Indianos „Pacers“ ir Klivlendo „Cavaliers“ ekipos kopia į NBA Rytų konferencijos turnyrinės lentelės viršų. Abi šios komandos, kurių gretose rungtyniauja lietuviai, šiąnakt iškovojo pergales. Tuo tarpu Vakarų konferencijos dugne lieka Denverio „Nuggets“, šiąnakt patyręs nesėkmę.

Be suklupimų toliau žygiuoja Detroito „Pistons“ ekipa. Trys komandos NBA pirmenybėse lieka be pergalių – šio skonio nepatyrė Atlantos „Hawks“, Niujorko „Knicks“ ir Toronto „Raptors“.

„Cavaliers“ (4 pergalės – 2 pralaimėjimai) dar kartą įrodė, kad šį sezoną Klivlendo ekipa gali kovoti be LeBrono Jameso. Dėl pražangų problemos L.Jameso laikas aikštėje buvo limituotas, tačiau „Cavaliers“ namuose 89:70 (24:18, 23:18, 24:12, 18:22) nugalėjo Memfio „Grizzlies“ (3-3).

„Žinau, kad šiemet turiu pakankamai pagalbos. Jeigu susirenku pražangų, galiu ilsėtis, tačiau vis tiek galime pasiekti pergalę, – po mačo teigė L.Jamesas. – Kai tik grįžau į aikštę, skirtumas pasiekė 20 taškų ribą“.

Rungtynėmis buvo itin patenkintas „Cavaliers“ treneris Mike'as Brownas, kurio auklėtiniai puikiai gynėsi. Penkios „Grizzlies“ atakos baigėsi pražangomis puolant, o dvi iš jų išprovokavo dėl spragų gynyboje kritikuojamas Žydrūnas Ilgauskas.

„Treneris Brownas labai pagelbėjo man mokantis užsiimti poziciją ir reaguoti į visa tai, – teigė Ž.Ilgauskas. – Bandėme žaisti pagal trenerio sistemą ir daug dėmesio skirti gynybai“.

Po dviejų kėlinių „Cavaliers“ pirmavo 47:36, tačiau antroje mačo pusėje Ž.Ilgausko įspūdingas pasirodymas atnešė šeimininkams sėkmę. Klivlendo ekipai pirmaujant 54:43 lietuvis pelnė 8 taškus iš eilės. Vidurio puolėjo rezultatyvumas leido „Cavaliers“ atitrūkti 62:43, o Ž.Ilgauskui tuoj pat buvo suteiktos poilsio minutės.

Ž.Ilgauskas buvo vienas naudingiausių komandoje. Per 29 minutes jis surinko 14 taškų (4/12 dvitaškių, 6/6 baudų), atkovojo 12 atšokusių kamuolių (7 puolant), tačiau tris sykius prasižengė ir prarado du kamuolius.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 16 taškų (26 minutės, 5 pražangos), Žydrūnas Ilgauskas 14, Drew Goodenas (9 atkovoti kamuoliai) ir Donyellas Marshallas po 12, Larry Hughesas 11.

„Grizzlies“: Eddie Jonesas 15, Pau Gasolis 13, Hakimas Warrickas 11.

•

Dar sėkmingiau NBA čempionate šį sezoną žygiuoja „Pacers“ (4-1) krepšininkai. Jie namuose 102:90 (28:23, 25:18, 35:20, 14:29) nugalėjo Naujojo Džersio „Nets“ (3-3).

Vienas geriausių gynėjų lygoje – Ronas Artestas – retkarčiais primena, kad gali pelnyti taškų. Šiąnakt į „Nets“ krepšį įmetęs 30 taškų, R.Artestas pasiekė asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą ir padėjo „Pacers“ atžygiuoti į dar vieną pergalę.

Pastarąsias tris pergales Indianos klubas pasiekė prieš Majamio „Heat“ ir „Nets“ komandas, kurioms buvo prognozuotos Rytų konferencijos lyderių pozicijos.

„Vis dar bandome jausti vienas kitą aikštėje, – po pergalingo susitikimo sakė R.Artestas. – Tai neturėtų ilgai trukti, tačiau dar yra ką nudirbti. Šiąnakt į aikštę žengėme pasiruošę, ko nebuvo keliose rungtynėse prieš tai. Visi puikiai gynėsi nuo pradžios iki pabaigos. Manau, kad tiesiog žaidėme geriau už varžovus“.

Po pirmojo ketvirčio „Pacers“ pirmavo 28:23, o R.Artestas jau turėjo 13 taškų savo sąskaitoje. Jis tapo didele problema Richardui Jeffersonui dėl kur kas didesnio savo svorio.

R.Artestas taip pat puikiai gynėsi prieš varžovų lyderį R.Jeffersoną. Vidutiniškai 11,2 kamuolio per rungtynes iki šiol atkovodavęs „Nets“ krepšininkas šįkart paliko aikštę su dviem atkovotais kamuoliais ir tik 7 pelnytais taškais.

Prie didžiąją pertrauką Fredas Jonesas iniciavo „Pacers“ spurtą 9:2, po kurio šeimininkų pranašumas išaugo iki 12 taškų – 53:41. Po didžiosios pertraukos „Pacers“ dominavo aikštėje ir kartą turėjo net 27 taškų pranašumą. Tačiau sėkmingas „Nets“ ketvirtasis kėlinys leido svečiams sumažinti atsilikimą.

Šarūnas Jasikevičius šį kartą aikštėje praleido 19 minučių, per kurias taškų nepelnė (0/2 dvitaškių). Įžaidėjas atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį, tačiau du sykius suklydo ir kartą prasižengė.

„Pacers“: Ronas Artestas 30, Jermaine'as O'Nealas 20, Anthony Johnsonas 19, Stephenas Jacksonas 15 (7 rezultatyvūs perdavimai).

„Nets“: Vince'as Carteris 18, Lamondas Murray 12, Jasonas Kiddas (6 rez. perd.) ir Scottas Padgettas (11 atk. kam.) po 10.

•

Nesėkmingai rungtynės susiklostė „Nuggets“ (2-4) ekipai, kuri svečiuose 85:101 (19:29, 25:32, 22:20, 19:20) nusileido Sakramento „Kings“ (2-4) krepšininkams.

Nuo mačo pradžios į priekį išsiveržę šeimininkai neleido „Nuggets“ net pagalvoti apie pergalę. Vienu metu Sakramento ekipos pranašumas siekė 22 taškus.

Linas Kleiza pralaimėtojų gretose vėl nerungtyniavo.

„Kings“: Predragas Stojakovičius 23, Shareefas Abdur-Rahimas (9 atk. kam.) ir Kevinas Martinas po 14, Bonzi Wellsas 13, Bradas Milleris 12 (9 atk. kam., 10 rez. perd.), Mike'as Bibby 10.

„Nuggets“: Marcusas Camby 20 (17 atk. kam.), Kenyonas Martinas 13, Carmelo Anthony 11 (4/15 metimų).

Golden State Warriors - New York Knicks 86-84

Kleiza— būsima NBA žvaigždė... :) Jis atsiskleis jei jam dar tas bus leista padaryt.. Pastaruoju metu nepanašu kad tas ivyks.
2005-11-13
Nereikia varyt ant Karlo...manote jis privalo leist Kleiza i aikshte tik todel, kad patenkiti Lietuvos krepshino gerbeju uzhgaidas? Nebukit juokingi chebra...Lino pozicijoje ten loshia labai pajegus zhaidejai...ir jam pachiam reikia ishsikovoti vieta. Kantrybes chebra...