Balandžio 3 dieną, sekmadienį prasideda lemiamas ir įdomiausias LSKL varžybų etapas – lietuviškoji „balandžio beprotybė“. Aštuonios stipriausios studentų rinktinės iki dviejų pergalių susitiks ketvirtfinalio kovose. Pateikiame komandų galimybių prasibrauti į pusfinalį vertinimus.

Kauno technologijos universitetas (1v.) – Vilniaus universitetas (8v.)

Reguliariojo sezono nugalėtojo vardą užsitikrinusi KTU komanda savo aikštėje egzaminuos aštuntoje pozicijoje likusius Vilniaus universiteto studentus. Po lyderio Pauliaus Počiuipos išėjimo į „Nevėžį“ daug kas šiame sezone laidojo KTU komandą ir nevertino jos kaip rimtos pretendentės į apdovanojimus.

Tačiau kauniečiai šiemet žaidžia darnų komandinį žaidimą ir puikiai išnaudoja kiekvieno krepšininko gerąsias savybes. Stabiliai ir patikimai rungtyniauja KTU centro puolėjas Airidas Nutautas, retai aikštę paliekantis be 20 taškų. Bet kuriuo momentu taikliais tolimais metimais gali prabilti Martynas Motiejaitis. Daug nemalonumų reguliariajame sezone priešininkams pridarydavo Aurimas Andrijauskas, bet kada gali pratrūkti ir universalusis LSKL „Oro karalius 2005“ Darius Kalnutis.

Nereiktų pamiršti ir įžaidėjų Martyno Dabulio ir Lauryno Pečiukaičio. Patyręs komandos kapitonas M.Dabulis suteikia komandos žaidimui patikimumo, o Pasaulio jaunių vicečempionas L.Pečiukaitis dar neparodė visko, ką moka, nes ne kiekvienose varžybose galėdavo padėti savo universiteto komandai.

Atrodytų, kad Vilniaus universiteto komandai nėra jokių šansų jau ketvirtfinalyje sustabdyti galingai rungtyniaujančių technologijos studentų. Tačiau vilniečiai šį sezoną namie kartą jau sugebėjo įveikti KTU komandą. Sostinės atstovams trūksta jėgos po krepšiais, tačiau jie turi puikių snaiperių, kurie atsiradus menkiausiai progai gali tiesiog subombarduoti varžovus tritaškiais.

VU tai įrodė rungtynėse su pajėgia Klaipėdos universiteto komanda, kada pataikė net 23 tritaškius ir sutriuškino svečius iš pajūrio net 118:85. Tad jei varžybų favoritai leis įsišaudyti vilniečių tolimajai artilerijai, šios dvikovos nugalėtojas gali būti visai neaiškus. Pavojingiausi VU snaiperiai - Robertas Bitinas ir Alanas Dzeranovas. Svarbų vaidmenį šioje komandoje atlieka ir kovingasis ekipos kapitonas Benas Steponėnas bei Arnas Naruševičius.

Išvada: Legendinio Henriko Giedraičio vadovaujami KTU krepšininkai turi puikius šansus iškopti į pusfinalį, jei tik jiems pavyks sustabdyti pavojinguosius VU snaiperius.

Tarpusavio dvikovos: KTU laimėjo 89:66, VU - 73:75.

Vertinimas (tikimybė patekti į pusfinalį): KTU - 80 proc., VU - 20 proc.

Vytauto Didžiojo universitetas (2v.) – Vilniaus pedagoginis universitetas (7v.)

Prieš prasidedant šiam LSKL sezonui niekas negalėjo įsivaizduoti, kad praeito sezono trečios vietos laimėtojai VPU krepšininkai, atkrintamąsias varžybas pradės būdami tik septintoje pozicijoje. Tam įtakos, be abejo, turėjo ir išaugusi konkurencija studentų lygoje.

Neabejotinas lyderis pedagogikos studentų komandoje yra Gytis Sirutavičius. Universalus 195 cm ūgio žaidėjas kelia daugiausia problemų varžovams. Be G.Sirutavičiaus, lyderio vaidmens gali imtis iš NCAA sugrįžęs Tadas Stanaitis ir dar 2-3 žaidėjai. Svarbi VPU komandos jėga baudos aikštelėje – 210 cm ūgio „centras“ Tadas Šablinskas. Šis aukštaūgis nepasižymi gera koordinacija ir turtingu puolimo veiksmų arsenalu, tačiau bus labai svarbus ginantis ir kovojant dėl kamuolių, nes VPU komanda daugiau tokių aukštų žmonių neturi.

Būtent priekinė linija yra VDU komandos stiprioji pusė. Tai - aukščiausia LSKL ekipa (ūgio vidurkis 196,5 cm). Vien ko vertas VDU aukštaūgių tandemas Darius Šilinskis (216 cm) ir Paulius Jankūnas (205 cm). VPU ekipos stovyklą turėtų į neviltį varyti žinia, kad šiuos krepšininkus bet kada gali pakeisti Regimantas Ostreika (200 cm) ir „centras“ Vytautas Narbutas (215 cm).

Nors VDU priekinė linija išsiskiria, sunku šioje komandoje surasti silpną vietą. Gynėjų grandyje puikiai rungtyniauja Arūnas Krivonis ir sunkią traumą išsigydęs įžaidėjas Paulius Motiejūnas, kuris neseniai varžybose su KU pasiekė trigubą dublį. Čia gali pritrūkti tik vis dar traumą besigydančio Edvino Žukausko indėlio. Kad VDU komanda yra puikiai subalansuota, rodo ir tai, jog gruodžio mėnesį, kada dėl traumų ir kitų aplinkybių komandai negalėdavo padėti net penki pagrindiniai žaidėjai, VDU vis tiek įveikė daugelį savo varžovų.

Išvada: Turėdami galingiausią priekinę liniją ir ilgiausią atsarginių žaidėjų suolelį Studentų lygoje, triskart LSKL čempionai turėtų nesunkiai susitvarkyti su vilniečiais, nebent šie atrastų papildomų rezervų ir sugebėtų gerokai nustebinti savo priešininkus.

Tarpusavio dvikovos: abu kartus laimėjo VDU – 81:63 ir 80:70 .

Vertinimas: VDU - 85 proc., VPU - 15 proc. 

Šiaulių universitetas (3v.) – Lietuvos žemės ūkio universitetas (6v.)

Niekas dar nepamiršo fantastiško Šiaulių studentų skrydžio praeitame sezone iš šeštosios turnyrinės lentelės vietos į LSKL finalą, kur tik po įtemptos ir permainingos penkių varžybų serijos jie nusileido VDU krepšininkams. Tada ŠU reguliariajame sezone žaidė vidutiniškai, tačiau atkrintamosiose varžybose be didelio vargo vieną po kitos šlavė sau nuo kelio favoritais laikytus varžovus.

Šį sezoną komandos sudėtis gerokai pasikeitusi, tačiau išliko treneris Dainius Bertulis ir kovinga komandos dvasia. Ekipą papildė du perspektyvūs naujokai Modestas Šidlauskas ir Povilas Stasiulionis, kurie iškart tapo komandos lyderiais. Šiemet šiauliečiams geriau sekėsi reguliariajame sezone - užimta trečioji vieta. O pergalė paskutinėse varžybose prieš lygos lyderius KTU krepšininkus nuskambėjo kaip perspėjimas būsimiems varžovams ketvirtfinalyje.

LŽŪU komanda iki šiol nežaidė taip kaip tikėjosi universiteto valdžia ir sirgaliai Pasipildžius dviem pajėgiais žaidėjais - Edvardu Vetrenka ir Mariumi Vansavičiumi - LŽŪU komandai buvo prognozuojama vieta pirmame ketvertuke. Galingai pradėjusi sezoną vėliau LŽŪU komanda ėmė „buksuoti“ ir nepateko tarp penkių pajėgiausių komandų po pirmojo etapo.

Neabejotina, kad „žemkės“ atstovai atkrintamosiose varžybose norės įrodyti, kad yra verti kur kas aukštesnės vietos, nei šeštoji. Kovingieji šiauliečiai, be abejo, nenorės nusileisti, todėl ši ketvirtfinalio pora yra bene labiausiai intriguojanti.

Šiaulių komanda ir puola, ir ginasi vidutiniškai (atitinkamai 5 ir 4 vietos lygoje). Tuo tarpu LŽŪU puolimo niekas negali pranokti – ši komanda pelnė vidutiniškai 87,31 taško per varžybas, tačiau gynyboje Kauno rajono atstovams dar reiktų gerokai pasistengti – į savo krepšį jie praleido vidutiniškai net po 87,09 taško. Gintis prasčiau sekėsi tik LSKL autsaideriams VGTU krepšininkams.

Išvada: Šių komandų žaidimas didžiąja dalimi priklausys nuo to, kaip rungtyniaus lyderių tandemai, mat jų indėlis abiem šioms ekipoms yra labai svarbus. Jei LŽŪU krepšininkai nesusitvarkys savo kiaurą rėtį primenančios gynybos, apie pusfinalį jie gali tik pasvajoti.

Tarpusavio dvikovos: abu kartus laimėjo ŠU – 90:89 ir 100:66.

Vertinimas: ŠU- 55 proc., LŽŪU - 45 proc.

Mykolo Romerio universitetas (4v.) – Klaipėdos universitetas (5v.)

Ne itin sėkmingai startavę, MRU krepšininkai vis tik sugebėjo patekti į stipriausiųjų penketuką ir užimti ketvirtą vietą. MRU komanda yra labai priklausoma nuo dviejų savo „importinių“ (žaidžiančių ir kitose lygose) lyderių – Renaldas Seibutis ir Gintaras Leonavičius yra rezultatyviausi LSKL krepšininkai (atitinkamai 1 ir 2 vietos). Dviese jie dažnai surenka daugiau kaip pusę komandos taškų. Šiai komandai gali skaudžiai atsiliepti patyrusio Gaudento Puškoriaus netektis (kovo mėnesį baigė studijas). Svarbus žmogus MRU komandoje yra „centras“ Mindaugas Badaras, kuris gali būti labai svarbi figūra kovoje prieš pajėgaus vidurio puolėjo neturinčią Klaipėdos universiteto ekipą.

Klaipėdiečiai šį sezoną gerokai sudrumstė vandenį LSKL. Kelis pastaruosius metus pajūrio studentų komanda likdavo devinta ir nepatekdavo į atkrintamąsias varžybas.

Šiemet uostamiesčio universitetas ėmėsi radikalių permainų. Komandą paliko senasis treneris, kurį pakeitė Genadijus Glikmanas ir Kęstutis Šimkus. Komanda susirado stiprius rėmėjus, ją papildė pajėgūs „Neptūno“ žaidėjai Mantas Ruikis ir Vaidotas Pridotkas. Permainų rezultatas akivaizdus: vietoj įprastos 9 pozicijos – vieta tarp penkių stipriausių LSKL komandų.

Svarbus klaipėdiečių ginklas – tritaškiai. KU krepšininkas Mantas Ruikis šiemet per vienerias varžybas pasiekė dvigubą rekordą – pelnė 46 taškus ir pataikė 8 tritaškius. Klaipėdos komandoje žaidžia ir LSKL „Snaiperis 2005“ Osvaldas Kurauskas.

Reiktų paminėti, kad patekę į penkiukę klaipėdiečiai laimėjo tik vienerias varžybas – vienu tašku namie prieš VDU. Tačiau šis rezultatas apgaulingas, mat antrajame etape daugumą varžybų klaipėdiečiai žaidė be trijų pagrindinių krepšininkų, suteikdami jiems daugiau poilsio prieš lemiamą varžybų atkarpą.

KU - antra tarp geriausiai atakuojančių LSKL komandų (įmetė vid. 83,75 tšk.), o MRU gynyba - trečia LSKL (praleido vid. 77,5 tšk.).

Išvada: Ir šių komandų dvikovoje lemiamą žodį tars „importiniai“ lyderiai. Klaipėdiečiai čia turi pranašumą, nes šioje komandoje yra daugiau lygiaverčių krepšininkų, tuo tarpu MRU komandoje visą krūvį „veža“ 4-5 žaidėjai. Kita vertus, MRU komanda turėtų būti geriau susižaidusi, nes KU ekipoje visą šį sezoną vyko nepaliaujama žaidėjų migracija ir lemiamose varžybose jiems gali pristigti tarpusavio supratimo.

Tarpusavio dvikovos: Tai vienintelė pora, kurioje žaidžia dvi stipriausiųjų penketo komandos. Dėl šios priežasties šios ekipos tarpusavyje jau žaidė keturis kartus: pirmajame etape 86:85 ir 95:91 laimėjo KU, tačiau antrajame abu kartus: 86:75 ir 72:60 pergales šventė MRU.

Vertinimas: MRU – 45 proc., KU – 55 proc.


Rodyti komentarus
2005-04-01 18:39
cia tai geras!
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas