Lietuvos studentų krepšinio lygoje sužaistos šeštosios savaitės rungtynės, po kurių ir toliau liko tik viena pralaimėjimų nepatyrusi komanda. Vis gausiau į rungtynes Kauno sporto halėje susirenkančius krepšinio mėgėjus šį pirmadienį pasitiko dvi įtemptos ir intriguojančios rungtynės, o jų nugalėtojai paaiškėjo tik paskutinėmis rungtynių akimirkomis.

Šiauliečiai iš Kauno grįžo su pergale

Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai išvykoje Kaune 85:77 (22:8, 15:24, 29:24, 19:21) įveikė Kauno technologijos universitetą (KTU) ir iškovoję ketvirtąją pergalę pakilo į turnyrinės lentelės antrąją vietą, o kauniečiai su trimis pergalėmis liko penkti.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po pirmųjų minučių pirmavo 7:0. KTU krepšininkai pirmuosius taškus pelnė sužaidus pusę kėlinuko. Gerai gynęsi ir sėkmingai atakavę šiauliečiai po pirmojo kėlinuko turėjo dviženklę taškų persvarą – 22:8.

Antrąjį kėlinuką sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie po rezultatyvios atkarpos 12:0 sumažino persvarą iki penkių taškų – 25:30. Ketvirtis baigėsi abiejų komandų lyderių tritaškiais: kauniečiams metimą iš toli pataikė Vytenis Jasikevičius, o šiauliečiams – Mantas Ruikis.

Trečiojo kėlinuko pradžioje individualiais veiksmais taškų pelnė V.Jasikevičius ir sužaidus dvi minutes rezultatas tapo lygus – 42:42. Kauniečiai persvėrė skirtumą tritaškiu, tačiau priešininkai sužaidė atkarpą 21:3 ir susigrąžino dviženklį pranašumą (63:48). Kėlinuką užbaigė šeštasis V.Jasikevičiaus tritaškis, sumažinęs deficitą iki dešimties taškų – 56:66.

Ketvirtąjį kėlinuką pradėjo taiklus V.Jasikevičiaus tritaškis, o po kelių sėkmingų komandos draugų atakų skirtumas sumažėjo iki penkių taškų – 66:71. Dar vieną tritaškį pataikęs V.Jasikevičius sumažino skirtumą iki minimumo 72:73, tačiau KTU komandai neužteko jėgų kovoti iki galo ir sėkmingiau rungtynių pabaigą sužaidę svečiai į Šiaulius grįžo iškovoję pergalę 86:77.

Kauno komandoje rezultatyviausiai žaidė debiutavęs Šarūno Jasikevičiaus brolis Vytenis, kuris pataikė 8 tritaškius iš dešimties ir per 30 minučių surinko 30 taškų. Martynas Motiejaitis  pridėjo 15, o Airidas Nutautas – 11 taškų.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Mantas Ruikis, kuris surinko 24 taškus. Marius Jankaitis pelnė 14, Renatas Jonelis – 13 (9 atk.kam.), o Šarūnas Vėlius (4/11 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 0/5 baudos metimai, 7 atk.kam.) ir Andrejus Golovin – po 11 taškų.

VDU iškovojo penktąją pergalę

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai po atkaklios kovos namų arenoje 92:84 (31:24, 21:16, 18:26, 22:18) nugalėjo Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) ekipą ir iškovojo penktąją pergalę iš tiek pat galimų bei išliko studentų lygos lyderiais, o LŽŪU su dviem pergalėmis ir trim pralaimėjimais nukrito į šeštąją vietą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, tačiau žemės ūkio universiteto krepšininkai neleido jiems pabėgti į priekį. Po pirmojo kėlinuko VDU ekipa buvo priekyje 31:24, o komandos lyderis Jonas Mačiulis jau buvo pelnęs 17 taškų.

Antrąjį kėlinuką komandos žaidė panašiu tempu, o ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidę VDU krepšininkai į didžiąją pertrauką išėjo turėdami dvylikos taškų pranašumą – 52:40.

Trečiojo kėlinuko pradžioje LŽŪU ekipa sėkmingai užbaigė kelias greitas atakas ir po trijų tritaškių sumažino atsilikimą iki keturių taškų – 58:62. Taikliai iš toli atakavę žemės ūkio universiteto žaidėjai neleido šeimininkams didinti persvaros ir po trijų ketvirčių paliko tą pačią persvarą – 70:66.

Paskutinį kėlinuką sėkmingiau pradėjo VDU ekipa, kuri netrukus susigrąžino vienuolikos taškų persvarą – 77:66. LŽŪU komanda bandė mažinti skirtumą, tačiau taiklūs šeimininkų tolimi metimai neleido priartėti. Užtikrintai rungtynių pabaigą sužaidę VDU krepšininkai iškovojo penktąją pergalę šį sezoną – 92:84.

VDU ekipai daugiausiai taškų pelnė penkias pražangas surinkęs Kauno „Žalgirio“ puolėjas Jonas Mačiulis, kuris pelnė 36 taškus (11/17 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 16 atk.kam., 7 kl.), žalgiriečių dubleris Mantas Kalnietis pridėjo 14, Arūnas Krivonis – 11 (7 atk.kam.), o Paulius Motiejūnas – 10 taškų.

LŽŪU gretose daugiausiai taškų surinko Edvardas Vetrenka – 27 (8 atk.kam., 5 rez.perd.), komandos kapitonas Marius Giedraitis pridėjo 21 (6/12 tritaškiai, 5 kl.), Modestas Šidlauskas – 14 (4 per.kam.), o Tomas Reksnys – 13 taškų (9 atk.kam.).

Pedagogai nugalėjo LKKA krepšininkus

Vilniaus Pedagoginio universiteto (VPU) ekipa namuose iškovojo ketvirtąją pergalę, rezultatu 82:72 (20:19, 24:19, 21:17, 17:17) įveikdama Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) ekipą. VPU krepšininkai iškovojo ketvirtąją pergalę ir turnyrinėje lentelėje liko treti, o antrąjį pralaimėjimą patyrusi LKKA komanda – ketvirta.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie išsiveržė į priekį 5:0, tačiau LKKA pavyko pasivyti varžovus. Kėlinukas baigėsi šeimininkams pirmaujant 20:19.

Antrąjį kėlinuką abi komandos pradėjo rezultatyviai, vyko greitas žaidimas. Du kartus įspūdingai kamuolį į krepšį įdėjo šeimininkų komandos žaidėjas Justas Matulevičius, o ilsėtis komandos išėjo VPU pirmaujant 44:38.

Po pertraukos kauniečiai ėmė aktyviau gintis, o šeimininkai – dažnai klysdavo ir rezultatas tapo lygus. VPU gretose sužibėjo Rolandas Vaičius ir Darius Griškėnas, kurie pelnydavo taškus iš sunkių padėčių. LKKA situaciją pablogino Vidmanto Užkuraičio techninė pražanga, po kurios šeimininkai įgijo dviženklį pranašumą – 65:55.

Paskutiniame kėlinuke šeimininkai dar geriau puolė ir vienu metu pirmavo 16 taškų. LKKA komandą dar bandė gelbėti Povilas Šakinis, tačiau tikslą pasiekė vos 1 tritaškis iš 11. VPU išnaudodami svečių klaidas susikrovė solidžią persvarą ir pergalės iš savo rankų jau nebepaleido.

Nugalėtojams 25 taškus ir 8 kamuolius atkovojo Rolandas Vaičius, Darius Griškėnas pridėjo 21 tašką.

Tarp pralaimėjusių Povilas Šakinis surinko 18 (1/11 tritaškių), Marius Vansevičius pridėjo 15.

Teisininkai ir toliau negali laimėti

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai iškovojo sunkią pergalę namuose 64:62 (21:8, 18:19, 12:20, 13:15) įveikdami Vilniaus Mykolo Riomerio universiteto (MRU) komandą. KU ekipa su dviem pergalėm iš šešių turnyrinėje lentelėje užima septintąją vietą, o nei vienos pergalės neiškovojusi MRU ekipa lieka paskutinėje, devintoje, vietoje.

Kaip po rungtynių sakė vyriausiasis klaipėdiečių treneris Saidas Senkus, tai buvo sunkiausios jo vadovaujamos komandos rungtynės šį sezoną. Pasak stratego, KU krepšininkai gerai sužaidė pirmąjį kėlinuką, o vėliau patikėjo savo pergale ir atsipalaidavo. Vilniečiams pavyko pritaikyti aikštės gynybą, su kuria klaipėdiečiai turėjo nemažai problemų.

Klaipėdos universitetui daugiausiai taškų pelnė Julius Žurna – 17, o Andrius Senkus ir Mindaugas Valaitis pridėjo po 9 taškus.

Pralaimėjusių teisininkų komandoje rezultatyviausiai žaidė Dainius Kinderevičius, kurio sąskaitoje 17 taškų, 13 – pridėjo Mindaugas Galinis, o Ignas Urbietis pelnė 7 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.