Antrąją Eurolygos antrojo turo varžybų dieną staigmena buvo užfiksuota Pirėjuje. Ten vietos „Olympiakos“ ekipa 83:78 įveikė geriausią pastarųjų dviejų sezonų komandą – Tel Avivo „Maccabi“.

A grupė

Jau pranešėme, kad antrąją pergalę A grupėje iškovojo Kauno „Žalgirio“ klubas. Per kitas grupės rungtynes Trevizo „Benetton“ ekipa tik po pratęsimo 78:76 (22:16, 14:13, 16:26, 17:14, 9:7) įveikė Strasbūro IG komandą.

Praėjusiame ture vos dviem taškais nusileidę Atėnų AEK ekipai, Strasbūro žaidėjai dar kartą pasistengė paneigti jiems priklijuotą grupės autsaiderių etiketę. Iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos likus kelioms sekundėms ir esant lygiam rezultatui 69:69, Prancūzijos klubo puolėjas Johnas McCordas turėjo puikią progą persverti rezultatą, tačiau ja nepasinaudojo.

Lemiamą akimirką Anglijos pilietybę turinčio krepšininko ranka sudrebėjo ir jis prametė abu baudos metimus, galėjusius lemti pirmąjį „Benetton“ pralaimėjimą.

Per papildomas penkias minutes sėkmė lydėjo jau Italijos ekipos žaidėjus, kuriems pavyko iškovoti antrąją pergalę.

Šiame mače Trevizo ekipai negalėjo padėti Ramūnas Šiškauskas. Jis nerungtyniavo dėl nugaros skausmų.

„Benetton“: Marco Mordente 20, Drew Nicholasas 14, Nikolaos Zisis 12, Marcusas Goree 12 (7 atk. kam.), Matteo Soragna 11.

„SIG“: K'Zellas Wessonas 20 (12 atk. kam.), Ricardo Greeras 12, Johnas Mccordas 11, Crawfordas Palmeris 10, ... Aymericas Jeanneau 3 (11 rez. perd.).

•

Savo pranašumą prieš Eurolygos senbuvę pavyko įrodyti kitai turnyro naujokei – Bambergo GHP ekipai. Ji po atkaklios kovos 81:80 (26:20, 25:21, 15:20, 15:19) nugalėjo Liublianos „Union Olimpija“ krepšininkus.

Po pirmojo turo susitikimų daug kas stebėjosi, kaip garsių žaidėjų neturintis Vokietijos čempionų klubas sugebėjo įnirtingai priešintis Europos elitui priklausančiai „Benetton“ ekipai.

Ketvirtadienį (11.10) Bambergo krepšininkai nugalėjo „Olimpiją" ir iškvoję pirmąją pergalę tarsi pareiškė, kad taip baudžiami bus visi vokiečių neįvertinsiantys varžovai.

„GHP": Demondas Malletas 14, Derrickas Phelpsas 14, Spenceris Nelsonas 11 (12 atk. kam.), Uvis Helmanis 10, Robertas Garrettas 10.

„Union Olimpija“: Szymonas Szewczykas 21 (8 atk. kam.), Vasco Evtimovas 16 (11 atk. kam.), Yotamas Halperinas 14, Joško Poljakas 12.

B grupė

Pirmąją pergalę naujajame Eurolygos sezone Pirėjo „Olympiakos“ ekipa iškovojo ne prieš bet ką, o prieš geriausią pastarųjų sezonų komandą – „Maccabi“. Namie rungtyniavęs Jono Kazlausko treniruojamas graikų klubas žydus palaužė po atkaklios bei permainingos kovos – 83:78 (12:18, 27:17, 21:26, 23:17).

Po pirmojo ketvirčio priekyje buvo Izraelio krepšininkai, tačiau antrąjį kėlinuką dviženkliu skirtumu laimėję aikštelės šeimininkai išsiveržė į priekį. „Olympiakos“ komandai spurtuoti padėjo per antrąjį kėlinuką 7 taškus įmetęs Renaldas Seibutis.

Trečiojo kėlinuko pabaigoje žydams buvo pavykę pavyti ir aplenkti įsibėgėjusius graikus (54:50), tačiau po 4 iš eilės R.Seibučio taškų vėl buvo sugrąžinta pusiausvyra (54:54). Nors „Maccabi“ krepšininkams dar sykį pavyko įgyti 6 taškų persvarą (74:68), tai buvo paskutinis jų „pasispardymas“.

Po keturių iš eilės Sofoklio Schortsaničio taškų ir keturių iš eilės Tyuso Edney baudų metimų Pirėjo ekipa išsiveržė į priekį ir nebepaleido iniciatyvos iš rankų.

R.Seibutis nugalėtojams per 26 minutes pelnė 13 taškų (2/4 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, tačiau 4 sykius prasižengė ir nė karto nesuklydo. Tai buvo geriausios jaunojo lietuvio rungtynės vilkint „Olympiakos“ marškinėlius.

„Olympiakos“: Quincy Lewisas 21, Tyusas Edney 14, Sofoklis Schortsianitis 13, Renaldas Seibutis 13.

„Maccabi“: Willie Solomonas 19 (7 atk. kam.), Anthony Parkeris 11, Jamie Arnoldas 10.

Per kitas B grupės rungtynes pirmąją nesėkmę patyrė viena pagrindinių pretendenčių į finalinio ketverto varžybas – galingoji „Winterthur“ ekipa. Barselonos klubas išvykoje 63:66 (16:25, 11:8, 20:14, 16:19) nusileido Stambulo „Efes Pilsen“ komandai.

Sėkmingai pradėję rungtynes turkai jau po dešimties minučių buvo įgiję 9 taškų pranašumą, tačiau iki paskutiniojo ketvirčio jį iššvaistė. Vis dėlto sėkmė nuo aikštelės šeimininkų nenusisuko ir jie laimėjo antrąjį susitikimą.

„Per šias rungtynes ekipa patvirtino mano žodžius, jog rungtyniaudami taip, kaip žaidėme šiandien, šį sezoną nepasieksime nieko. Mačo pradžioje mums trūko energijos, o tai atsiliepė žaidimui ir lėmė pralaimėjimą“, – savo auklėtinius kritikavo vyriausiasis „Winterthur“ treneris Duško Ivanovičius.

„Efes Pilsen“: Henry Domercantas 23 (8 atk. kam.), Nikola Prkačinas 16.

„Winterthur“: Juanas Carlosas Navarro 18, Mikalis Kakiouzis 14, Gregoras Fučka 10.

C grupė

Antrąją pergalę C grupėje iškovojo Sienos „Montepaschi“ ekipa, 66:59 (15:14, 19:16, 13:11, 19:18) įveikusi Belgrado „Partizan“ klubą.  Per atkakliai vykusias rungtynes vieni pagrindinių Italijos klubo vedlių į pergalę vėl buvo lietuviai.

Šįkart sėkmingiau pasirodė Mindaugas Žukauskas. Per 27 minutes jis pelnė 6 taškus (1/2 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau po kartą suklydo ir prasižengė. Iš viso lietuvis surinko 14 naudingumo balų ir pagal šį rodiklį buvo trečias komandoje.

Rimantas Kaukėnas per 32 minutes nugalėtojams pelnė 11 taškų (1/4 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo 2, o perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau 3 kartus prasižengė ir 4 – suklydo.

„Montepaschi“: Duane'as Woodwardas 15, Vladimeras Boisa 11, Rimantas Kaukėnas 11.

„Partizan“: Dejanas Milojevičius 14 (10 atk. kam., 7 kld.), Kosta Perovičius 12.

Turnyrines grupių lenteles galite rasti paspaudę čia.

Kad Olimpija gavo, tai kazin ar cia jau koks netiketumas. Pastaruoju metu ji nuo visu pralosia. Gerai, kad Kazlauskas pasikviete Renalda. Duoda zaist. Turetu isaugt geras zaidejas. Sveikatos ir sekmes jam (ir, aisku, nepamirst Lietuvos :) ).