Kauno „Žalgiris“ lieka vienvaldis ir nenugalimas Baltijos krepšinio lygos lyderis. Čempionų titulą ginantys kauniečiai sekmadienį Liepojoje sutriuškino „Livu alus“ klubą 88:50 (20:18, 21:16, 24:9, 23:7).

Tai buvo vienuoliktoji žalgiriečių pergalė BBL pirmenybėse ir tryliktoji šį sezoną. „Žalgirio“ krepšininkų šį sezoną nėra pavykę įveikti nė vienai ekipai.

[image=5584 left]Priešintis tituluotiems varžovams „Livu alus“ ekipai pavyko du ketvirčius, po kurių ekipas skyrė 7 taškai – 41:34.

Sužaidus dvi minutes trečiajame kėlinyje Svajūnas Airošius, pelnęs du taškus, sumažino skirtumą iki 4 taškų – 40:44. Tačiau „Žalgiris“ nepraleido nė taško beveik 8 minutes, spurtavo 21:0, atitolo 65:40, ir abejonių dėl nugalėtojo nekilo.

Nors paskutinis kėlinys buvo tik formalumas, žalgiriečiams pavyko susikrauti triuškinančią 38 taškų persvarą.

„Livu alus“: Duke'as Freemanas-McKamey 23 taškai (12 atkovotų kamuolių), Svajūnas Airošius 6, Valdemaras Savostjanovas ir Justinas Pavlavičius po 5... Mindaugas Janiška 0.

„Žalgiris“: Simonas Serapinas ir Darjušas Lavrinovičus po 14, Vidas Ginevičius (6 rezultatyvūs perdavimai) ir Andrius Aleksandrovas po 11,  Darius Šilinskis 10.

„Žalgiris“ ne tik vertėsi be traumuoto lyderio Tanokos Beardo, tačiau leido pailsėti ir kitiems legionieriams: Reggie Freemanas ir Larry Ayuso žaidė po 10 minučių, o Edas Cota – 15. Be to, startiniame penkete Antanas Sireika leido pasirodyti D.Šilinskiui ir A.Aleksandrovui, o kiti jauni krepšininkai taip pat gavo daug žaidybinio laiko.

„Nors šiose rungtynėse turėjo progos pasirodyti visi žaidėjai, tačiau užsieniečiams leidome daugiau pailsėti. Mače nemažai laiko aikštelėje praleido D.Šilinskis, J.Mačiulis, A.Aleksandrovas. Nors po pirmųjų dviejų kėlinių pirmavome tik septyniais taškais, tačiau vėliau mūsų krepšininkai įsibėgėjo ir greitai bei nesunkiai tolo nuo varžovų", po varžybų „Žalgirio“ tinklalapiui internete sakė treneris Gintaras Krapikas

Tuo tarpu „Livu alus“ ekipai padėti negalėjo vienas lyderių Valdas Dabkus.

•

Valmieros „Lačplėša alus“ ekipa iškovojo ketvirtąją pergalę BBL pirmenybėse. Latvijos ekipa namuose 66:58 (15:17, 21:15, 8:15, 22:11) įveikė turnyrinės lentelės dugne esančia Tartu „Rock“ komandą.

Likus minutei iki rungtynių pabaigos „Rock“ sumažino skirtumą iki 4 taškų – 58:62. Tačiau šeimininkai ataką baigė taikliu dvitaškiu, o po netikslaus svečių tolimo metimo „Lačplėša alus“ įtvirtino pergalę.

Nugalėtojams 11 taškų (5/11 dvitaškių, 1/2 tritaškių) pelnė ir 8 kamuolius atkovojo Justas Česnavičius.

„Lačplėša alus“: Akselis Vairogas 20 taškų, Justas Česnavičius ir Edgaras Rekis po 11, Edijas Šleseras 8.

„Rock“: Heiko Rannula ir Asko Paade po 11, Antti Vasaras 9, Marekas Noormetsas ir Silveris Leppikas po 7.

Keturias pergales per 10 susitikimų iškovojusi Valmieros ekipa užima 9 vietą, o „Rock“ krepšininkai, po 10 mačų turintys dvi pergales, tarp 17 ekipų dalinasi 14-15 vietomis.

Turnyrinę lentelę rasite paspaudę čia.

na kas belieka daryt tau reikia girt zalgiri:D
2005-11-13
nors as ryto fanas, bet tenka pripazinti kad zalgiris si sezona atrodo labai gerai. ziuresim kas bus toliau...
2005-11-13
startinis zalgirio geras: serapinas, ginevicius, maciulis, aleksandrovas ir silinskis... nebloga pergale pasieke su atsarginiais...