Stipriausi Europoje
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Jonas Valančiūnas su kompanija antrą kartą neturi sau lygių Europoje. Lietuvos aštuoniolikmečių karta triumfavo Vilniuje vykusiame Europos čempionate, finale 90:61 (28:9, 18:22, 17:12, 27:18) sutrypdama Rusijos krepšininkus.
  • Lietuvos ir Rusijos susitikimo akimirkas rasite fotogalerijoje.
  • Nuotraukas iš apdovanojimų ceremonijos ir rūbinės rasite kitoje fotogalerijoje .
Prieš dvejus metus 1992 metais gimę vaikinai laimėjo ir Europos šešiolikmečių čempionatą.

Kaip tada, taip ir dabar per visas pirmenybes Kazio Maksvyčio auklėtiniai žygiavo neklupdami.

Devynis žaistus mačus lietuvaičiai laimėdavo vidutiniu 21 taško skirtumu. Finalas taip pat tapo lengvu pasivaikščiojimu jau po pirmo kėlinio.

Lietuviai varžovus jau pačioje rungtynių pradžioje pasiuntė į nokdauną. Pavyzdinį kovingumą demonstravę aikštės šeimininkai vieną po kito siuntė taiklius metimus į rusų krepšį, o po Deivido Pukio tritaškio skirtumas tarp komandų pasiekė 17 taškų – 26:9.

Antrąjį kėlinį aistringai sirgalių palaikoma Lietuvos rinktinė vėl pradėjo užtikrintai ir po Jono Valančiūno taškų iš po krepšio rezultatas tapo gėdingas (36:12). Tai tarsi pažadino rusus iš letargo miego. Rolando Radvilos auklėtiniai surengė spurtą 12:2 bei sušvelnino deficitą iki 11 taškų – 27:38.

Po pertraukos lietuviai tęsė solidų žaidimą, o jų varžovams telikdavo skėsčioti rankomis po sėkmingų aikštės šeimininkų atakų. Rusai nebesugebėjo į šias rungtynes įnešti daugiau intrigos, o Lietuva tapo naująja Europos čempione.

Lietuviai po varžovu krepšiu sugriebė net 25 atšokusius kamuolius.

Dar vieną įspūdingą susitikimą sužaidė naudingiausias čempionato žaidėjas bei rinktinės lyderis Valančiūnas. 212 cm ūgio vidurio puolėjas per 36 minutes pelnė 31 tašką (12/15 dvitaškių, 7/11 baudų), atkovojo 18 kamuolių bei blokavo 1 metimą.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 31 (18 atk. kam.), Deividas Pukis 21 (5/10 tritaškių), Renaldas Simanavičius 12, Dovydas Redikas 8, Edgaras Ulanovas 2, Egidijus Mockevičius 2, Tautvydas Sabonis 2, Vytenis Čižauskas 2 (9 atk. kam., 6 rez. perd.).

Rusija: Sergejus Karasiovas 15, Vladislavas Truškinas 13, Tamirlanas Bekkievas 11.

Jaunių čempionate lietuviai triumfavo po 16 metų pertraukos. 1994 metais auksu pasidabino Šarūno Jasikevičiaus, Andriaus Jurkūno ir Kęstučio Šeštoko kartos komanda. Jasikevičius sekmadienį buvo tarp „Siemens“ arenos žiūrovų.