Šį sezoną solidžius rezultatus demonstruojantis Kėdainių „Nevėžis“ šeštadienį (11.19) iškovojo triuškinančią pergalę. Namuose kėdainiečiai 93:55 nepasigailėjo Kauno „Atleto“.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui „Nevėžis“ pirmavo 23:21 ir pradėjo lemiamą spurtą. Šeimininkai pataikė keturis baudų metimus iš eilės, o po Gyčio Sirutavičiaus ir Pauliaus Počiuipos tritaškių Kėdainių ekipa įgijo 10 taškų persvarą – 33:23.

Įpusėjus mačui ekipas skyrė 11 taškų, tačiau po didžiosios pertraukos išryškėjo milžiniškas komandų skirtumas. „Nevėžis“ trečiąjį kėlinį laimėjo 28:8, atitrūko net 31 taško skirtumu (67:36) ir pasiekė dar vieną pergalę.

„Nevėžis“: Marius Janišius 24 taškai (15 atk. kam., 4 rez. perd.), Žydrūnas Stankus 17, Gediminas Maceina (5 rez. perd.) ir Paulius Počiuipa (9 atk. kam.) po 12, Rytis Adomavičius 10.

„Atletas“: Robertas Stankevičius 19, Gintautas Vileita 10, Egidijus Mikalajūnas (9 atk. kam.) ir Richardas Flavinas po 6.

Šiose rungtynėse „Atleto“ gretose debiutavo amerikietis R.Flavinas. Vos keliose treniruotėse dalyvavęs vidurio puolėjas per 19 minučių pelnė 6 taškus ir atkovojo 3 kamuolius, bet 5 sykius prasižengė.

Kauno klubo negelbėjo net ankstyvas Mindaugo Kalvelio grįžimas į aikštę. Prieš 10 dienų aukštaūgiui buvo diagnozuotas žandikaulio skilimas bei nervo užspaudimas. Nors buvo pranešama, kad M.Kalvelis nežais kelias savaites, į aikštę vidurio puolėjas grįžo po kiek daugiau nei savaitės.

Tai buvo aštuntoji „Nevėžio“ pergalė BBL čempionate per 10 rungtynių. Kėdainių komanda lieka penktoje lentelės vietoje. Tuo tarpu „Atletas“, pralaimėjęs penktą kartą per 9 susitikimus, smuktelėjo į 9 poziciją.

LKL turnyrinėje lentelėje du sykius per tris mačus laimėję kėdainiečiai užima ketvirtąją vietą, o „Atletas“ su viena pergale per ketverias rungtynes žengia šeštoje vietoje.

•

Trečioje SEB BBL turnyrinės lentelės vietoje įsitvirtina Šiaulių „Šiauliai“, namuose 88:78 (29:17, 21:14, 10:22, 28:25) įveikę Rygos „Barons“ ir iškovoję devintą pergalę per dešimt susitikimų.

Šeimininkai atitrūko jau pirmoje rungtynių ir prieš didžiąją pertrauką įgijo 19 taškų persvarą (50:31).Tačiau agresyviau trečiąjį kėlinuką pradėję latviai  sumažino skirtumą iki 9 (48:57), o po Ainaro Bagatskio dvitaškio su pražanga – iki 7 taškų (53:60).

Gavę šaltą dušą, šiauliečiai vėl spurtavo ir ketvirtojo kėlinio viduryje susikrautas pranašumas (77:61) nebekėlė abejonių dėl šių rungtynių nugalėtojo.

„Šiauliai“: Darius Pakamanis ir Vaidas Pauliukėnas po 14 taškų, Audrius Danusevičius ir Artūras Jomantas po 13, Rolandas Vaičiūnas 11.

„Barons“: Giedrius Gustas 19, Ainaras Bagatskis 15 (3/13 tritaškių), Jevgenijus Kosuskinas 13.

•

Be Roberto Javtoko ir Roberto Štelmaherio rungtyniavęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ namuose neturėjo didesnio vargo dvikovoje su Talino „Dalkia/Nybit“ – 108:65 (29:20, 26:22, 33:13, 20:10). Tai buvo devintoji LKL vicečempionų pergalė per tiek pat rungtynių.

„Lietuvos rytas“ atitrūko po didžiosios pertraukos, kai 5 minutes neleido varžovams pelnyti nė taško. Abiems komandos Robertams treneriai leido pailsėti.

„Lietuvos rytas“: Andrius Šležas 20, Haris Mujezinovičius 19, Matthew Nielsenas 17, Tomas Delininkaitis 14, Povilas Čiukinas 11.

„Dalkia/Nybit“: Viačeslavas Bogdanovas 18, Kristjanas Makke'as 13.