Praėjusį savaitgalį įvyko pirmasis Vengrijos krepšinio čempionato turas. Jame rungtyniavo ir keturi krepšininkai iš Lietuvos.

Sekmadienį (10.23) vykusios rungtynėse pergalę iškovojo M.Andriukaičio ekipa. Debreceno „Vadkakasok“ namuose 101:76 (25:25, 30:14, 20:20, 26:17) sutriuškino „Marso-Carmo Suzuki NYKK“ klubą.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio mačą pradėjęs Martynas Andriukaitis per 14 minučių surinko 5 taškus (2/4 dvitaškių, 1/2 baudų). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius.

Pirmajame ture susitiko ir dvi komandos su lietuviais. Keškemeto „Univer“ namuose 90:61 (25:18, 23:12, 22:14, 20:17) palaužė Budapešto „MAFC-Ujbuda“.

Vienas naudingiausių nugalėtojų gretose buvo Rytis Vaišvila. Jis per 29 minutes surinko 15 taškų (6/8 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 7/10 baudų), atkovojo 2 kamuolius bei atliko net 9 rezultatyvius perdavimus.

Tuo tarpu pralaimėtojų negelbėjo rezultatyvus Valdo Kaukėno žaidimas. Jis per 39 minutes surinko 19 taškų (5/9 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 3/7 baudų) ir sugriebė 6 kamuolius.

Pergalingai pirmąjį turą baigė ir Dombavaro „Gunaras“, kuriame žaidžia N.Lisauskas. Jo klubas svečiuose 81:74 (22:23, 13:17, 20:11, 26:23) palaužė Šekesfehervaro „Albacomp“ krepšininkus.

Aikštėje 30 minučių praleidęs Nerijus Lisauskas pelnė 10 taškų (5/7 dvitaškių, 5/7 baudų) ir atkovojo 5 kamuolius.

Vengrijos čempionate šį sezoną žaidžia ir buvęs Klaipėdos „Neptūno“ legionierius Janis Porzingis. Latvis per 29 minutes pelnė 21 tašką, bet jo ekipa Šoprono „sOrdogok“ patyrė triuškinančią nesėkmę.