D.Murray: „Žaidėjams trūksta patirties“

2005-10-26 07:11
Šarūnas Mazalas, „BasketNews.lt“ koresp.

Pirmasis Klaipėdos „Neptūno“ trenerio Deano Murray blynas prisvilo. Tačiau amerikietis tikisi, kad pergalės – ne už kalnų.

Baltijos krepšinio lygoje „Neptūnas“ startavo keturiais pralaimėjimais iš eilės. Pirmose rungtynėse namie 108:113 nusileidę Rygos „Barons“ krepšininkams, vėliau klaipėdiečiai svečiuose 65:80 suklupo prieš Valmieros „Lačplėša alus", 60:83 turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio“ pranašumą ir galiausiai 78:83 pralaimėjo Tartu „Rock“ ekipai.

Po trijų nesėkmių apie sezono startą ir žadėtą geriausią gynybą lygoje pasikalbėti sutiko „Neptūno“ treneris D.Murray.

Trūksta patirties

Net neabejoju, jog nesate patenkintas komandos startu. Tačiau ar yra koks komponentas, kuris jus džiugina?
– Vaikinai stengiasi ir žaisdami atiduoda jėgas. Po trejų rungtynių (su treneriu kalbėta prieš ketvirtąsias rungtynes, – Red.) galiu drąsiai teigti, kad mūsų komandai trūksta patirties. Turime daug jaunų vaikinų, kurie puikiai žaidė ikisezoninėse rungtynėse. Tačiau per trejas Baltijos lygos rungtynes įsitikinau, kad jie jaudinasi.

Viena priežasčių – menka patirtis. Kas dar „Neptūnui“ kiša koją?
– Paskutinių pralaimėtų rungtynių (Prieš „Žalgirį“, – Red.) priežastis aiški – varžovai pajėgesni už mus. Pirmose rungtynėse prieš „Barons“ pralaimėjome prametę net 15 baudų metimų. Antrame mače prieš „Lačplėša alus“ debiutavome išvykoje. Latvijoje atsiskleidė mūsų patirties stoka, varžovai žaidė aktyviau, ir vėlgi prametėme 15 baudų metimų.

Kas turi būti pakeista, kad „Neptūnas“ atsidurtų pergalės kelyje?
– Manau, kad „Žalgiris“ ir „Barons“ yra geros ekipos, o susitikime prieš „Lačplėša alus“ mums tiesiog nepasisekė. Privalome žaisti protingiau ir aktyviau. Trūksta kai kurių krepšininkų indėlio. Jie dėl menkos patirties nepataiko baudų, neišnaudoja progų atakuodami laisvi.

Sakoma, jog laimi komanda, o pralaimi treneris. Ar tai būtų galima pritaikyti „Neptūnui“?
– Mano nuomone, turime ir laimėti, ir pralaimėti kaip komanda. Taip jau būna, kad nesėkmės atveju žmonės žiūri į trenerį.

Gynyba patenkintas

Kur geriausia gynyba lygoje, apie kurią visą laiką kalbate?
– Kai laimėdavome ikisezonines rungtynes, varžovai nepelnydavo daugiau kaip 80 taškų. Manau, kad tai neblogas rezultatas, taigi esu patenkintas, kad per antrąsias ir trečiąsias rungtynes varžovai pelnė 80 bei 83 taškus. Ypač buvau patenkintas antrąja rungtynių su „Žalgiriu“ dalimi, per kurią praleidome 37 taškus. Manau, kad gynyba turėtų gerėti bėgant sezonui.

Apie geriausią gynybą lygoje kalbėjote prieš atvykdamas į Lietuvą. Galbūt pakeitėte nuomonę, kai atvykęs pamatėte žaidėjų galimybes?
– Vis dar manau, kad krepšininkai gali sėkmingai gintis. Jiems tereikia aikštėje atiduoti daugiau jėgų. Nesakau, jog žaidėjai nesistengia, tačiau pirmose dvikovose atsiliepė patirties stoka. Tikiuosi, kad pajausime geresnį ritmą sulig kiekvienomis rungtynėmis.

Kas nutiko per rungtynes su „Žalgiriu“? Varžovai ne sykį po krepšiu bei ties tritaškio linija atsidurdavo laisvi.
– Neketinu pakeisti nuomonės – mūsų gynyba buvo gera, nes varžovai pelnė 83 taškus. „Žalgiris“ laimėjo sėkmingai pradėjęs rungtynes, o mes pradžioje negalėjome pelnyti taškų, nes buvome nervingi.

Ką sakėte krepšininkams prieš rungtynes?
– Buvo aišku, kad „Žalgiris“ daug pranašesnis už „Neptūną“. Tačiau tikinau, kad visi esame žmonės, tad bijoti nėra ko. Niekada krepšininkams neliepiu laimėti rungtynių – jie patys supranta, kad reikia kovoti dėl pergalių, ir to nori.

Prieš sezoną sakėte, kad norite laimėti prieš „Žalgirį“ bei „Lietuvos rytą“. Ar po sužaistų rungtynių manote, jog įmanoma įveikti šias dvi ekipas?
– Tikinau, kad norime laimėti visas rungtynes, kuriose žaidžiame. O šie du klubai – taip pat mūsų tvarkaraštyje. Lieku prie nuomonės, jog į aikštę žaidėjai privalo eiti su noru laimėti prieš bet kokį konkurentą.

Naujoko labai trūko

Kalbant apie komandą, kuris žaidėjas atrodo geriausiai?
– Džiaugiuosi Jerome‘o Colemano žaidimu bei pagalba. Gerai žaidžia ir Marcas Mazuras. Jis kol kas vienintelis vidurio puolėjas, tad negauna daug poilsio minučių. Pirmose rungtynėse jis neteko danties, tačiau grįžo į aikštę ir žaidė. Jis – tikras karys. Džiaugiuosi Vaido Pečiuko žaidimu. Nors antrosios rungtynės jam nebuvo sėkmingos, visi esame žmonės ir negalime nuolat žaisti labai gerai. Kitiems krepšininkams dar reikia tobulėti.

Ar kiti krepšininkai yra pajėgūs žaisti tokiame lygyje?
– Trys žaidėjai praėjusį sezoną rungėsi žemesnėje lygoje. Jiems reikia laiko, kad prisitaikytų prie naujos aplinkos.

Kiek laiko tam reikia?
– Kiekvienam žaidėjui reikia skirtingo laiko tarpo. Tikiuosi, kad mūsų žaidėjai sėkmingiau pasirodys per kitas rungtynes (praėjusio sekmadienio rungtynėse prieš „Rock“, – Red.).

Įsigijote puolėją. Tačiau įžaidėjo problema – taip pat didelė. Šią vietą užpildyti turintis J.Colemanas daugiau žaidžia individualiai.
– Sutinku, kad Jerome‘as per dažnai atakuoja krepšį. Tačiau tai nėra jo problema. Kiti krepšininkai nesiryžta to daryti, galbūt jie yra išsigandę. Jerome‘as taip pat sutinka, kad per dažnai imasi iniciatyvos, tad abu nusprendėme, kad atakuoti reiktų rečiau. Tačiau galime pagalvoti iš kitos pusės – jei ne jis, kas daugiau mes iš toli?

Kokios naujoko Latece‘o Williamso galimybės puolant bei ginantis?
– Vienas dalykas, kurio mums labai reikėjo, buvo geras kovotojas dėl kamuolių. L.Williamsas yra būtent toks žaidėjas. Jis gali pelnyti taškų, tačiau pagrindinės jo užduotys yra gynyba bei kova dėl atšokusių kamuolių. Jis yra patyręs krepšininkas, o tokių mūsų komandai šį sezoną labai reikia.

Nė vienas „Neptūno“ žaidėjas praėjusį sezoną nerungtyniavo kartu. Kaip tai įtakoja nesėkmių virtinę?
– Be abejo, tai viena priežasčių. Ikisezoninėse rungtynėse krepšininkai žaidė kaip komanda, tačiau čia – kitas lygis. Jiems reikia laiko. Mus taip stabdo traumos. Surengėme gal penkias treniruotes, kuriose dalyvavo 10 žaidėjų. Vadinasi, vos kelis kartus galėjome kovoti penki prieš penkis. Tikiuosi, jog artimiausiomis dienomis mūsų pratybos bus pilnavertės.

Miestas patinka

Kaip dažnai bendraujate su žaidėjais?
– Su jais kalbuosi nuolat – prieš treniruotes ir po jų. Su kai kuriais krepšininkais kartu pavakarieniaujame. Pasakiau žaidėjams: jei jums manęs reiks, aš visada pasiekiamas. (Interviu viduryje D.Murray sulaukė J.Colemano skambučio, kuris pakvietė trenerį nueiti į kiną, – Red.).

Per rungtynes su „Žalgiriu“ pasisveikinote su Edu Cota. Pažįstate jį?
– Taip, tačiau jei ir nepažinočiau, tai būtų normalu. Įprasta, kad amerikietis, kitoje šalyje pamatęs tautietį, pasisveikina, pabendrauja.

Ar per du mėnesius spėjote susirasti draugų?
– Taip, yra keletas žmonių, su kuriais leidžiu laisvalaikį. Pažįstu kelis žmones iš tų laikų, kai dirbau „Neptūne“ trenerio asistentu, taigi kartais nueiname papietauti.

Ar Klaipėdoje yra kampelis, kuriame jūs mėgstate praleisti laiką?
– Kalbant apskritai, manau, jog Klaipėda yra gražus miestas. Nėra konkrečios vietos, kuriai simpatizuoju, yra keletas mano mėgstamų vietų.

Kokį įspūdį paliko Lietuvos vasaros sostinė Palanga?
– Buvau ten kartą. Šią vasarą prieš skrydį nuvykome į HBH restoraną. Palanga pasirodė gražus miestas, tačiau būtų puiku jame apsilankyti sutemus bei vasarą. Girdėjau, kad tada atsiveria nuostabus vaizdas.


Rodyti komentarus
beviltiskas treneris - beviltiska komanda!
to Dwade:
su Siauliais dar nelose ir geriau artimiausiu metu ir nezaistu:)
2005-10-27
Atsakyti
Būtent, mažai galima laikyti 60 taškų, bet tikrai ne 80
2005-10-26
Atsakyti
– Pries sezona sakete, kad norite laimeti pries „Zalgiri“ bei „Lietuvos ryta“. Ar po suzaistu rungtyniu manote, jog imanoma iveikti sias dvi ekipas?
Tikinau, kad norime laimeti visas rungtynes, kuriose zaidziame. O sie du klubai – taip pat musu tvarkarastyje.
Khe..juokdarys..tegu jis pirma laimi pries estus namie..Nuo kada 80 tasku yra mazai? :)
2005-10-26
Atsakyti
nu bus idomu paziureti kaip jam seksis toliau valdyti komanda,bet apie ginyba tai jis swaigsta atsakau...
2005-10-26
Atsakyti
o neptunas jau zaide su siauliais? manau, jei susizais neptunas, tai del trecios wietos bus wisai idomus minifinalas
2005-10-26
-1
Atsakyti
Na tai lauksim tobulejimo. Deja jei jau po 3 pralaimetu rungtyniu krepsininkai prarado pasitikejima savo jegom tai po 4 pralaimejimo gali buti isvis zopa ir pasikartoti uzpreito sezono istorija
2005-10-26
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas