Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateiksime apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų rungtynes užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

Šeštąją pergalę Čekijos pirmenybėse iškovojo Nymburgo ČEZ ekipa, kurioje rungtyniauja Gintaras Einikis. Ji savo aikštelėje 92:78 (31:30, 21:16, 11:16, 29:16) nugalėjo Labemo SCP krepšininkus.

G.Einikis nugalėtojams per 20 minučių pelnė 5 taškus (1/3 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 3 kartus suklydo ir kartą prasižengė.

Nymburgo krepšininkai su šešiomis pergalėmis iš tiek pat galimų užima pirmąją turnyrinės lentelės vietą.

Kipras

Antrąją nesėkmę Kipro pirmenybėse patyrė latvio Igorio Miglinieko treniruojama Limasolio AEL ekipa, kurioje rungtyniauja Virginijus Sirvydis. Ji svečiuose 76:81 (13:21, 22:12, 17:18, 24:30) nusileido Larnakos AEK krepšininkams.

Po trijų kėlinių minimalią persvarą dar turėjo AEL, tačiau sėkmingiau sužaidę ketvirtąjį ketvirtį Larnakos krepšininkai persvėrė rezultatą ir išplėšė pergalę.

V.Sirvydis pralaimėjusiems per 25 minutes pelnė 11 taškų (3/4 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/3 baudų) ir atkovojo  4 kamuolius.

Olandija

Ketvirtadienį (11.17) vykusiose Olandijos pirmenybių rungtynėse Raimondo Petrausko Helderio „Cape Holland“ ekipa patyrė šeštąją nesėkmę. Ji svečiuose 80:95 (21:24, 15:20, 17:29, 27:22) pralaimėjo pirmoje vietoje esantiems „Eiffeltowers“ krepšininkams.

R.Petrauskas pralaimėjusiems per 14 minučių pelnė 2 taškus (1/4 dvitaškių), atkovojo vieną kamuolį, tačiau 2 kartus suklydo.

Su dviem pergalėm iš aštuonių galimų „Cape Holland“ krepšininkai žengia devintoje turnyrinės lentelės vietoje.

Portugalija

Penktąją pergalę šeštose Portugalijos pirmenybių rungtynėse iškovojo Funšalio CAB ekipa, kurioje rungtyniauja Arvydas Straupis. Ji svečiuose 87:55 (11:14, 29:12, 15:10, 32:19) sutriuškino Santaremo „Santarem“ krepšininkus.

Nugalėtojams A.Straupis per 16 minučių taškų nepelnė (0/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

Prancūzijos antroji lyga

Šeštąją pergalę Prancūzijos antrojoje lygoje iškovojo Klemenso Patiejūno Bezansono „Doubs“ ekipa. Ji savo aikštelėje 66:61 palaužė pirmoje vietoje esančius Chalonso ESPE krepšininkus.

Nugalėtojams K.Patiejūnas per 26 minutes pelnė 4 taškus (1/3 tritaškiai, 1/2 baudų) ir atkovojo 2 kamuolius.

Su šešiomis pergalėmis ir trimis nesėkmėmis „Doubs“ užima trečiąją turnyrinės lentelės vietą.

Šeštąją pergalę devintojo turo rungtynėse iškovojo ir Andriaus Ragausko Anžė „Anjou“ ekipa. Ji svečiuose 82:75 nugalėjo Sainto „Etienne“ krepšininkus.

Nugalėtojams A.Ragauskas per 21 minutę pelnė 16 taškų (2/3 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 3/3 baudų).

Su šešiomis pergalėmis iš devynių galimų „Anjou“ užima taip pat trečiąją turnyrinės lentelės vietą.

Slovakija

Slovakijos pirmenybėse penktąją pergalę iškovojo Nitros „Casta“ ekipa, kuriai atstovauja Darius Dimavičius. Ji savo aikštelėje 99:87 (29:10, 15:17, 24:26, 31:34) nugalėjo Handlovo MBK krepšininkus.

D.Dimavičius nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausias. Jis per 38 minutes pelnė 23 taškus (8/12 dvitaškių, 1/3 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Iškovojusi penktąją pergalę, „Casta“ ekipa pakilo į ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą.

Suomija

Septintąją pergalę Suomijos pirmenybėse iškovojo Mindaugo Mockaus Lapenrantos NMKY ekipa. Ji svečiuose 87:73 įveikė Porvo „Tarmo“ krepšininkus.

M.Mockus nugalėtojams per 10 minučių pelnė 4 taškus (1/1 dvitaškio, 0/2 tritaškių, 2/3 baudų), blokavo vieną varžovo metimą bei 2 kartus prasižengė.

Su septyniomis pergalėmis ir septyniomis nesėkmėmis M.Mockaus klubas užima šeštąją turnyrinės lentelės vietą.

Šarūno Skado Kotkos KTP  ekipa ir toliau neiškyla iš turnyrinės lentelės dugno. Ji svečiuose 72:90 pralaimėjo Helsinkio „ToPo“ krepšininkams.

Š.Skadas pralaimėjusiems per 28 minutes pelnė 10 taškų (5/6 dvitaškių), atkovojo 6 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, blokavo vieną varžovo metimą, tačiau 5 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Švedija

Švedijos pirmenybėse aštuntąją nesėkmę patyrė Stokholmo „Human Rights“ ekipa, kuriai atstovauja du lietuviai. Ji svečiuose 73:94 (19:28, 14:26, 18:22, 22:18) pralaimėjo Spangos „Akropol“ krepšininkams.

Regimantas Ostreika, rungtynes pradėjęs startiniame penkete, per 15 minučių pelnė 6 taškus (1/3 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo vieną kamuolį, tačiau kartą suklydo.

Vilius Šumskis nerungtyniavo.

Su viena pergale iš aštuoniomis nesėkmėmis Stokholmo klubas ir toliau išlieka turnyrinės lentelės dugne.

Šveicarija

Aštuntajame Šveicarijos pirmenybių ture Rolando Alijevo „Boncourt“ klubas iškovojo septintąją pergalę. Jis savo aikštelėje 80:68 (20:18, 22:19 19:10, 19:21) nugalėjo Singaro Tribės Vekso „Herens“ ekipą.

Nugalėtojams R.Alijevas per 31 minutę pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškių, 0/2 tritaškių), atkovojo 6 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį bei kartą prasižengė.

S.Tribė pralaimėjusiems per 34 minutes pelnė 11 taškų (3/9 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/2 baudų), atkovojo 8 ir perėmė vieną kamuolį, blokavo 2 varžovų metimus, tačiau 5 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Vengrija

Penktąją nesėkmę iš eilės patyrė Valdo Kaukėno Budapešto „Ujbuda“ ekipa. Ji savo aikštelėje 61:69 (11:10, 11:24, 12:19, 27:16) nusileido Kormendo „Marc“ krepšininkams.

V.Kaukėnas per 30 aikštėje praleistų minučių pelnė 11 taškų (4/8 dvitaškių, 1/2 tritaškių) ir atkovojo 4 kamuolius.

Kitose penktojo turo rungtynėse Kęstučio Marčiulionio „Kaposvar“ ekipa svečiuose 91:83 (20:22, 10:19, 40:18, 21:24) įveikė Nerijaus Lisausko Bombovaro „Gunaras“ klubą.

Prieš didžiąją pertrauką solidų 11 taškų pranašumą dar turėjo „Gunars“ ekipa, tačiau fantastiškai sužaidę trečiąjį kėlinį (40:18) „Koposvar“ krepšininkai šventė įtikinamą pergalę.

K.Marčiulionis nugalėtojams per 18 minučių pelnė 14 taškų (3/4 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 5/5 baudų) ir atkovojo 5 kamuolius.

Pralaimėjusiems Nerijus Lisauskas per 33 minutes pelnė 13 taškų (4/8 dvitaškių, 5/11 baudų) ir atkovojo 9 kamuolius.

Vokietijos antroji lyga

Vokietijos antroje Bundeslygoje devintojo turo rungtynėse septintąją pergalę iškovojo Veisenfelso „Mitteldeutscher“ ekipa, kuriai atstovauja Tomas Vilkius. Ji savo aikštelėje 108:71 (30:24, 30:21, 28:12, 20:14) sutriuškino Eseno ETB krepšininkus.

Nugalėtojams T.Vilkius per 22 minutes pelnė 11 taškų (3/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 5/9 baudų), atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, tačiau po 2 kartus suklydo bei prasižengė.

Antrąją nesėkmę antroje Bundeslygoje patyrė Dosenheimo „Heidelberg“ ekipa, kurioje rungtyniauja Kęstutis Rimas. Ji svečiuose 82:91 (20:19, 24:29, 18:18, 20:25) neatsilaikė prieš „Bayreauth“ krepšininkus.

K.Rimas pralaimėjusiems per 2 minutes taškų nepelnė (0/2 tritaškių).

Trečiąją pergalę trečiadienį (11.16) vykusiose rungtynėse iškovojo ir tris lietuvius turinti Kukshafeno „BasCats“ ekipa. Ji savo aikštelėje 91:84 (17:25, 23:15, 22:25, 29:19) įveikė Bremeno „Roosters“ krepšininkus.

Nugalėtojų gretose tarp lietuvių rezultatyviausiai žaidė Audrius Maneikis, kuris per 22 minutes įmetė 16 taškų (6/8 dvitaškių, 4/7 baudų), atkovojo 4 ir perėmė vieną kamuolį, tačiau 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Marius Žemaitis per 40 minučių pelnė 11 taškų (5/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną varžovo metimą, tačiau 3 kartus suklydo ir kartą prasižengė.

Benas Matkevičius per 19 aikštėje praleistų minučių į varžovų krepšį įmetė 3 taškus (1/4 tritaškių), atkovojo vieną ir perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną varžovo metimą, tačiau 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

aisq Ch_Barkley. Lauksiu suvestines is prancuzu lygos, gal kas nors bus parasyta apie sauliu.