Sėkmingai FIBA Europos taurės trečiasis turas susiklostė vieninteliam Lietuvos klubui „Šiauliams“. Tuo tarpu kitoms ekipoms, kurių gretose rungtyniauja lietuviai, sekėsi skirtingai.

A grupė

Antrąją pergalę trečiose A grupės rungtynėse šventė Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina). Ji savo aikštėje 89:60 (19:18, 17:15, 27:16, 26:11) sutriuškino Šolė „Basket“ (Prancūzija) krepšininkus.

Nugalėtojams 8 taškus (0/2 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 2/3 baudų) pelnė Arnas Kazlauskas. Per 36 minutes jis taip pat atkovojo 5 kamuolius.

Be pralaimėjimų turnyre žygiuoja praėjusių metų šio turnyro laimėtojai Sankt Peterburgo „Dinamo“ (Rusija) krepšininkai. Prieš juos namuose neatsilaikė Bukarešto „CSU Asesoft“ (Rumunija) žaidėjai – 54:66.

B grupė

Dviejų lietuvių Luveno „Groot“ (Belgija) ekipa patyrė antrąją nesėkmę per trejas rungtynes. Belgrai svečiuose 66:92 (20:24, 18:30, 16:19, 12:19) pralaimėjo Las Palmo „Gran Canaria“ (Ispanija) krepšininkais, kurie nė karto nėra suklupę.

Aikštėje 27 minutes praleidęs Steponas Babrauskas pelnė 13 taškų (6/9 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 1/1 baudos). Jis taip pat atkovojo 6 kamuolius, kartą jį perėmė, bet 2 sykius suklydo.

Antanas Vilčinskas įmetė 7 taškus (3/7 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 1/2 baudų). Per 30 minučių puolėjas sugriebė 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau 4 sykius suklydo.

Kitame pogrupio mače Kelno „Rhein Energie“ (Vokietija) namie 74:49 įveikė „Zadar“ (Kroatija) komanda.

C grupė

Kaip jau rašėme, „Šiauliai“ iškovojo antrąją pergalę, įveikę Kantu „Vertical Vision“ krepšininkus.

Tuo tarpu per kitą grupės susitikimą Nansi SLUC (Prancūzija) 91:94 turėjo pripažinti Heno Monso „Dexia“ (Belgija) klubą.

Po belgų pergalės „Šiauliai“ tapo pogrupio lyderiais. Dvi pergales turi ir „Dexia“ klubas, tačiau jis pirmajame rate nusileido Lietuvos komandai.

D grupė

Nymburko ČEZ (Čekija) ekipa, kuriai atstovauja Gintaras Einikis, trečiojo turo rungtynes trečiadienį (11.09) žais su Gmundeno „Allianz Swans“ (Austrija) klubu.

Tuo tarpu Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 79:83 nusileido Nacharijos „Ironi Iscar“ ekipai.

E grupė

Abu E pogrupio trečiojo turo susitikimai bus žaidžiami trečiadienį (11.09). Salonikų PAOK (Graikija) priims Talino „Kalev“ (Estija), o Limasolio AEL (Kipras) savo aikštėje kovos su Stambulo „Fenerbache“ (Turkija).

F grupė

Be suklupimų Europos taurėje žengia ir Atėnų „Maroussi“ (Graikija) krepšininkai, savo aikštėje 65:53 įveikę Groningeno „Capitals“ (Olandija) ekipą.

Kitose grupės rungtynėse Vroclavo „Idea Šlask“ (Lenkija) savo aikštėje neatsilaikė prieš Tel Avivo „Hapoel“ (Izraelis) ir pralaimėjo 55:70.

G grupė

Pirmąją pergalę po dviejų nesėkmių iš eilės Europos taurėje iškovojo Rygos „Barons“ (Latvija) klubas. Jis savo aikštėje 87:70 (28:13, 12:22, 38:10, 9:25) nugalėjo Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) ekipą.

Visi keturi kėliniai buvo visiškai skirtingi. Visgi lemiama atkarpa buvo trečioji, kai trečiąjį ketvirtį 28 taškų skirtumu laimėję šeimininkai įgijo 33 taškų pranašumą.

Nugalėtojams 17 taškų (3/6 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 2/4 baudų) pelnė Žydrūnas Urbonas. Jis per 24 minutes atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, bet 2 sykius suklydo.

Giedrius Gustas per 32 minutes surinko 15 taškų (5/10 tritaškių, 1/3 tritaškių, 2/2 baudų). Gynėjas dar atkovojo vieną kamuolį ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Buvęs žalgirietis Ainaras Bagatskis, einantis „Barons“ vyr. trenerio pareigas, buvo rezultatyviausias, surinkęs 20 taškų (6/8 tritaškių). Jis per 20 minučių dar atkovojo 7 kamuolius.

Be pralaimėjimų G grupėje žengia Rostovo „Lokomotiv“ (Rusija) klubas, kuris namie 68:59 nugalėjo Kijevo „Kyiv“ (Ukraina) krepšininkus.

H grupė

Du lietuvius savo gretose turintis Gravlino-Diunkerko „Maritime“ (Prancūzija) klubas 61:84 (11:21, 17:22, 19:16, 14:25) nusileido Badalonos „Joventut“ (Ispanija) komandai.

Sėkmingas abiejų lietuvių žaidimas Diunkerko ekipai nepadėjo iškovoti pirmosios pergalės. Dainius Adomaitis per 32 minutes pelnė 12 taškų (4/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 2 sykius suklydo ir 3 – prasižengė.

Saulius Kuzminskas per 30 minučių įmetė 9 taškus (2/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 5/10 baudų), atkovojo 5 (daugiausiai komandoje), perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, tačiau kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Kitos pogrupio rungtynės, kuriose Galil Elijono „Hapoel“ (Izraelis) namuose susitiks su Maskvos srities „Dinamo“ (Rusija), vyks trečiadienį (11.09).