K.Davidas prisimena Kauną ir "Žalgirio" skolą

2005-04-01 08:09
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ koresp.

Prieš dvejus metus "Žalgiryje" žaidęs vengras Kornelis Davidas su nostalgija prisimena šį klubą. Nepaisant to, kad Kauno ekipa krepšininkui liko šiek tiek skolinga, jis džiaugiasi vėl apsilankęs laikinojoje Lietuvos sostinėje, perėjęs per Laisvės alėją ir vėl sužaidęs rungtynes Kauno sporto halėje.

Po pergalės prieš buvusį savo klubą Kornelis Davidas sutiko pasikalbėti su “BasketNews.lt” portalo korespondentu.

- Vitorijos klube žaidžiate jau antrąjį sezoną. Palyginkite pirmuosius ir antruosius metus Ispanijoje.
- Pirmasis sezonas šiek tiek skyrėsi nuo antrojo, nes Ispanijoje žaidžiau pirmą kartą, tačiau rungtyniavau puikiame klube, o aikštelėje praleisdavau daug laiko. Manau, žaisti man sekėsi pakankamai neblogai, tad viskas buvo tiesiog nuostabu. Aišku, gaila, kad po apmaudaus pralaimėjimo Maskvos CSKA ekipai, mums nepavyko patekti į Eurolygos finalinio ketverto varžybas, tačiau sezoną vertinčiau neblogai – mums pavyko laimėti Ispanijos Karaliaus taurę. Tiesa, metus šiek tiek apkartino patirta trauma.

Šis sezonas šiek tiek skiriasi nuo praėjusių metų, nes aikštėje aš praleidžiu mažiau laiko. Tačiau tai man nesukelia jokių problemų.

- Jūsų ekipos sudėties pavydėtų beveik visi Europos klubai, tačiau nepaisant to, praėjusiais metais į finalinio ketverto varžybas jums prasimušti nepavyko. Šiemet brautis link kelialapio į Maskvą jums sekasi taip pat sunkiai. Kodėl?
-
Visiškai teisingai. Praėjusį sezoną patekti tarp keturių geriausių Europos komandų mums sutrukdė netobula turnyro sistema. Šiais metais ji yra pakeista į gerąją pusę – kaip žinote iš kiekvienos grupės galimybę patekti į finalinio ketverto varžybas turės dvi komandos, todėl manau, kad turėsime daugiau šansų (šypsosi, - Red.). Galiu pasakyti tik tiek, kad dviejų rungtynių neužteks ir viską lems trečiasis mačas.

- Palyginkite "Žalgirio" ir "Tau Ceramica" klubus.
- Ispanijos ekipa turi daugiau įvairių galimybių dėl ilgesnio atsarginių žaidėjų suolelio. Mūsų sudėtyje nėra tiek jaunų krepšininkų, kiek jų žaidžia "Žalgiryje", tačiau su jaunimu titulų iškovoti sunku. Vitorijos klubo biudžetas yra didesnis, todėl komandos vadovai gali įsigyti patyrusių žaidėjų. Kita vertus, nieko negali būti geriau kaip jaunų krepšininkų grūdinimas per aukščiausio lygio rungtynes.

Prieš dvejus metus, kai aš rungtyniavau Kaune, tikrai būtume iškovoję teisę žaisti finaliniame ketverte, jeigu Tanoka Beardas prie komandos būtų prisijungęs ne sausį, o nuo sezono pradžios. Eurolygoje abi komandos taip akivaizdžiai nesiskiria, tačiau nacionaliniuose čempionatuose "Žalgiris" ir TAU žaidžia visiškai kitaip. LKL čempionate mes be didesnio vargo triuškindavome beveik visus varžovus ir turėjome tik vieną rimtą konkurentą. Ispanijos čempionate turime būti pasiruošę visą laiką – šiek tiek atsipalaidavus galima pralaimėti ir paskutinę vietą užimančiam klubui.

- Ar sunku buvo rungtyniauti prieš Tanoką Beardą?
-
Žinoma. Jis turi labai daug fizinės jėgos ir yra vienas geriausių vidurio puolėjų Europoje. Per treniruotes "Žalgiryje" dažniausiai žaisdavau prieš jį ir galiu pasakyti, kad tai pareikalaudavo labai daug jėgų. Aš nebijau kovoti nei prieš jį, nei prieš kurį nors kitą žaidėją.

- Kaip pasikeitė "Žalgirio" žaidimas nuo tada, kai jame rungtyniavote?
-
Prieš dvejus metus "Žalgiris" turėjo labai gerą įžaidėją Edą Cotą, kuris mėgo komandinį žaidimą. Šį sezoną kauniečių įžaidėjas dažniau mėgsta pelnyti taškus vienas. Tai turbūt pagrindinis skirtumas tarp komandų. Mano nuomone, ekipa turi būti pradedama formuoti nuo įžaidėjo, nes, manau, kad jis yra svarbiausias komandos žaidėjas. Kauno klubas visą laiką išliks tarp geriausių Eurolygos ekipų. Šiemet B grupėje jie liko treti ir nors komandai nepasisekė “Top-16” etape, ji vis tiek yra grėsmingas varžovas per kiekvienas rungtynes. Apskritai Eurolygoje silpnų ekipų nebūna.  

- Kas lėmė šešias iš eilės "Žalgirio" nesėkmes?
-
Sunku pasakyti. Galbūt Kauno klubui trūksta daugiau stiprių žaidėjų. Visą sezoną be priekaištų žaidžia Tanoka Berdas ir Mindaugas Timinskas, kartais puikiai pasirodo Dainius Šalenga, tačiau matosi, kad jiems trūksta lygiavertės pamainos.

- Kaip jautėtės grįždamas žaisti į Kauną?
-
Man patinka žaisti prieš šiuos gerbėjus. Taip pat turėjau progą prisiminti ir Kauną bei Laisvės alėją. Vienintelė problema – "Žalgiris" man liko šiek tiek skolingas, dėl to esu šiek tiek nusiminęs. Klubas iki šiol man nėra sumokėjęs dalies atlyginimo.

Ką manote apie jaunąjį "Žalgirio" vidurio puolėją Martyną Andriuškevičių?
– Jis yra talentingas jaunas vaikinas, tačiau jam trūksta raumenų. Martynas turi gerą metimą, tačiau jeigu jis tikisi žaisti NBA, jam dar reikia nemažai tobulėti ir priaugti svorio. Pasirengti tam jis dar turi daug laiko. Jei viskas klostysis sklandžiai, manau, kitą vasarą jis galėtų dalyvauti NBA naujokų biržoje.

Neseniai M.Andriuškevičius pareiškė, kad NBA naujokų biržoje jis ketina dalyvauti jau po šio sezono, nors Arvydas Sabonis jam patarė dar metus pažaisti Europoje. Kaip vertintumėte jo galimybes šiemet?
– Tikrai? Jam bus labai sunku. NBA žaidžiamas daug atletiškesnis krepšinis negu Europoje, todėl, mano nuomone, jam būtų geriau, jei dar bent jau metus jis pažaistų Europoje, aikštėje praleistų daugiau minučių negu šiemet. Jis nieko neprarastų palaukęs dar vienerius – dvejus metus, nors čia jo pasirinkimas. Daugelis jaunų žaidėjų nori į NBA pakliūti kuo greičiau, tačiau kartais tai neišeina į naudą.

Kaip leidžiate laisvalaikį Ispanijoje, jeigu jo lieka po alinančių Duško Ivanovičiaus treniruočių?
– Laisvo laiko turiu labai retai. Jūs neįsivaizduojate, kiek mes treniruojamės, todėl laisvalaikio beveik nebūna. Ispanijoje gyvenu su šeima, tad visas laisvas minutes praleidžiu su ja.

Su kuriuo komandos draugu bendraujate daugiausiai?
– Mūsų komanda nėra susiskirsčiusi grupelėmis, tačiau jei klausiate, atsakysiu, kad daugiausiai bendrauju su Arvydu Macijausku ir Andrew Bettsu. Su Arvydu dažnai pasikalbame apie Lietuvą, jo buvusį klubą "Lietuvos rytą".

Beje, vakar (antradienį, - Red.) trumpai žiūrėjome Vilniaus klubo rungtynes, kurios mums paliko gerą įspūdį. "Lietuvos rytas" turi puikią areną, kuri per svarbias rungtynes būna sausakimša, ir gerą komandą. Jie turi geras galimybes patekti į Eurolygą, o tai būtų didelis pliusas ir pačiai lygai.  


Rodyti komentarus
2005-04-04 15:09
nenustebau... davidas kaip ir daugumo zalgrybio buvusiu zaideju negauna pinigu... taj tik dar karta patvirtina koks zalgiris yrs slykstus klubas... slykstus ten visi... zaidejai, treneriai, vadovybe, sirgaliai... vat Rytas taj klubas... normalus komanda palaikantys sirgaliai ir visa kita... zalgirio fanai jau i rungtynes ateina girti... o jeigu komanda pralaimi taj isvis i rungtynes nebevaiksto... oj tie kaunieciai... slykstu. tegyvuoja LR !
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-02 22:55
R.v.
zalgiris praras savo gera varda,neatsiskaites su zaidejais.Saboni,paklok savo pinigelius ir grazink skola.svyturys jau neremia,neberems ir gubernija.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-02 12:19
...ir vel Z isiskolines... kazkodel ne kiek nenustebau, tai isgirdes... cia jau darosi Z vizitine kortele - isiskolinti legionieriams...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-02 11:52
Kornelis vainas vyras gerai viską daro ir sako tiesą Andriūcha ne tik NBA skystas bet ir LKL o Rytaso vieta Eurleague.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 21:39
To lauris:
O kas tu jam tox,kad jis butu sakes ?
Dziugu,kad ish Maco poelgiu aiskiai matosi,kad jis labai ishtikimas savo buvusiai komandai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 17:13
koks cia jums pokstas durniai
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 16:15
to bosas
skaityk visus komentarus ir tada vadink svaiguliu! ne apie straipsni as, o apie komentarus
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 16:04
petkusss: svaiguly, kur Davidas uzsimena apie Zalgiri blogai savo interviu?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 16:02
eikit tik nesvaikit cia!!! kiek as skaites interviu is davido( ne tik Lietuvos spaudoj) jis tik geruoju atsimindavo zalgiri, krc dar vienas nevykes balandzio 1 pokstas, ir bandymas dar karta uzvaziuot ant zalgirio, krc kazkaip keli straipsniai grynai kurie ant z stumia.........
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 16:01
Pats su Davidu snekejau sake jokiu skolu nera ir paklausiau gal atvaziuos zaisti i Zalgiri tai sake gal, o Robertas Conley sake, kad Zalgiris jam per prasta komanda (Cia rimtai po rungtyniu su Tau prie autobuso paklausiau ) :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 15:20
bilduk, nu gi aiskiai lietuviskai parasyta ir visi suprato-pilna ziurovu arena-laisvu vietu nebuvo ir dar ziauriai truko..
o zalgirio skolos tai tokia cia ir naujiena.metai is metu ju buvo yra ir bus..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 15:05
bildukas abaldukas: nenusisnekek,jei jau taip sako,tai tikrai taip yra.Beje,autobuse TAU Ceramicos zaidejai skandavo "Rytas!,Rytas!Rytas"
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 14:44
Nemeluoja basketnews tikrai.zalgiris skolingas dar davidui.ka cia zalciafaniai guodziates,taigi jau iprasta,jus kaip visada esat skolingi
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 14:33
Nė viena iš šiandien pateiktų "BasketNews.lt" naujienų nėra Balandžio 1-osios pokštas. Kornelis Davidas taip pat kalbėjo tiesą apie "Žalgirio" skolas. Tą patvirtino ir Gediminas Navikauskas.
Įvertinimas:
+4
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 13:38
pokstauja,bet aiskiai matosi i kuria puse...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 10:44
xaaxxa Martynai anucha iš NBA naujokų biržos, jis ten ne tik save apipazorins, bet ir Lietuvą ;// nekas... juokadarys kažkoks...
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 10:29
tas Zalgiris jauciu pusei europos skolingas, kaip jie dar Tanoka islaiko nesuprantu, ar ir tas i skola zaidzia :DDDD
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 10:19
Bildukas>> cia juk ne balandzio 1-osios pokstas..:) tu manai kad po tokiu pokstu ir autorius pasirasytu?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 09:06
Bildukas, apie koki cia mela skiedi?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-01 08:19
Meluoti vienas dalykas, bet meluoti taip. Man ypatingai patiko šitas sakinys "Lietuvos rytas" turi puikią pilną žiūrovų areną" - kaip suprast PILNĄ žiūrovų areną?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas