Startavo trečiasis pagal pajėgumą Europos krepšinio turnyras – FIBA Europos taurė. Pirmojo turo rungtynės įvyko antradienį (10.25) ir bus baigtos trečiadienį (10.26). Kaip jau rašėme, pergalę iškovojo vienintelis varžybose dalyvaujantis Lietuvos klubas – „Šiauliai“.

FIBA Europos taurėje kovoja 32 komandos, padalytos į 8 grupes po 4 ekipas. Tarpusavyje sužaidę dviejų ratų sistema, du pajėgiausi grupių klubai iškops į atkrintamąsias varžybas.

A grupė

Čempionės titulą ginanti Sankt Peterburgo „Dinamo“ (Rusija) namuose po atkaklios kovos 77:72 (24:21, 13:18, 21:14, 19:19) nugalėjo Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) ekipą.

Mariupolio klube žaidžiantis Arnas Kazlauskas pelnė 3 taškus (0/1 dvitaškio, 1/2 tritaškių). Puolėjas per 24 minutes atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojams 19 taškų pelnė Kelly McCarty, o 13 – Jerry McCulloughas (11 rezultatyvių perdavimų).

Kitose grupės rungtynėse Bukarešto „CSU Asesoft“ (Rumunija) namuose 75:66 (19:17, 22:17, 16:16, 18:16) įveikė Šolė „Basket“ (Prancūzija) krepšininkus.

B grupė

Pirmose rungtynėse Luveno „Groot“ (Belgija) svečiuose 63:69 turėjo pripažinti Kiolno „RheinEnergie“ (Vokietija) klubo pranašumą.

„Groot“ klubui atstovaujantis Antanas Vilčinskas per 32 minutes surinko 9 taškus (2/5 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, kartą blokavo metimą, bet 4 sykius suklydo.

Kitose Luveno ekipos rungtynėse žaisti turėtų jau du lietuviai. Prie „Groot“ krepšininkų prisidės Stepas Babrauskas, kurį Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmadienį (10.24) paskolino Belgijos klubui.

Per kitas grupės rungtynes Zadaro „KK Zadar“ (Kroatija) namuose 71:73 (19:19, 12:16, 27:20, 13:18) pralaimėjo Las Palmo „Gran Canaria“ (Ispanija) ekipai.

C grupė

Per pirmas C pogrupio rungtynes „Šiauliai“ nugalėjo „Dexia“ krepšininkus.

Kitos grupės rungtynės, kuriose kovos Mindaugo Katelyno ekipa Kantu „Vertical Vision“ (Italija) ir Nansi SLUC (Prancūzija), vyks trečiadienį (10.26).

D grupė

Nesėkmingai FIBA Europos taurėje startavo Nymburko ČEZ (Čekija) ekipa, 90:101 (27:23, 28:29, 20:23, 15:26) nusileidusi Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) krepšininkams. ČEZ ekipoje dar nerungtyniavo Gintaras Einikis, praėjusią savaitę su čekų ekipa sudaręs mėnesio trukmės kontraktą.

„Chimki“ klubui 26 taškus pelnė ir 12 kamuolių atkovojo Oscaras Torresas, o 23 taškus surinko Gianmarco Pozzecco.

Pergale Europos taurės pirmenybes pradėjo Nacharijos „Ironi Iscar“ (Izraelis) ekipa, namuose 95:76 (25:23, 18:18, 29:23, 23:12) įveikusi Gmundeno „Basket Swans“ (Austrija).

E grupė

Vienintelėse E grupės rungtynėse Stambulo „Fenerbache“ (Turkija) namuose 101:91 (21:19, 22:19, 24:23, 34:30) nugalėjo Salonikų PAOK (Graikija) ekipą.

Nugalėtojams 27 taškus pelnė ir 10 kamuolių atkovojo latvis Kasparas Kambala. Dar rezultatyviau Stambulo klube rungtyniavo Damiras Mrsičius – jis surinko 35 taškus (8/12 tritaškių).

Kitas pogrupio susitikimas įvyks trečiadienį (10.26). Limasolio AEL (Kipras), kuriam atstovauja Rolandas Jarutis ir Virginijus Sirvydis, kausis su Talino „Kalev“ (Estija) krepšininkais.

F grupė

F grupėje antradienį taip pat vyko vienerios rungtynės. Vroclavo „Idea Šląsk“ (Lenkija) namuose 77:68 (16:17, 19:16, 18:23, 24:12) įveikė Groningeno „MPC Capitals“ (Olandija) ekipą.

Kitos grupės rungtynės, kuriose susikaus Tel Avivo „Hapoel“ (Izraelis) bei Atėnų „Maroussi“ (Graikija), vyks trečiadienį.

G grupė

Nesėkmingai FIBA Europos taurės varžybose startavo į benuvažiuojantį traukinį įšokusi Rygos „Barons“ (Latvija) ekipa. Ji svečiuose 72:99 (14:28, 21:28, 19:22, 18:21) buvo sutriuškinta Kijevo „Kyiv“ (Ukraina) krepšininkų.

Rygos komandos negelbėjo trijų lietuvių pelnyti 39 taškai. Rezultatyviausias „Barons“ gretose buvo Michailas Anisimovas, per 26 minutes surinkęs 17 taškų (7/15 dvitaškių, 3/4 baudų) bei atkovojęs 9 kamuolius.

Giedrius Gustas buvo antras pagal rezultatyvumą komandoje. Jis įmetė 16 taškų (6/8 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 1/1 baudos), atkovojo 3 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau dėl pražangų limito aikštėje praleido tik 20 minučių.

Prasčiausiai iš lietuvių pasirodė Žydrūnas Urbonas. Jis per 22 minutes pelnė 6 taškus (1/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 4/8 baudų), sugriebė 3 atšokusius kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus

Itin prastai pasirodė ir žaidžiantysis komandos treneris Ainaras Bagatskis. Jis pelnė 6 taškus, pataikęs vos vieną tolimą metimą iš 9.

Per kitas G grupės rungtynes Rostovo „Lokomotiv“ (Rusija) namuose 82:74 (14:15, 32:15, 22:21, 14:23) nugalėjo Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) krepšininkus.

H grupė

„Lietuviškų“ klubų dvikovoje pergalę iškovojo Maskvos srities „Dinamo“ (Rusija) klubas, svečiuose po pratęsimo 91:88 (23:14, 21:30, 21:18, 17:20, 9:6) nugalėjęs Gravlino-Diunkerko „Maritime“ (Prancūzija) komandą.

Likus 64 sekundėms iki pratęsimo pabaigos D.Adomaitis pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą – 88:88. Tačiau tada baudą įmetė Samuelis Hoshkinas, o tritaškį prametus „Maritime“ žaidėjui Tysonui Wheeleriui pergalę Rusijos ekipa įtvirtino dar dviejomis taikliomis baudomis. T.Wheeleris galėjo išplėšti pergalę „Maritime“ ekipai dar ketvirtajame kėlinyje, tačiau likus 5 sekundėms prametė abu baudos metimus.

Prancūzijos ekipos negelbėjo rezultatyvus Dainiaus Adomaičio žaidimas. Puolėjas per 42 minutes pelnė 26 taškus (7/10 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 3/5 baudų) ir atkovojo 8 kamuolius.

Saulius Kuzminskas per 19 minučių į rusų krepšį įmetė 4 taškus (1/6 dvitaškių, 2/2 baudų). Jis taip pat atkovojo 7 kamuolius, kartą jį perėmė ir blokavo varžovo metimą.

„Dinamo“ komandai 9 taškus (3/4 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 3/5 baudų) įmetė Andrius Giedraitis. Jis per 39 minutes dar atkovojo 4, perėmė 3 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Kitame H grupės mače Badalonos „Joventut“ (Ispanija) savo aikštėje 90:77 (22:24, 25:22, 21:14, 22:17) įveikė Galil Elijono „Hapoel“ (Izraelis) komandą.