino komentarai.

Ramūnas Butautas („Žalgirio“ vyr. treneris): „Gerai pradėjome rungtynes ir turėjome iniciatyvą, bet viskas pasikeitė, kai varžovai pradėjo žaisti žemesne sudėtimi. Mūsų puolimas sulėtėjo, klimpome jų gynyboje ir nesugebėjome apsiginti vienas prieš vieną. Nesugebėjome prisitaikyti prie žemesnės varžovų sudėties. Žinojome, kad jie taip gali žaisti, nes per VTB finalo ketvertą jie taip pat rungtyniavo.

Antroje pusėje mes visi nervinomės, ne vienas Brownas. Tiesiog netekome pasitikėjimo savimi“.

Išsamesnis Butauto komentaras:

Jevgenijus Pašutinas (CSKA vyr. treneris): „Noriu padėkoti vaikinams, nes jie parodė valią po pirmosios rungtynių pusės, kuri mums nepasisekė. Žinojome, kad Kaune bus sunku žaisti, nes prie savų žiūrovų „Žalgiris“ rungtyniauja gerai.

Pirmoje mačo pusėje „Žalgirio“ treneris Butautas pasielgė teisingai išleisdamas žemą penketą, todėl kauniečiams gerai sekėsi puolime. Po pertraukos mes nusprendėme, kad mūsų ketvirti numeriai dengtų gynėjus ir tai pasiteisino. „Žalgiriui“ tapo kur kas sunkiau atakuoti.

„Top 16“ varžybos yra labai trumpos ir kiekviena pergalė labai svarbi, todėl šis laimėjimas, ypač išvykoje, mums daug reiškia“.

Išsamesnis Pašutino komentaras:

Atrinkti (0) Visi (521)
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD APGAILETINI
2010-02-05
-8
2010 m. vasario 04 d. LIVE Krepšinis. Eurolyga. TOP16. Lietuviškas komentavimas. 20:55 Maccabi Tel Aviv vs. Real Madrid

2010-02-04
Erniuxxs
zinot kad jus asilai ar jus suprantat jei esat zalgirio fanas reikia visada gyvenima but uzz ji kad ir kas butu nesuprantu ar jus skaitoties fanais???:( nuo tokiu fanu ir vemt darosi o cia pastarasis cia tai fanas:)
2010-02-04
+1
Live
tiesiogine vaizdo transliacija 21:00

Maccabi Electra vs. Real Madrid

2010-02-04
Marukasna gaila kad nepavyko issaugoti pranasumo,bet butent to ir tikejaus,tikejau kad zalgiris pirma rungtyniu puse laimes uztikrintai (uz tai ir staciau),na bet turejau slapta vilti kad atsilaikys tuos nelemtus du kelinius (kurie mum eurolygoi uzkeikti pataruoju metu), na bet ka darysi.. lieka laukti kitu kovu, ir beje, jei kas nors mano kad zalgiris jum geda daro,tai galiu pasakyt kad jus visam lietuvos krepsiniui geda darot, elgiates kaip gyvuliai: pamatot kad pralose -dergiat, pamatot kad laimejo - tylit ar net giriat. aishku, normalus tikri fanai komanda palaiko kas bebutu ir tokiu nesamoniu nerasineja,BET ir priesininku komandos dergt nepatariu,dergiat tik save ir savo palaikoma komanda. fanam - tolerancijos,zalgiriui - visokeriopos sekmes ir susikaupimo,as jumis tikiu,tikejau ir tikesiu!

Vo,tokie turi buti fanai,mldc pakalbejai
2010-02-04
+1
x-zibit
niekas dar neprarasta reikia kowot neskaiciuot kiek pralaimejimu yra svarbiausia yra kovot del pergales iki didziosios pertraukos tj ahujenai ware
Ribokas

na jei tu Klimaviciu priskiri prie vidutinioku, tai tada puse Ryto komandos yra vidutiniokai zemiau vidutinioku. Pralaimejimo priezastis aiski, per tankus rungtybiu grafikas.Zmogus ne robotas, negali tiek atlaikyti, va ir pasirodo, zalgiris pirmus kelinius zaide labai gerai, o cska gerai. Po 2 keliniu Zalgiris zaide blogai, o cska toliau zaide taip pat gerai ir galas buvo aiskus. Kaip ten bebutu sirgau, sergu, ir sirgsiu uz Zalgiri visada ir nesvarbu ar laimines ar pralosines. Meile ir prisirisimas komandaj atsiranda ne del pergaliu :)
2010-02-04
+2
sorry uz klaidas nes rasiau ziaurei susinervines
2010-02-04
po kita savaite unicaja pralaimetu rungtyniu butauto komentaras ir vel bus toks: gynemes siaubingai po krepsiu labai truko watsono zaidejam nekrito buvo juoda diena varzovu aukstaugiai buvo geresni

Manau watsonas neisgeis nei per visa top16 nes jai vos pabeges pajaucia skausmus ir kja vel istinsta

O seip capinas tai net nepanasu kad butu izaideja pribega prie tritaskio ir meta o juk jam svarbiausia turetu but kaip atiduot kamuoli kitiem komandos draugams geroje sitoacijoje.
2010-02-04
+2
ZIAURIAI GAILA NES TAIP PIRMAVO TAIP KOVOJO IR GAUTI JEI BUTU LAIMEJA ZALGIRIUJ BUTU LABAI GERAI BET NK NEPAKEISI REIKIA KOVOT TOLIAU
2010-02-04
-1
del balsavimo
egrizai, o tu nepagalvojai, kad Diamantidis daug vertesnis buti desimtuke nei Macas?
2010-02-04
+1
tipoMrSiemka negaliu žiūrėt į tuos žmones kurie palieka hale dar nesibaigus rungtynėms. Ko jie išvis eina ten? Kai pralaimi tai pirmi slides tepa. Už tokią nepagarbą apspjaudyt maža. šlykštu O Žalgiris šiandien kovėsi, gaila kad nelaimėjo...ką padarysiTU gal visai aklas ,nematai kas darosi aiksteleje? tegul dar dziaugiasi ,kad isviso kas ateina paziuret tokio bardako,pirmoj eilej tegul komanda gerbia ziurovus, o tada ir ziurovai gerbs komanda.o dabar viskas jiems labai patogu. Algas gauna,tragiskai prapila lenkams Butautas priekaistu neturi,prapila larviams,Butautas pralaimejimo nesureiksmina,ruosiasi cska nugaleti prisikrove pilnas kelnias entuziazmo ir viskas visiems gerai , turbut ir as galeciau palakstyt po aikste is kampo i kampa ir niekam neuskliuciau,Butautas pasakytu: gerai lakstei,priekaistu neturiu.

Betkokia komandai buna tiek geru tiek blogu dienu, tiek pralostu kovoje iki paskutines minutes, tiek ir atiduotu varzovams anksciau nei finaline sirena. Cia sportas, visko buna, bet tikrieji fanai neiseina is sales, kol nenuaidi finalinis svilpukas. Cia vienas is didziausiu Lietuvos krepsinio kulturos trukumu...
2010-02-04
-1
britas
kai kurie ūkininkų fanai verkia, kad su Vatsonu būtų kitoks rezultatas, tai jei CASK turėtų Smodišą, tai legendos pralaimėjimas būtų dar gėdingesnis