Į pabaigą eina FIBA Europos taurės pirmojo etapo varžybos. Pasibaigus penktojo turo varžyboms paaiškjos didžioji dalis komandų, kovosiančių antrajame varžybų etape. Likusių ekipų likimas paaiškės per lemiamus, šeštojo turo mačus, vyksiančius po savaitės.

A grupė

Trečiąją pergalę iškovojo ir kelialapį į atkrintamąsias varžybas užsitikrino Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) klubas, svečiuose 77:69 įveikęs Bukarešto „CSU Asesoft“ (Rumunija) krepšininkus.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje Arnas Kazlauskas. Lietuvis per 23 minutes įmetė 15 taškų (0/1 dvitaškio, 3/4 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo 2, o perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, tačiau 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Grupės lyderiai Sankt Peterburgo „Dinamo“ (Rusija) krepšininkai iškovojo penktąją pergalę, namie 86:57 (28:9, 15:15, 19:18, 24:15) įveikę Šolė „Basket“ (Prancūzija) klubą.

B grupė

Ketvirtąją nesėkmę patyrė visas viltis patekti į kitą turnyro etapą praradusi Luveno „Groot“ (Belgija) ekipa. Ji 58:83 (10:22, 22:20, 12:22, 14:19) nusileido Zadaro „BC Zadar“ krepšininkams.

Steponas Babrauskas Belgijos komandai per 31 minutę pelnė 12 taškų (1/6 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 7/8 baudų), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 5 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Antanas Vilčinskas pralaimėjusiems per 21 minutę įmetė 4 taškus (2/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 0/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, tačiau suklydo 3 ir prasižengė 4 kartus.

Ketvirtąją pergalę iškovojo grupės lyderiai Kelno „Rhein Energie“ (Vokietija) krepšininkai, 78:56 (19:15, 18:18, 22:15, 19:18) įveikę Las Palmo „Gran Canaria“ (Ispanija) ekipą.

C grupė

Jau pranešėme, kad šioje grupėje trečiąją pergalę pasiekė „Šiaulių“ ekipa. Kitos C grupės rungtynės tarp Kantu „Vertical Vision“ ir Heno Monso „Dexia“ bus žaidžiamos trečiadienį (11.23).

Šiauliečiams, norintiems iškopti į kitą etapą, reikia iškovoti pergalę likusiose rungtynėse arba tikėtis abiejų „Dexia“ pergalių per likusius susitikimus.

D grupė

Trečiąją pergalę pasiekė Nymburko ČEZ (Čekija) komanda, svečiuose 70:64 (18:13, 16:13, 19:15, 17:23) įveikusi grupės lyderį Nacharijos „Ironi Iscar“ (Izraelis) klubą.

Gintaras Einikis nugalėtojams per 22 minutes surinko 2 taškus (1/5 dvitaškių, 0/2 tritaškių), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, tačiau suklydo 4 ir prasižengė 3 kartus.

Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 102:80 (26:16, 16:25, 33:17, 27:22) nugalėjo Gmundeno „Allianz Swans“ (Austrija) ir pasiekusi ketvirtąją pergalę įsitvirtino pirmoje D grupės vietoje.

E grupė

Ketvirtąją pergalę iškovojo Stambulo „Fenerbache“ (Turkija) klubas, 86:64 (31:12, 16:17, 23:13, 16:22) nugalėjęs Talino „Kalev/Cramo“ (Estija) ekipą.

Kitas E grupės mačas tarp Virginijaus Sirvydžio Limasolio AEL (Kipras) komandos ir Salonikų PAOK (Graikija) bus žaidžiamas trečiadienį (11.23), tačiau reikšmės turnyrinei lentelei jis neturės. Į kitą FIBA Europos turnyro varžybų etapą keliaus dvi pirmąsias grupės vietas užsitikrinusios AEL ir „Fenerbache“ ekipos.

F grupė

Netikėtumą pateikė ir trečiąją pergalę iškovojo Vroclavo „Idea Šlask“ (Lenkija) ekipa, po pratęsimo 74:71 (19:13, 11:16, 16:13, 16:20, 12:9) nugalėjusi grupės lyderius Atėnų „Maroussi“ (Graikija) krepšininkus, kurie pralaimėjo pirmąkart.

Kitos F grupės rungtynės tarp Tel Avivo „Hapoel“ (Izraelis) ir Groningeno „Capitals“ (Olandija) ekipų vyks trečiadienį (11.23).

G grupė

Penktąją pergalę iškovojo Rostovo „Lokomotiv“ (Rusija) ekipa, 76:68 (21:24, 22:10, 17:15, 16:19) palaužusi Rygos „Barons/LU“ (Latvija) krepšininkų pasipriešinimą. Latviai jau prieš šį mačą buvo praradę viltis patekti į atkrintamąsias varžybas.

Giedrius Gustas Latvijos ekipai per 25 minutes pelnė 11 taškų (5/10 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 4 sykius suklydo.

Michailas Anisimovas pralaimėjusiems per 21 minutę surinko 10 taškų (5/9 dvitaškių), po krepšiais sugriebė 3 kamuolius, tačiau 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Žydrūnas Urbonas dėl patirtos traumos nerungtyniavo.

Ketvirtąją pergalę pasiekė Kijevo „Kyiv“ (Ukraina) krepšininkai, 78:57 (13:17, 21:12, 29:14, 15:14) nugalėję Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) ekipą.

H grupė

Abejos šios grupės rungtynės vyks trečiadienį (11.22). Gravlino-Diunkerko „Maritime“ (Prancūzja) namie priims Galil Elijono „Hapoel“ (Izraelis) klubą, o Badalonos „DKV Joventut“ (Ispanija) kausis su Rūtenio Paulausko treniruojama Maskvos srities „Dinamo“ (Rusija) ekipa. Prancūzijos klubas, pralaimėjęs visas 4 žaistas rungtynes, jau prarado viltis tęsti kovas antrajame varžybų etape.

jis rinktinej daugiausiai kartu atakavo krepsi
2005-11-23
-1
Lietuvoje tokia krepsinio kultura, jog reikalaujama pataikyti labai aukstu procentu. Jei meti 8 dvitaskius, tai turi pataikyti bent 6. Jei nepataikai, nemetyk, o pasuok komandos draugui. Taciau toks reikalavimas atsisuka pries komanda. Buna sunkios rungtynes, niekas nepataiko ir pradeda vienas kitam perdavineti kamuoli kaip karsta bulve.
Babrauska tuo ir geras, kad neiima i plaucius pataikys jis ar ne. Buna laisvas ir meta.