Naujieji Eurolygos čempionai – „Barcelona“ krepšininkai
Linas Kleiza tapo dar vienu rezultatyviausiu Eurolygos krepšininku, kurio komanda nesugebėjo iškovoti Eurolygos trofėjaus. Pirėjo „Olympiakos“ Paryžiaus „Bercy“ arenoje 68:86 (19:28, 17:19, 14:17, 18:22) neturėjo jokių vilčių prieš uraganišką žaidimą pademonstravusią „Barcelona“ komandą.

Katalonijos ekipa po septynerių metų pertraukos susigrąžino Eurolygos čempionės vardą, o naudingiausiu finalinio ketverto žaidėju tapo ispanų snaiperis Juanas Carlosas Navarro.

Viesulo greičiu finalą pradėjusi „Barcelona“ jau pirmajame kėlinyje prirėmė „Olympiakos“ ekipą prie sienos.

Lengvi taškai, tolimos Navarro tritaškės bombos, praleistas spurtas 4:14 ir įgytas 11 taškų (17:28) deficitas dar gerokai prieš didžiąją pertrauką privertė sunerimti Graikijos komandos strategą Panagiotį Giannakį bei ištikimiausius ekipos gerbėjus.

Pailsėję per didžiąją pertrauką graikai stojo į naują šturmą ir spurtavę 11:5 sumažino atsilikimą iki 5 taškų (47:52).

Tačiau tai buvo paskutinės kovingumo minutės, kurias pademonstravo Kleizos komandos draugai. Spragos gynyboje bei „dovanėlės“ puolime leido katalonams greitai įgyti saugų 16 taškų pranašumą (50:66), kurį per likusį laiką be didesnių sunkumų išlaikę Xaviera Pascualio auklėtiniai į viršų kėlė spindinčią čempionų taurę.

Debiutavęs Eurolygoje ir jau pirmąjį sezoną patekęs į turnyro finalą Kleiza rungtyniavo 27 minutes, kurių metu pelnė 13 taškų (3/8 dvitaškių, 1/1 tritaškių, 4/7 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, 4 sykius suklydo, išprovokavo 4 pražangas, 5 kartus pažeidė taisykles ir surinko 3 naudingumo balus.

Nuo 2006 metų, kuomet buvo įsteigtas Alphonso Fordo trofėjus rezultatyviausiam Eurolygos žaidėjui, nė vieno daugiausiai taškų pelniusio krepšininko komanda nesugebėjo tapti stipriausiu klubu Europoje.

Šiame krepšininkams nemaloniu tapusiame sąraše 25 metų Kleiza tapo penktuoju.

Naudingiausiu finalinio ketverto žaidėju pripažintas 29 metų Navarro į Graikijos vicečempionų krepšį įmetė 21 tašką (2/4 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 5/6 baudų), po krepšiu sugriebė 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 1 sykį suklydo, išprovokavo 5 pražangas, 2 kartus prasižengė pats ir surinko 23 naudingumo balus.

„Barcelona“: Junas Carlosas Navarro 21, Pete'as Mickealis 14, Ricky Rubio 9, Terrence'as Morrisas 8, Erazemas Lorberkas 8.

„Olympiakos“: Joshas Childressas 15, Linas Kleiza 13, Theodoros Papaloukas 12, Milošas Teodosičius 10.