Milžinas jaukinasi krepšinio kamuolį

2010-04-30 10:09
Mindaugas Augustis, „Kauno diena“

Vilniaus treneriai negalėjo patikėti savo akimis, kai Kaune atrado 217 cm ūgio bokštą Ovidijų Galdiką, sporto halės pašonėje besivertusį padieniais darbais, rašo „Kauno diena“.

Galingas debiutas

Aukščiausius Regionų krepšinio lygos (RKL) vidurio puolėjus jis pranoksta puse galvos, o krepšio lanką, iškeltą į daugiau nei trijų metrų aukštį, pasiekia lengvai stryktelėjęs nuo žemės.

Ovidijus Galdikas
Ovidijus Galdikas
217 cm ūgio Ovidijus Galdikas – sunkiai įmenama mįslė RKL rungtyniaujantiems varžovams. Lygiai pusę iš 24 savo mačų pirmenybėse Galdikas baigė dviejose statistikos grafose (pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių) fiksuodamas dviženklius rodiklius. Ir tai – per pirmąjį visavertį krepšinio sezoną karjeroje.

Tačiau Vilniaus „KM–Magnus“ ekipos treneriui Gintautui Reginai RKL – trečio šalies krepšinio ešalono – statistika rūpi mažiausiai. „Pažiūrėsime, kaip jis atrodys Lietuvos krepšinio lygoje. Vieną dieną jis ten tikrai žais“, – žiūrėdamas, kaip auklėtinis mechaniškai kartoja vieną metimą iš vidutinio nuotolio po kito, tarstelėjo krepšinio specialistas.

Dar neseniai Regina atsisveikino su Lietuvos krepšinio viltimi vadinamu Jonu Valančiūnu – NBA skautų akylai sekamu 210 cm ūgio talentu, į profesionalų krepšinį pasukusiu iš Reginos treniruočių. Dabar Vilniaus krepšinio mokyklos treneris puoselėja viltis šalies krepšinio rinkai pateikti naują produktą.

Vis dėlto Galdiką ir Valančiūną kol kas sieja tik bendras krepšinio idealas – ilgarankis Orlando „Magic“ gynybos specialistas Dwightas Howardas. Dviejų Dievo apdovanotų aukštaūgių karjera ant medinio parketo vijosi absoliučiai skirtingomis trajektorijomis.

Svajonė – žaisti krepšinį

Septyniolikmetis Valančiūnas jau dabar rungtyniauja Lietuvos čempionų Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandoje ir gali pasigirti tarptautiniu pripažinimu. Galdikui – 21 metai, o žaisti krepšinį jis pradėjo tik šį sezoną. Kol bendraamžiai krepšininkai palaipsniui kilo per šalies jaunimo rinktinių pakopas, įspūdingų fizinių duomenų kauniečiui teko pamiršti oranžinį kamuolį ir verstis tuo, kas pakliuvo.

„Mėgstu pažiūrėti NBA varžybas. Ten krepšinis įdomesnis, žaidėjai – atletiškesni. Jeigu atrodyčiau taip, kaip Howardas, tikrai ten neprapulčiau“, – trumpam nuo realybės atitrūksta Galdikas.

Tačiau surimtėjęs žaidėjas yra gerokai kuklesnis: „Aš tik svajoju būti geras krepšininkas ir neužsiimti jokia kita veikla. Dabartiniame lygyje jaučiuosi pakankamai gerai, tačiau dirbti dar reikia be galo daug. Kas bus toliau – net neįsivaizduoju.“

„Žalgiris“ pražiūrėjo

Pirmą kartą kamuolį į rankas Galdikas paėmė vaikystėje gimtajame Kaune. „Net neprisimenu, kada tai buvo. Kurį laiką lankiau treniruotes, bet tuomet lūžo ranka, ir mama nebeleido žaisti krepšinio“, – pasakojo anksti išstypęs vaikinas, stotą paveldėjęs iš tėvų – 205 cm ūgio tėčio ir 186 cm mamos.

Už bendraamžius gerokai aukštesnis jaunuolis negalėjo nepatraukti krepšiniu gyvenančio miesto trenerių dėmesio. Septyniolikmetį Ovidijų pakvietė „Žalgiris“. Tačiau iki 213 cm išaugęs O.Galdikas iš pradžių nebuvo fiziškai pasirengęs rimtam krepšiniui. Vaikinas buvo patikėtas „pratimų profesoriui“ – tuomečiam „Žalgirio“ fizinio rengimo treneriui Aleksandrui Kosauskui.

Vienas kvalifikuočiausių Lietuvos specialistų su aukštaūgiu plušo metus. Tačiau tada, kai įtemptas darbas ėmė duoti vaisių, Kosauskas paliko Kauną ir išvažiavo dirbti į Lenkiją.

2006 m. rudenį Galdikas buvo įtrauktas į „Žalgirio“ dublerių komandos paraišką Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėms. Bet savo vietos ekipoje vidurio puolėjas nesurado. „Sužaidžiau gal porą minučių per sezoną“, – prisiminė Galdikas.

Sunki karjeros pradžia sutapo su pabaiga. Jaunojo žaidėjo šeimą prispaudė finansinis nepriteklius, ir Galdikas, nesulaukęs ankstyvos sėkmės krepšinio aikštėje, nusprendė mesti užsiėmimą, kuriam rodėsi sutvertas.

„Pinigų aš beveik negaudavau, tik nemokamą maitinimą. „Žalgirio“ dublerių komanda lyg ir norėjo mane pasilikti, bet nepasiūlė tokio finansinio sprendimo, kad man nereikėtų uždarbiauti. O šeimai buvo sunku. Turėjau palikti krepšinį ir ieškotis darbo“, – nelengvą pasirinkimą aiškino Ovidijus.

Surado gatvėje

Dvejus metus Galdikas krimto rupią juodadarbio duoną. „Dirbau automobilių servise, kelininkų įmonėje. Dirbau įvairius darbus, kaip ir visi žmonės“, – nenoriai apie prabėgusį gyvenimo etapą kalbėjo krepšininkas.

Kai dulkės ant trumpos sportinės karjeros prisiminimų buvo jau susigulėjusios, jas nušlavė beldimas į duris. Prie Galdiko namų slenksčio stovėjo krepšinio agentas Šarūnas Broga.

„Dažnai važiuojame į varžybas, bendraujame su Kauno treneriais. Vienas jų prasitarė, kad po Kauną vaikšto niekur nežaidžiantis bokštas. Pradėjome domėtis situacija, kas jis toks, koks iš tiesų jo ūgis. Dažnai dėl ūgio perdedama, bet šis atvejis buvo kitoks“, – pasakojo Regina, 2008 m. susidomėjęs kalbomis apie 217 cm ūgio milžiną iš laikinosios sostinės.

Galdikas buvo pakviestas atvykti į krepšinio stovyklą Trakuose. „Gavęs tokį pasiūlymą nedvejojau. Man krepšinis visada patiko, tik nebuvo sąlygų jį žaisti. Turėjau viską pradėti nuo nulio – prakaito tai kainavo labai daug“, – prisiminė Ovidijus.

Jaučia klubų susidomėjimą

2008 m. sportinę aprangą vėl užsivilkusį Galdiką Reginos bendražygis Klemensas Patiejūnas išsivežė į Prancūziją. Jaunas aukštaūgis ir patyręs gynėjas kartu eidavo į prancūzų antrosios lygos klubo, kuriam tuo metu atstovavo Patiejūnas, treniruotes, nors Galdikas komandoje ir nerungtyniavo.

Po keturių mėnesių Ovidijus grįžo į Lietuvą ir toliau treniravosi su Regina Vilniuje. „Krepšinio jis buvo matęs tik minimaliai. Ir taisyklių, ir pačios krepšinio abėcėlės aspektais jis buvo visiškai nepatyręs. Netgi Ovidijaus kūnas nebuvo paruoštas žaisti – buvo akivaizdu, kad po Kosausko su juo niekas nedirbo. Viską reikėjo pradėti iš naujo. Bet per tuos pusantrų metų nuveikėme nemažai. Jis dirbo labai sąžiningai ir kruopščiai, dėl motyvacijos niekada nekildavo jokių problemų. Dirbti su tokiu žaidėju yra vienas malonumas“, – sakė treneris.

Regina neabejojo, kad kitą sezoną Galdikas bus pasirengęs pradėti aukštesnio lygio nei RKL varžybose. Krepšinio specialistas tvirtino pastebintis klubų susidomėjimą savo auklėtiniu ir svarstė, kokia NKL komanda būtų tinkamiausia sėkmingai tęsti vidurio puolėjo karjerą, mat belstis į LKL, trenerio žodžiais, Galdikui dar per anksti.

„Jis yra neeilinių duomenų žaidėjas. Tokių krepšininkų Lietuvoje nėra daug, todėl nesinorėtų, kad jis pasimestų. Daug dirbame ieškodami variantų, kad į klubą pakviestam Galdikui nereikėtų sėdėti ant suolo. Jis ir taip vėlai pradėjo karjerą, todėl dabar svarbi kiekviena minutė aikštėje. Psichologiškai sulaužyti jį nėra taip paprasta, nes jam jau ne septyniolika, gyvenime jis matęs ir šilto, ir šalto. Bet trindamas atsarginių suolelį jis tiesiog netobulėtų“, – samprotavo Regina.

Į kurią pusę linksta pačio Galdiko širdis? Nors krepšininkas vilki vienuoliktu – legendinio „Žalgirio“ puolėjo Arvydo Sabonio – numeriu pažymėtus marškinėlius, Galdikas tikino vienodai vertinantis tiek žalgiriečių, tiek „Lietuvos ryto“ komandas: „Man jokio skirtumo nėra. Kur bus gerai, ten ir eisiu. Labiausiai aš noriu žaisti krepšinį.“


Rodyti komentarus
1 2 3  »
2010-05-01 16:06
Anonimas
topsporte akropoly kasdien sedi ant shunu su draugeliu iki bambos,zhostkai atrodo :D
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2010-05-01 16:03
atomic boy
teko su juo susidurti aiksteleje, gal pasikartos E.Zukausko variantas-jis irgi pradejo zaisti krepsini velai-bet dasikapste iki Lietuvos rinktines....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-01 15:56
to jonceblemba
debile lietuviskom raidem parasyta kad zmogus aukojo savo svajone kad seimai padetu ir ejo dirbt kad uzdirbtu pinigu and duonos, kas dar tau neaisku SNARGLIAU ?
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2010-05-01 15:37
fr
normalu nebent kauno standartais :) taip gali buti tik andriaus uso ir jono furmanaviciaus mieste, kuris paskutiniu metu yra vadinamas pedofilu irstva :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-01 13:45
********
o ryta ji, vistiek ten ner kam zaist

o jei pavyks jum paimt tai gal bent 1 normalu zaideja turesit
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
2010-05-01 12:58
A.Jomantas.
Sekmes krepsinio aiksteleje.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-01 11:13
maciau per final4 BBL Siemens'e sita medeli :) Nu as jau gan nezemas - 194cm, bet salia sito jaunuolio kaip nykstukas pasijutau...
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2010-05-01 11:11
buti 217cm ugio lietuviu ir nelosti krepsinio tai butu kaip nuodeme, nesuprantu as kaip jis nezaide uz nieka pries tai, pagal mane pats bb padejes nesistenge.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2010-05-01 08:31
Cure Jei pati norėjo, tai ką, lauksi dabar kol sukaks aštuoniolika?
Turbut tau 16 metu... Pagal tavo logika gaunasi, kad jis "padejo" mergaitei igyvendinti jos troskima, tik nepamaste apie pasekmes. Protingas vyrukas zinos kur ir kada galima kist savo gala. Tai taves kokia 15 mergaiciuke paprasytu tai tu irgi mastytum "Jei pati norėjo, tai ką, lauksi dabar kol sukaks aštuoniolika". Gal reik turet proto ir atsakomybes jausmo. Nekaltinu nei vieno is ju: tieisog reik galvot ka daro ir kokios bus pasekmes.

Sitas straipsnis tai tikras piaras: sutinku, kad fiziniai duomenys ispudingi. Taip pat aisku kad klubai irgi neakli... Ir jei bus vertas pasiulys jam kontrakta. Del pacio zaidejo smagu, kad nepaluzo gyvenime kai buvo sunku. Uz tai jam pagarba.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2010-04-30 23:36
Astai kad manau jis dirbo ne del sunkios finansines tevu padeties o del to kad 14metei vaika uzstate :D ir apsizenijo reikejo islaikyt :) va straipsniukas:http://gatve.delfi.lt/news/veidai/articl...


beja paziurejau i straipsnio data 2008 balandzio 2d.Kazin,kaip ju istorija toliau susikloste,jau praejo 2 metai nuo straipsnio pasirodymo
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-04-30 21:23
visiems
Buvo silpnas ,,raspisdiajus,, su Zalgirio treningu....
Įvertinimas:
-4
(vertina tik prisijungę)
2010-04-30 20:09
abc
situo dalyku ir mane nuvilia musu krepsinio mokykla, atseit turi ugi tai ir krepsninkas bus, tevai moka bapkes uz mokykla tada irgi krepsininkas bus.. Kai pasiziuri i dazna aukstesni zaidejai net juokinga, zaidimas paremtas vien ugiu, o kad drapokas didziausias, vos gaudos situacijose, kamuolio nesugrabalioja tai nesvarbu, net sunku suprasti ko tose mokyklose moko.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2010-04-30 20:08
CureExspertAstai kad manau jis dirbo ne del sunkios finansines tevu padeties o del to kad 14metei vaika uzstate :D ir apsizenijo reikejo islaikyt :) va straipsniukas:http://gatve.delfi.lt/news/veidai/articl... as straipsni.Ir juokas ima ir graudu,kaip mergina-vaikas samprotauja.O musu krepsininkas ir gi geras lenda prie vaiko....graudu ir tevai ir geri pauksteliai matosi...siule aborta.Bet merginai dar reiketu pasimokyti,gal igautu protoNe visi vaikai, kaip vaikai atrodo. Jei pati norėjo, tai ką, lauksi dabar kol sukaks aštuoniolika?Nepyk, bet manau, kad dar meilės srityje esi visiškai nepatyręs. Bandai mąstyti kaip suaugęs žmogus, tačiau dar nelabai išeina...No offense. :)


Na tikrai ant vaiko jau lipti nereikia,nors ir ji ir kaip noretu.Ne zveriukai esam
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2010-04-30 20:06
CureExspertAstai kad manau jis dirbo ne del sunkios finansines tevu padeties o del to kad 14metei vaika uzstate :D ir apsizenijo reikejo islaikyt :) va straipsniukas:http://gatve.delfi.lt/news/veidai/articl... as straipsni.Ir juokas ima ir graudu,kaip mergina-vaikas samprotauja.O musu krepsininkas ir gi geras lenda prie vaiko....graudu ir tevai ir geri pauksteliai matosi...siule aborta.Bet merginai dar reiketu pasimokyti,gal igautu protoNe visi vaikai, kaip vaikai atrodo. Jei pati norėjo, tai ką, lauksi dabar kol sukaks aštuoniolika?Nepyk, bet manau, kad dar meilės srityje esi visiškai nepatyręs. Bandai mąstyti kaip suaugęs žmogus, tačiau dar nelabai išeina...No offense. :)


Tu sakai,tu zinai,bet as tarpkitko tau pasakysiu auginu 2 mazus vaikus,o kaip tikriausiai zinai be meiles nebuna ir vaiku
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2010-04-30 20:06
fr
dar ir komentatoriai juokina :D desimtokai sexspertai, meiles reikalu zinovai :D Cure, svarbias skaitymo pamokas antroj klasei praleidai, matyt meiles reikalais uzsiiminejai, paprasyk kad tevai korepetitoriu nusamdytu, ismoksi skaityt, tada galesim padiskutuot, nes dabar graudu skaityt ta rasliava :) pasakiau kad ugis yra niekas, jis man irodineja kad ugis yra niekas. profesorius.

visiskai skirtingas musu poziuris :) man 11-metis yra vaikas, tau bendraamzis. tau su bendraamziais uzsiiminet lytiniais santykiais normalu, nes tu tai darai jau nuo darzelio. beje tas straipsnis tau labai naudingas, vaizduoja tavo busima degrado gyvenima :)
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2010-04-30 19:43
EvD
Jo paną tai išvis kažkokia keista 7kl isilavinimas pas jį 8kl isilavinimas nu nu :D
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2010-04-30 19:28
ExspertAstai kad manau jis dirbo ne del sunkios finansines tevu padeties o del to kad 14metei vaika uzstate :D ir apsizenijo reikejo islaikyt :) va straipsniukas:http://gatve.delfi.lt/news/veidai/articl... as straipsni.Ir juokas ima ir graudu,kaip mergina-vaikas samprotauja.O musu krepsininkas ir gi geras lenda prie vaiko....graudu ir tevai ir geri pauksteliai matosi...siule aborta.Bet merginai dar reiketu pasimokyti,gal igautu proto


Ne visi vaikai, kaip vaikai atrodo. Jei pati norėjo, tai ką, lauksi dabar kol sukaks aštuoniolika?

Nepyk, bet manau, kad dar meilės srityje esi visiškai nepatyręs. Bandai mąstyti kaip suaugęs žmogus, tačiau dar nelabai išeina...

No offense. :)
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2010-04-30 19:26
fr, mokslinčiau tu. Pirmiausia ką nors įsimylėk, taip stipriai, o tada jau bandyk moralizuoti.

Antra, pabandyk įsivaizuoti, kad esi 217 cm. Manai to pakaks? Kai pradės tave stumdyti visi, o tu negalėsi apibėgti kitų ir nemokėsi atsidurti laisvas po krepšiu, tada gal pamatysi, kad krepšinis nėra vien ūgis. Tai - dar supratimas, aikštės matymas, ir žaidimo skaitymas.

Pagaliau, pabandyk mėtyti iš vidutinių taip kaip Ovidijus, o jau tada apie spermas ir kitus dalykus galėsim ramiai padiskutuoti. ;)
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2010-04-30 19:23
Astai kad manau jis dirbo ne del sunkios finansines tevu padeties o del to kad 14metei vaika uzstate :D ir apsizenijo reikejo islaikyt :) va straipsniukas:http://gatve.delfi.lt/news/veidai/articl...


Paskaiciau as straipsni.Ir juokas ima ir graudu,kaip mergina-vaikas samprotauja.O musu krepsininkas ir gi geras lenda prie vaiko....graudu ir tevai ir geri pauksteliai matosi...siule aborta.Bet merginai dar reiketu pasimokyti,gal igautu proto
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2010-04-30 19:23
Garny, priemonės prasmė elementari - valios ugdymas. Jei pradės m**čioti, kad tenka lietuje rengtis, kas bus kai normaliam klube treneris pradės tave vadinti mergaite ar kitaip bandyti tave užvedinėti? Ogi tu pradėsi verkti ir sakyti, kad reikia palaikymo.

Aš nesu treneris, bet su krepšinio komandos valdymu susidūręs, tad mačiau visko kovotojų, verksių ir kitokio plauko asmenybių. Išvada viena, jei nesi tvirtas - žaisk mėgėjų lygyje, jei nori kažką pasiekti - eisi link to bet kokiomis priemonėmis.

Juolab, Regina už nieką tikrai nedaro nesąmonių. Jei veja lauk, vadinasi krepšinio aikštelėje dėl vienokių ar kitokių priežaščių nieko nedarė.

O kaip tokiems piemenukams kitaip parodysi, kad sporte reikia arba dirbti arba eiti lauk?
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 55

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas