Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) sužaisti penktosios savaitės susitikimai, kuriuose netikėtumų neužfiksuota. Visos keturios pirmąsias vietas turnyrinėje lentelėje užimančios komandos iškovojo pergales prieš keturias paskutines vietas užimančias ekipas.

LKKA nepasigailėjo technikų

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai Kauno sporto halėje nesunkiai 104:67 (26:14, 31:17, 29:17, 18:19) įveikė priešininkus iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ir šventė trečiąją pergalę Lietuvos studentų krepšinio lygos pirmenybėse.

LKKA krepšininkai aikštelėje dominavo nuo pat rungtynių pradžios, kurią pradėjo sėkminga atkarpa 7:0. Po to, pataikę kelis tolimus metimus kauniečiai atitrūko trigubu pranašumu – 21:7. Nors VGTU treneris Gintaras Šerkšnas darė daug keitimų, jo komandai ir toliau nesisekė. Po pirmojo kėlinuko LKKA ekipa pirmavo 26:14.

Antrąjį ketvirtį pradėjo du taiklūs šeimininkų tritaškiai, po kurių persvara buvo dviguba – 32:16. Svečiai ir toliau nesugebėjo stabdyti LKKA komandos, kuri tik dar labiau didino persvarą ir po dviejų kėlinukų pirmavo triuškinamu skirtumu – 57:31.

Trečiąjį kėlinuką įvykiai aikštelėje nesikeitė. Kauniečiai žaidė užtikrintai ir toliau didino persvarą. Sėkmingą LKKA žaidimą kiek apkartino komandos draugo Karolio Marcinkevičiaus trauma, kurią žaidėjas patyrė paslydęs po nesėkmingo prasiveržimo. Vis dėlto kauniečiai po trijų kėlinukų buvo priekyje 86:48.

Ketvirtasis kėlinukas vilniečiams nežadėjo nieko gero. Pirmosios trys LKKA atakos baigėsi metimais iš toli ir rezultatas tapo 96:52, o kai kauniečiai priartėjo prie šimtojo taško (98:54), aikštelėje atsirado intriga. Prašomi sirgalių ir komentatoriaus „akademikai“ žūtbūt norėjo pelnyti šimtąjį tašką, o tai padaryti bandė visi penki aikštelėje buvę krepšininkai. Vienas tritaškis net nelietė lanko, kitas – buvo per stiprus ir lietė krepšio konstrukcijas. Tuomet švaistyti kamuolį krepšio link pradėjo visi aikštelėje buvo krepšininkai. Tuo pasinaudojo priešininkai, kurie sužaidė sėkmingą atkarpą 8:0. Vis dėlto likus žaisti dvi minutes iš toli antruoju bandymu pataikė Eimutis Petravičius, o jo metimas sukėlė ant kojų visus LKKA sirgalius.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Dalius Lubys, kuris pelnė 17 taškų (tritaškiai 4/8, 5 kl.), Povilas Šakinis ir Marius Vansavičius (4 per.kam.) surinko po 16 taškų, Vidmantas Užkuraitis įmetė 12, o Eimutis Petravičius – 11 taškų.

Vilniečių komandoje labiausiai išsiskyrė Šarūnas Šliogeris, kuris pelnė 14 taškų (9 atk.kam.), Justas Pociūnas pridėjo 10, o Marius Poškus – 8 taškus (8 atk.kam.).

Beje, LKKA komanda tritaškius metė 51,6 proc. taiklumu (16/31), tuo tarpu vilniečiai vienintelį tritaškį iš devyniolikos bandymų pataikė paskutinėmis ketvirtojo kėlinuko sekundėmis (5,2 proc. taiklumas).

Klaipėdiečiai nusileido LSKL lyderiams

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai nesugebėjo pasipriešinti Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandai ir turėjo pripažinti jų pranašumą 92:73 (29:20, 18:19, 28:15, 17:19). Svečiuose žaidę VDU krepšininkai iškovojo ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų ir išliko pirmenybių lyderiais.

Kaip po rungtynių pasakojo Klaipėdos komandos vyriausiasis treneris Saidas Senkus, pirmuosius du kėlinukus aikštelės šeimininkai kovojo ir priešinosi VDU krepšininkams. Rungtynių baigtis išaiškėjo trečiajame kėlinuke, kurį klaipėdiečiai pralaimėjo trylikos taškų skirtumu.

Klaipėdos universiteto komandai tai buvo ketvirtoji nesėkmė šį sezoną, ji turnyrinėje lentelėje užima septintąją vietą.

Rezultatyviausiai šeimininkų ekipoje žaidė Arūnas Kaubrys, kuris surinko 18 taškų (8 atk.kam., 4 bl.), Mindaugas Valaitis pridėjo 15, o Julius Žurna ir Linas Narkus – po 11 taškų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė žalgirietis Jonas Mačiulis, kuris pelnė 19 taškų (8 atk.kam., 7 kl.), „Žalgirio“ dubleris Mantas Kalnietis surinko 15, o Arūnas Krivonis – 12 taškų.

Šiauliečiai sutriuškino žemės ūkio universitetą

Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai po nesunkių rungtynių namuose 104:77 (35:16, 20:18, 22:16, 27:27) įveikė Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) ekipą. Tai buvo trečioji šiauliečių pergalė, po kurios komanda pakilo į antrąją vietą, o antroji kauniečių nesėkmė nustūmė juos į šeštąją vietą.

Kaip po rungtynių pasakojo ŠU vyriausiasis treneris Dainius Bertulis, šiauliečiai į priekį išsiveržė dar pirmajame kėlinuke, kai sužaidė atkarpą 15:0, o po pirmojo ketvirčio išsiveržė į priekį – 35:16. Šiaulių universiteto krepšininkai rungtyniavo be pagrindinių komandos žaidėjų Šarūno Vėliaus ir Manto Ruikio, kurie kartu su miesto klubu išvyko į tarptautines rungtynes, tačiau jiems pavyko pirmauti visą rungtynių laiką ir užtikrintai įveikti priešininkus.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Laimonas Lukoševičius, kuris surinko 24 taškus, Marius Jankaitis pridėjo 19 (13 atk.kam.), Rytis Rauktys – 16, Dainius Marčiauskas – 12, Renatas Jonelis – 11 (10 atk.kam.) ir Juozas Blažys – 10 taškų.

Kauno ekipos gretose daugiausiai taškų pelnė Tomas Reksnys – 18, Marius Giedraitis surinko 15, Martynas Medinis – 12, o Nerijus Paulauskas – 11 taškų.

Pedagogai nugalėjo teisininkus

Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę, svečiuose 87:63 (18:13, 26:9, 16:19, 27:22) nugalėję kitą Vilniaus komandą iš Mykolo Riomerio universiteto (MRU). VPU krepšininkai turnyrinėje lentelėje pakilo į trečiąją vietą, o visus keturis pralaimėjimus patyrusi MRU komanda liko paskutinėje, devintoje, vietoje.

Pasak VPU ekipos trenerio Algimanto Šato, jo vadovaujamos komandos krepšininkai rungtynes pradėjo susikaupę ir dėl to sugebėjo jau pirmojo kėlinuko pabaigoje įgyti nedidelį pranašumą. Rungtynių baigtis išsisprendė antrojo ketvirčio metu, kurį sėkmingai besigynusi VPU komanda laimėjo 26:9, o ilsėtis išėjo turėdama triuškinamą pranašumą – 44:22). Treneris džiaugėsi komandas pataikymu ir gera gynyba, kurie ir nulėmė pergalę.

Nugalėtojų gretose po 18 taškų surinko Justas Sinica (7 atk.kam.) ir Lukas Chmieliauskas, 15 pridėjo Justas Matulevičius, o Justo Kaziliūno sąskaitoje – 10 taškų (4 rez.perd.).

MRU ekipai daugiausiai taškų pelnė Janas Jurgo – 26 (7 atk.kam.), Andrius Panavas pridėjo 14 taškų (5 kl.).