A.Sabonio mokykla išgyvena sunkius laikus

2010-05-16 07:51
Tadas Širvinskas, „Kauno diena“
Daugelio varžybų prizininkės, A.Sabonio KM mokyklos komandos išsilaiko iš itik aukštų tėvų mokesčių
Daugelio varžybų prizininkės, A.Sabonio KM mokyklos komandos išsilaiko iš itik aukštų tėvų mokesčių
Nuotr. saboniomokykla.lt
Didžiosios Kauno krepšinio mokyklos jaučia krizę, bet dar laikosi ant kojų. Netyla kalbos, kad garsiausia, A.Sabonio vardu pavadinta, mokykla atsidūrė ties bedugne. Jos atstovai teigia, kad sunkiausios dienos – praeityje, rašo „Kauno diena“.

Beveik prieš metus A.Sabonio krepšinio mokykloje kilo maištas. Atlyginimų negaunantys treneriai mokyklos vadovybei pareiškė ultimatumą. Gaisras buvo užgesintas ir dabartinis mokyklos direktorius Raimundas Miladauskas teigia, kad šiuo metu padėtis mokykloje yra stabili, tačiau jos veiklą stebintys žmonės kalba kitaip.

„Beliko du išsigelbėjimo variantai: turi Arvydas Sabonis kišti pinigus, o jei ne – mokyklą parduoti. Tačiau abu šie variantai šiandien yra nelabai realūs. Gali būti, kad mokyklos dienos suskaičiuotos", – niūrią mokyklos ateitį piešė jos veiklą ne vienus metus stebintis Aidas (redakcijai tikrasis pašnekovo vardas yra žinomas).

Maždaug prieš metus mokestis už treniruotes išaugo nuo 90 iki 150 litų per mėnesį. Lyginant su kitomis Kaune veikiančiomis mokyklomis, jis yra pats didžiausias, bet ir tai negelbėja.

Ir mažesnius mėnesinius mokesčius už treniruotes nustačiusių mokyklų vadovai sako, kad blogiau gyvenančių auklėtinių tėvai nebeleidžia vaikų treniruotis dėl finansinių motyvų, tačiau kalbama, kad iš A.Sabonio krepšinio mokyklos ne vienas vaikas išėjo ir dėl kitų priežasčių.

„Mačiau, kad ten paradui vadovauja tėveliai. Kas daugiau sumokėjo, ką nors nupirko, to vaikas daugiausiai ir žaidžia, o tuo metu išties talentingi vaikai sėdi ant suoliuko. Ten jau veikia konvejeris, kad kuo daugiau būtų galima paimti pinigų“, - įsitikinęs savo anūką į A.Sabonio krepšinio mokyklą vedęs buvęs žalgirietis Anatolijus Čupkovas.

Net ir patys didžiausi A.Sabonio krepšinio mokyklos kritikai turėtų pripažinti, kad jos negalima apkaltinti nemokėjimu siekti sportinių rezultatų. Praėjusiais metais po pertraukos mokykla vėl atsidūrė visų Lietuvos krepšinio mokyklų reitingų lentelės viršuje ir turi visas galimybes ten likti ir po šio sezono. Visgi skeptikai mano, kad įsišaknijusios problemos mokyklai išsilaikyti viršūnėje neleis.

Kalbama, kad anksčiau atokiau nuo mokyklos reikalų laikęsis A.Sabonis, susikomplikavus situacijai, trenkė kumščiu į stalą ir perėmė viską į savo rankas. Tačiau dar nežinia, ar mokyklos gelbėjimo plano imsis pati krepšinio legenda.
Rodyti komentarus
1 2  »
2010-05-17 10:48
Mo Williams
Akivaizdziai uzsakytas straipsnis, kazkaip dar galvojau kad Kauno diena objektyvus laikrastis ir neparsiduodantis visokioms suinteresuotoms grupuotems bet pasirodo klydau, gaila man straipsnio autoriaus Tado Sirvinsko, tikrai apie ji anksciau girdejau daug geru atsiliepimu, taciau pasirodo klydau... nors kita vertus ka jam liepia ta jis raso, siuo metu kai sunku surasti darba privalai klausytis valdzios.

Sito straipsnio iniciatoriu asmenis greiciausiai itaria visi kurie zino vidines mokyklos problemas, kazkas labai nori vadovauti taciau niekaip neiseina to padaryti, todel kad sedi dabartiniame direktoriaus poste zmogus, kurio negalima lengvai pasiusti nx ar nurodyti kaip jis turi atlikti savo darba. Per tokius strapsniu autoriu perversmo sukelejus ir kencia mokykla. Tik tokie "buntuijscikai" truputi ne laiku sumaste apie tokia akcija, ypac dabar kai Sabonio mokyklos aukletiniai viena po kitos sluoja Lietuvos mastu visas komandas is eiles ir zeriasi siu metu nugaletoju taures. Siulymas "mafjurgiams" pastudijuokite labiau apie juodasias technologijas ir pasiskaitykite istorijos vadovelius kaip reikia daryti perversmus valstybese. O dabar tokie veikejai toliau savo verslo ir alkoholio nieko nemato. Gaila man vaiku kurie mato toki pavyzdi is tevu puses...Issivaikyti tokius krepsinio zinovus ir mokykloje bus ramu.

Faktas vienas, jei dabar mokykla atsilaikys pries tokius paslemekiskus smeizimus, mokyklos laukia sviesus rytojus, nors ir dabar negalima sakyti kad jis jau toks blogas pasiziurejus i komandu rezultatus.

Mokyklai linkiu vieno - laikykites ir bukite atkaklus! Ir pergale pries tokius erelius bus pasiekta.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 21:16
ZALGIRINIS
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 15:28
to to treneris
sutinku, esamos krepsinio mokyklos tikrai kelia klausimu, ypac del zaideju parengimo. Daznas zaidejas iseina net kamuolio nesimokes varinetis, kai reikia zaisti krepsini tada isvis tenka prisiziureti zaideju paruosimo perliuku, atrodo, kad net neturi supratimo apie komandini zaidima. Tuo tarpu Amerikoje net vidurines mokyklos zaidejai turi islavine krepsinio igudzius.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 15:25
Juris
To tevelis

Nei as blatniakas, nei ka. Jei mano vaikas eina i sabonio mokykla, tai kas joje dedasi, nori ne nori, tampa mano reikalu. Tiesiog gaila, kai matai, kad aplinkiniai funkcionieriai naudojasi tuo legendiniu vardu savo nesvariems darbams, o to pasekoje, griauna viska aplinkui, o paskui atsiranda tokie straipsniai kaip sis.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 14:54
tevelis
to juris: ir as leidziu savo vaika i ta mokykla, bet nesikisu i ne savo reikalus. Mokyklos didziausia problema, tai tokie "blatniakai" kaip tu, kurie "viska zino". Bet sutik, kad ne musu reikalas kas vyksta mokyklos viduje. Musu reikalas yra leisti vaikus mokytis krepsinio pas gerus trenerius. Jei blogai, pasiimk savo vaika ir vesk i kita mokykla.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 14:30
mj
ar tiesiog siekis pigiai perimti mokyklą ir jungti į vieno savininko rankas, kartu su Žalgiriu, pagal tą pačią sistemą? Tik ar ras Romanovas trenerių, kurių intelektas būtų pakankamas :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 14:27
mj
na nesu aš nei Sabonio draugas, gal ir toj mokykloj ne viskas gerai, bet kažko tai šitas straipsnis atrodo tarsi būtų Romanovo užsakytas. Dėl Žalgirio tarp Romanovo ir Sabonio yra akivaizdus priešiškumas, tai yra žinoma... Straipsnis pasirodo per patį Žalgirio konfliktą, nors nieko ypatingo dabar toj mokykloj neįvyko... Kodėl čia vėl išlenda Čiupkovas - asmeninis Romanovo "treneris"? Sabonio mokykla potencialiai ruošia pamainą Žalgiriui, gal mokyklos žlugdymas yra Žalgirio žlygdymo plano dalis? Nežinau nežinau, bet minčių visokių lenda.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 14:23
Anonimas
kluba parduoti romanovui
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 14:17
to treneris
pasakykit nors viena pavarde kuris cia jau labai geras is baigusiu sabonio krepsinio mokykla ir esantis rimtoje komandoje? nuvaziuokit i ncaa universitetus ir pasizesit kaip vyksta darbas :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 13:37
as
to treneris: ar tikrai tamsta esi treneris? idomu butu suzinoti pavarde, nes anksciau ir mano sunus ten lanke ir sekmingai sedejo ant suoliuko, nes as tik uz treniruotes mokejau :) Nors pas Dikciu ir dar anksciau pas Maskvyti tikrai pakankamai gaudavo laiko aiksteleje .
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 13:20
Juris
Taip, viskas kas parasyta yra gryna tiesa. Pats leidziu savo vaika i ta mokykla ir galiu pasakyti, kad didziausia problema ten netgi ne pats sabonis, o jo reikalus tvarkanti "aplinka", o ypac vienas, viska sudirbes ir dabar rankas jau nusiploves "istikimiausias" draugas.. Dabartine situacija tragiska, neisivaizduoju kaip dabar surasti toki filantropa, kuris sukistu kruva pinigu vien del noro padeti. O direktoriaus pareiskimas, kad situacija stabilizavosi yra grynas melas. Tas pats direktorius pries kelias savaites jau beveik atleistas, neisivaizduoju, kaip jis ten liko. Ir ne vienas treneris jau garsiai kalba, teigiantis kad nori paduoti mokykla i teisma.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 13:17
Treneris
Ryte, diena, vakare. Nenusikalbek. O kada vaikams mokintis? Saboniukai nuo tam tikro amziaus kada jau galima vaiksto i stangine. Tai p pat vaiksto i lengvosios atletikos manieza. Kas nori mus pamokinti, tas lai pats pasimokina. Jei taip blogai mes treniruojam, tai kodel Sabonio KM pirma Lietuvoje tarp 50 ar 60 krepsinio mokyklu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 12:52
to treneris
Jei jau treneris pasireishke , tai noreciau paklausti trenerio ar 1 val 30 minuciu i deina sporto yra ne per mazai norint tapti is tikruju kietu krepsininku ? kur dar fizinis pasirengimas kurio net nera pas vaikus, visi kazkokie kudi , neuzkachelinti vapshe , bet nemoka tempimo pratimu atlikti , tai ka jus ten juos mokote? jei zmogus atejes i sproto kluba "kachelke" elementariausiu dalyku nemoka atlikti , net nesusiriecia nrml , visokiu problemu turi su sveiakta , vien del jusu prasto treneriu darbo , kuris nei rezultata duoda , o tik zhaloja sveikata vaikams ir is 60 absolventu , 2 kokie toliau patebka , o kitiem svajones duzusios , galiu pasakyt , kad labai greitai vaikam sugebat idiegti manyma , kad jie bus zvaigzdes ir tures maisha pinigu , be jokio zemes arimo . galiu pasakyt nieko gero ... akmuo i jusu darza ... ryte istvermes treniruote, diena krepsinio , vakare svoriu kilnojimai ... turi taip but...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 12:47
to Dada
ir is sauso kuno netapsi geru sportinionku , kadangi zmogaus kunas nera pajegus atlaikyti milzinishku kruviu kuriu dar mokyklose neduoda , nes pavyzdziui zinau zmogu kuris treniruojasi po 2-3 kart per diena , ir tikrai valgo ne vien maista
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 12:36
DADA
Manau , kad nereiketu gincytis kurio miesto , Vilniaus , Kauno , Siauliu ar Klaipedos mokyklos isugdo daugiau geru zaideju . Geriau pazvelkime kur tie talentai gali nueiti . Jeigu Rytas ar Zalgiris jauno zaidejo nepaima , tai dazniausiai apie ji nieko ir nebeisgisti . Nera Lietuvoje komandu kurios galetu pasiulyti krepsinio mokykla baigusiam jaunuoliui atlyginimo kuris butu bent didesnis uz latviu , lenku ar ceku lygu algas . Vien is treniruociu ir rungtyniu sotus nebusi , reikia ir atlyginimo .
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 12:35
Treneris
Zinau sita situacija is arti. Atlyginimai veluoja, del to as nepatenkintas. Bet kad dabar ir versle veluoja ir biudzetinese istaigose atlyginimai. As tai galvoju, kad zurnalistas parsidave. Pries metus isvarytas direktorius ir vienas treneris dabar labai svajoja sugrizt i mokykla ir sitas staripsnis gal net specialiai suorganizuotas.

Gerbiu Ciupkova, bet kad mes leidziam zaist tik turtingu tevu vaikams, tai cia suvaikejusio zmogaus kalbos. Teisingai cia vienas komentras rase, kaip tada sita mokykla sugeba buti kieciausia Lietuvoj?

Neskanus straipsnis, matyt krize paliete ir zurnalistus, raso bele ka uz pinigus.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 12:31
AMEN
Vienas iš einančiųjų į tą mokyklą, pasiskundė tėveliui, kad ten jo neleidžia ilgai žaisti, o pats tikriausiai nėra pajėgus trenerio nuomone ilgai žaisti. Laiką reikia užsidirbti sunkiu darbu. Tėvas pabandė tai padaryti pinigais, tačiau greit apšmeižė mokyklą kad jis nesugeba mokėti.. Jis nebelankė mokyklos, kai kurie taip į ją nebeina. Tačiau norinčių yra labai daug, kurie gali sumokėti už tai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 12:26
Deronas
zavas pideras
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 12:19
rrrrrrrr
nesamone vissiska cia parasyta
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-05-16 11:46
O idomu kas tam vilniui? Naraskevicius jankaitis? Kaip matai gavo jie syy karta. :)
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 38

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas