Ketvirtojo FIBA Europos taurės turo varžybų pirmoji diena penkioms iš septynių komandų, kuriose žaidžia lietuviai, susiklostė nesėkmingai. Pralaimėjimą patyrė ir vienintelis čempionate dalyvaujantis Lietuvos klubas „Šiauliai“.

A grupė

Antrąjį pralaimėjimą patyrė Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) klubas, namie 84:89 (22:19, 16:27, 15:22, 31:21) nusileidęs Sankt Peterburgo „Dinamo“ (Rusija) komandai.

Antrąjį mačą A grupėje pralaimėjusi Ukrainos ekipa išliko antroje turnyrinės lentelės vietoje.

Arnas Kazlauskas „Azovmaš“ klubui per 29 minutes pelnė 15 taškų (2/4 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, tačiau 1 kartą prasižengė ir 4 sykius suklydo.

Pirmąją pergalę iškovojo Šolė „Basket“ (Prancūzija) ekipa, 79:70 palaužusi Bukarešto „CSU Asesoft“ (Rumunija) krepšininkus.

B grupė

Trečiąją nesėkmę B grupėje patyrė Luveno „Groot" (Belgija) krepšininkai. Belgijos ekipa 75:79 (21:24, 14:20, 12:20, 28:15) turėjo pripažinti Kelno „Rhein Energie“ (Vokietija) komandos pranašumą.

Steponas Babrauskas Luveno ekipai per 24 minutes pelnė 11 taškų (1/4 dvitaškių, 2/8 tritaškių, 3/6 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Antanas Vilčinskas „Groot“ klubui per 28 minutes įmetė 6 taškus (1/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/5 baudų), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, tačiau 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

C grupė

Jau pranešėme, kad „Šiaulių“ klubas nusileido „Dexia“ ekipai. Per kitas C grupės rungtynes Nansi SLUC (Prancūzija) 80:57 (21:13, 16:14, 29:8, 14:22) įveikė Kantu „Vertical Vision“ (Italija), kuris patyrė trečiąją nesėkmę.

Mindaugas Katelynas pralaimėjusiems per 18 minučių taškų nepelnė. Lietuvis prametė dvitaškį, visus tris tritaškius, tačiau atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

D grupė

Abejos D grupės rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį (11.16). Nymburko ČEZ (Čekija), kuriai atstovauja Gintaras Einikis, susitiks su Maskvos srities „Chimki“ (Rusija).

Gmundeno „Allianz Swans“ (Austrija) klubas kausis su Nacharijos „Ironi Iscar“ komanda.

E grupė

Ketvirtąją pergalę E grupėje pasiekė Limasolio AEL (Kipras) ekipa, išvykoje 71:65 (16:26, 19:10, 11:13, 25:16) palaužusi Talino „Kalev/Cramo“ (Estija) klubą.

Virginijus Sirvydis nugalėtojams per 28 minutes surinko 6 taškus (2/3 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, tačiau kartą suklydo ir rungtynes buvo priverstas baigti dėl išnaudoto penkių asmeninių pražangų limito.

Kitas E grupės mačas tarp Salonikų PAOK (Graikija) ir Stambulo „Fenerbache“ (Turkija) komandų bus žaidžiamas trečiadienį (11.16).

F grupė

Be pralaimėjimų ir toliau žengia Atėnų „Maroussi“ (Graikija) krepšininkai, 69:54 nugalėję Tel Avivo „Hapoel“ (Izraelis) ekipą.

Tuo tarpu Groningeno „Capitals“ (Olandija) klubas patyrė ketvirtąją nesėkmę. Jis 69:79 turėjo pripažinti Vroclavo „Idea Šlask“ (Lenkija) komandos pranašumą.

G grupė

Trečiąją nesėkmę patyrė Rygos „Barons/LU“ (Latvija) ekipa. Ji 84:90 (20:25, 24:24, 16:15, 24:26) nusileido Kijevo „Kyiv“ (Ukraina) krepšininkams.

Pralaimėjusių gretose vėl rezultatyviausias buvo Giedrius Gustas. Gynėjas per 34 minutes įmetė 24 taškus (6/13 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 6/7 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tačiau kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Žydrūnas Urbonas per 29 minutes pelnė 18 taškų (4/7 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 7/9 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, bet po 4 sykius suklydo ir prasižengė.

Michailas Anisimovas per 32 minutes surinko 6 taškus (3/6 dvitaškių, 0/1 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, tačiau 3 kartus suklydo ir 4 prasižengė.

Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) ir Rostovo „Lokomotiv“ (Rusija) ekipos jėgas išbandys trečiadienį (11.16).

H grupė

Trečiąją pergalę iškovojo Maskvos srities „Dinamo“ (Rusija) ekipa, 90:68 (28:12, 19:14, 28:15, 15:27), nugalėjusi Gravlino-Diunkerko „Maritime“ (Prancūzja) ekipą, kuriai nepadėjo net įspūdingas Sauliaus Kuzminsko žaidimas.

Andrius Giedraitis nugalėtojams per 14 minučių įmetė 12 taškų (1/1 dvitaškio, 2/2 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo ir rezultatyviai perdavė po 1 kamuolį, tačiau kartą prasižengė.

S.Kuzminskas pralaimėjusiems per 34 minutes įmetė 17 taškų (6/15 dvitaškių, 5/8 baudų), atkovojo 13 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, tačiau kartą pažeidė taisykles.

Dainius Adomaitis Prancūzijos ekipai per 26 minutes įmetė 10 taškų (2/7 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 6/6 baudų), atkovojo 2 kamuolius, tačiau 2 sykius suklydo ir kartą prasižengė.

Kitos H grupės rungtynės tarp Galil Elijono „Hapoel“ (Izraelis) ir Badalonos „DKV Joventut“ (Ispanija) ekipų bus žaidžiamas trečiadienį (11.16).