Kaip ir kiekvieną pirmadienį, keli tūkstančiai krepšinio gerbėjų susirinko į Kauno sporto halę, kur jų laukė dvejos Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) rungtynės. Be to, čempionato organizatoriai krepšinio aistruoliams pasiūlė pasiklausyti Žilvino Žvagulio koncerto, stebėti šokių grupės „Tina dance“ ir D.J. Darius D pasirodymus. Šiame Vaikinų pirmosios grupės ture pergales šventė turnyrinėje lentelėje žemesnes vietas užėmusios komandos, tik VDU komanda sugebėjo įrodyti savo pranašumą prieš svečius iš Šiaulių.

Pirmoji dvikova priminė tritaškių konkursą

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda po įdomios ir permainingos kovos, stebint 2200 žiūrovų 96:88 įveikė Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkus ir iškovojo trečiąją pergalę studentų lygos pirmenybėse. Jau po pirmųjų penkių minučių aikštelėje dominavo kauniečiai, kurie išsiveržė į priekį 12:4, o kėlinuką laimėjo 17:19. Po pirmųjų antrojo kėlinuko minučių laiminčioji komanda pasikeitė – į priekį išsiveržė svečiai iš Šiaulių.

VDU ekipa sumažino persvarą, tačiau du taiklūs Mažvydo Čepliausko tritaškiai likus žaisti mažiau nei minutę ir vėl į priekį išvedė ŠU komandą, kuri po dviejų ketvirčių pirmavo 42:39. Trečiąjį kėlinuką pradėjo Manto Ruikio ir Šarūno Vėliaus tolimi metimai, tuo tarpu kauniečiai į aikštelę pirmąkart išleido Paulių Jankūną, kuris kalė kamuolį iš viršaus taip sumažindamas priešininkų persvarą iki septynių taškų – 41:48.

Tada Šiaulių komandai tris tritaškius pataikė Mantas Ruikis, du – Rytis Rauktys, o šeimininkų ekipai du tolimus metimus pelnė Mantas Kalnietis. Po trijų kėlinukų kauniečiai turėjo jau vienuolikos taškų deficitą – 61:72.

Paskutinio ketvirčio pradžioje iniciatyva priklausė VDU krepšininkams, kuriems likus žaisti daugiau nei 6 minutes pavyko įgyti minimalią persvarą. Netrukus priešininkai pataikė iš toli, tačiau kauniečiai neatleido vadžių ir laimėjo rungtynes 96:88.

VDU ekipoje naudingiausi buvo žalgiriečiai bei kapitonas. J.Mačiulis pelnė 24 taškus (8 atk.kam.), P.Jankūnas – 18 (7 atk.kam.), kapitonas Paulius Motiejūnas – 15, „Žalgirio“ dubleris Mantas Kalnietis pridėjo 12, o Dariaus Šilinskio sąskaitoje 10 taškų.

Šiaulių universitetui daugiausiai taškų surinko Mantas Ruikis – 29 (7/12 tritaškiai), Rytis Rauktys pridėjo 11 taškų. Iš viso ŠU krepšininkai pataikė net 19 tritaškių iš 37 (51,4 proc. pataikymas), tuo tarpu šeimininkai įmetė 9 iš 30 (30 proc. pataikymas).

VDU komandos vyriausiasis treneris Arūnas Juknevičius teigė, jog didžiausias galvos skausmas buvo, ar žalgiriečiai galės padėti komandai: „Prieš rungtynes nežinojome, kurie žaidėjai galės padėti mums, kurie – jiems. Tikėjomės, kad mūsų universitete besimokantiems „Žalgirio“ krepšininkams bus leista atstovauti savo universitetui, tačiau žinojome, kad jų dar laukia vakarinės varžybos prieš dublerius. Iš pradžių buvo kalbama, kad jiems gali tekti išvykti po dviejų kėlinukų, tačiau galiausiai viskas susiklostė gerai.“

Treneris liko patenkintas žaidimu ir iškovota pergale, o rungtynių persilaužimą įžvelgė paskutiniame ketvirtyje: „Pradėjome spausti priešininkus po visą aikštelę. Sėkmingai pritaikėme gynybos sistemą ir pavyko sustabdyti ŠU puolimą“.

LKKA sutriuškino turnyro lenteles lyderius

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komanda nesunkiai 78:59 įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus ir iškovojo antrąją pergalę trečiose studentų lygos rungtynėse. Jau po kelių pirmojo kėlinuko minučių LKKA krepšininkai išsiveržė į priekį 14:7, o kėlinukas baigėsi šešių taškų šeimininkų persvara – 21:15.

Antrąjį ketvirtį KTU ekipa sumažino skirtumą iki minimumo, tačiau po to pralaimėjo atkarpą 1:16 ir jau turėjo šešiolikos taškų deficitą – 37:21. Ketvirtis baigėsi penkiolikos taškų LKKA persvara – 42:27. Situacija aikštelėje nesikeitė ir trečiąjį kėlinuką, nors KTU krepšininkai sužaidė atkarpą 8:0 ir sumažino persvarą iki keturių taškų – 47:43. Po to, šeimininkai laimėjo atkarpą 10:0 ir kėlinukas baigėsi rezultatu 57:44.

Paskutinį ketvirtį LKKA krepšininkai žaidė užtikrintai ir padidino persvarą iki triuškinamos – 78:59.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 20 taškų pelnęs Karolis Marcinkevičius, Povilo Šakinio sąskaitoje 18 taškų (9 atk.kam., 6 rez.perd., 4 per.kam.), Vidmantas Užkuraitis, Martynas Bindza ir Mindaugas Tamušauskas pridėjo po 11 taškų.

KTU komandoje daugiau negu pusę taškų pelnė ekipos lyderis Airidas Nutautas, jo sąskaitoje – 30 taškų (6 atk.kam., 6 kl.).

Nugalėtojų komandos treneris Edas Nickus rungtynes nevadino lengvomis, tačiau pergalės tikėjosi. „Visas rungtynes turėjome pranašumą ir tikėjomės laimėti. Mūsų žaidėjai yra labiau patyrę. Turėjome kuo pakeisti pagrindinius ekipos žaidėjus. Padarėme klaidų ginantis, bet rezultatu esu patenkintas“, – po varžybų sakė treneris.

Nors LKKA laimėjo prieš studentų lygos lyderius, treneris pergalės nesureikšmino.

„Turnyrinė lentelė kol neatspindi tikrojo komandų pajėgumo. Lygos lyderiai išryškės antrojo rato pradžioje, kai visos ekipos bus sužaidusios tarpusavyje. Lygos meistriškumas yra aukšto lygio, tai parodo ir rungtynės tarp VDU bei ŠU komandų. Kovodami prieš KTU krepšininkus negalėjome atsipalaiduoti, nes neabejoju, kad ir menkiausiomis mūsų klaidomis priešininkai mokėtų pasinaudoti“, – sakė E.Nickus.

Pirmosios KU ir VGTU pergalės

Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) aikštelėje pirmąją pergalę studentų lygos pirmenybėse atšventė Klaipėdos universiteto krepšininkai (KU) įveikę šeimininkus 111:103.

Pirmajame rungtynių kėlinyje vyko apylygis žaidimas. KU krepšininkai labai lengvai įveikdavo priešininkų gynybą, dažnai pataikydavo iš toli arba apžaisdavo vilniečius po krepšiu. Vien tik per pirmąjį kėlinį VPU praleido 28 taškus, tiesa - įmetė 25.

Antrajame kėlinyje prabilo KU gynėjas Andrius Senkus, šis 185 cm ūgio žaidėjas pataikydavo ir iš toliau, ir įspūdingai pelnydavo taškus iš po krepšio. Daugiausia jo dėka KU pavyko pranašumą padidinti iki 57:44 po dviejų kėlinių. Trečiajame varžybų ketvirtyje, vos šeimininkų komandai priartėjus, taikliais šūviais atsakydavo klaipėdiečiai Julius Žurna arba Andrius Senkus. Paskutinę šio kėlinio sekundę taikliai iš trijų taškų zonos atakavo tas pats J. Žurna, taip užtvirtindamas pranašumą - 84:68.

Paskutiniame rungtynių kėlinyje VPU gretose atsigavo Justas Kaziliūnas, iki tol buvęs šešėlyje. Tačiau jo vieno pastangų komandai neužteko. Likus žaisti 2 minutės VPU žaidėjui buvo skirta nesportinę pražanga, o KU sugebėjo per vieną ataką pelnyti 4 taškus ir rungtynių baigtis tapo aiški. 111:103 pirmą savo pergalę iškovojo svečiai iš Klaipėdos.

Nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė Julius Žurna – 33 (10 atkovotų kamuolių), Mindaugas Valaitis (4 rezultatyvūs perdavimai) ir Rolandas Žilevičius pridėjo po 18 taškų. Pralaimėjusioje komandoje rezultatyviausiai žaidė Justas Kaziliūnas, kuris surinko 23 taškus, Rolandas Vaičius pelnė 16 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. VPU „centras“ Tadas Šablinskas atkovojo 9 kamuolius, tačiau pelnė tik penkis taškus.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda 73:66 nugalėjo Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkus ir iškovojo pirmąją pergalę studentų lygoje, tuo tarpu teisininkų universitetas tapo absoliučiu turnyrinės lentelės autsaideriu, neturinčiu nė vienos pergalės.

Jau pati rungtynių pradžia nieko gero nežadėjo MRU komandai – 9:0 į priekį išsiveržė VGTU. Tik septintąją pirmo kėlinio minutę pirmuosius taškus MRU komandai tritaškiu pelnė Paulius Maciulevičius. Vyko gana padrikas nerezultatyvus žaidimas, komandos darė daug klaidų – po pirmojo kėlinio VGTU pirmavo 14:7.

„Technikai“ solidžią persvarą išlakė ir kituose dviejuose kėliniuose - po trijų kėlinių VGTU pirmavo 60:42. Tačiau paskutiniame varžybų ketvirtyje MRU ekipa, vedama savo lyderių Henriko Šliogerio ir Dainius Kinderevičius pakilo į lemiamą šturmą. Likus žaisti 30 sekundžių VGTU komanda priekyje buvo jau tik 4 taškais, tačiau pro šalį skriejo Dainiaus Kinderevičiaus tritaškis, po to jis dar prarado kamuolį ir tuo pasinaudojusi VGTU komanda įtvirtino savo pergalę.

Daugiausiai taškų nugalėtojams surinko Vytautas Šarakauskas – 24 (18 atkovotų kamuolių) ir Tomas Lenkimas – 18 (5 tritaškiai, 6 klaidos). MRU komandos gretose rezultatyvumu išsiskyrė 17 taškų pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs Henrikas Šliogeris bei 14 taškų surinkęs Dainius Kinderevičius.